Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Zawodnik z Finlandii nowym zawodnikiem Re-Plast Unii

Jere Helenius został nowym zawodnikiem Re-Plast Unii Oświęcim. 24-letni Fin podpisał z biało-niebieskimi roczny kontrakt.

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się załatwić wszystkie formalności związane z jego transferem. Sprawdziliśmy dokładnie tego zawodnika, więc wiemy, jaki potencjał w nim tkwi

– powiedział Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Helenius urodził się w fińskim miasteczku Nokia, które słynie z produkcji telefonów komórkowych i dotychczas występował tylko w rodzimych ligach.

Rozegrał 27 spotkań w fińskiej Liidze, w których zdobył 5 punktów za 2 gole i 3 asysty. Zdecydowanie częściej występował na jej bezpośrednim zapleczu. W 184 konfrontacjach strzelił 42 bramki i zanotował 57 kluczowych zagrań.

Warto wspomnieć, że z drużyną KeuPa HT sięgnął po mistrzostwo i wicemistrzostwo Mestis.

Jere dobrze radzi sobie po obu stronach tafli i może występować zarówno na prawym, jak i lewym skrzydle. Wierzymy, że będzie on ważnym elementem w układance trenera Nika Zupančiča

– dodał prezes Sibik.

W ostatnim sezonie Helenius reprezentował barwy klubu KOOVEE. Jego statystyczny bilans wyniósł 46 meczów, 13 goli i 23 asysty. Na ławce kar spędził tylko 6 minut.

Na sam koniec dodajmy, że nowy nabytek Re-Plast Unii pojawi się w Oświęcimiu, gdy zespół rozpocznie treningi na lodzie.

Unia Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. to teraz już mistrzostwo Oświęcimia jest w zasięgu naszej drużyny żyjącej ze stypendium miejskiego

Send this to a friend