Informacje

OŚWIĘCIM. Szpitalne oddziały połączy przewiązka

Powiat Oświęcimski rokrocznie w wymierny sposób pomaga Szpitalowi Powiatowemu w realizacji ważnych inwestycji. Nie inaczej jest w tym roku, czego widocznym efektem już za kilka miesięcy będą szpitalne przewiązki.

Budowa trwa od września ub. roku. Przewiązki mają zostać przekazane do użytku w połowie tego roku.

– Dzięki tej ważnej i długo oczekiwanej inwestycji, pacjenci będą przewożeni z poszczególnych oddziałów na badania w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Zadanie kosztuje blisko 6 milionów złotych, a Powiat dofinansował inwestycję kwotą 2 mln zł. Dzięki przewiązkom podniesie się standard obiektu, na czym skorzystają pacjenci i personel – podkreśla starosta oświęcimski Marcin Niedziela.

O realizowanych przez szpital i dofinansowanych przez Powiat inwestycjach, a także planowanych zakupach wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego już niebawem w relacji filmowej.

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. Do hotin gdzie są pieniądze na rozbudowę szkoły specjalnej na zasolu chyba twój guru je zajumał dla ojczulka z Torunia ( 60 mln.) Biedne te dzieci muszą się uczyć w takich okropnych warunkach,bo ważniejszy interes polityczny.Wstyd panowie radni bezradni z PISU,totalna żenada

 2. Do @Abcde. Dzisiaj widać jak partia yntylygentów zwana PO rządziła,że taki Oświęcim nie mógł na nic liczyć mając 6 posłów z ziemi chrzanowsko-oświęcimskiej w Sejmie a jeden to nawet kamerdynerem Tuska był. Też podatki mieli nasze,ale pinindzy nie było i miało nie być.

 3. Widzę ze powstają takie małe Mosty Duchów 🙃 Czyli sen prezydenta Janusza się spełnia 😃

 4. A jak jakaś partia coś dała to tylko tym co oszukują,nic nie robią i żerują na mopsie a jak pracują to na czarno

 5. Wszystko co jest finansowane z kasy publicznej jest finansowane z naszych pieniędzy….. podatników…. żadna partia polityczna nic nam nie dała. Od lat Polska jest roskladana na łopatki i a teraz jest jakaś masakra…. ludzie dają sie kupić za parę groszy które są coraz mniej warte za banknot 1000 zł kiedyś kupowało się dwie paczki zapałek jeszcze kilka miesięcy/lat a tak będzie jeszcze raz…ps. czas najlepiej rozliczy nasz wszystkich

 6. Piękna kładkę Wam kupiłem z moich podatków co nie :)Nie dziękujcie
  .Ja stawiam.

 7. I ty masz czelnośc to pisać, gdy rząd finansuje tylko te wiochy, w których pis wygrał?

 8. A mogli dać nie na szpital, tylko na lotnisko. Ale Chwierut jeszcze do lotniska nie dorósł.

 9. Do @Abcde. Chyba ci sie z puszką Owsiaka pomyliło. Za rządów Tuska jakoś na Oświecim nigdy pieniędzy nie było.

 10. Powiat dał 2 miliony złotych,a brakująca resztę do 6 milionów dołożył Kaczyński? Napiszcie kto dołożył te 4 brakujące miliony!

Send this to a friend