Sport, Wideo

OŚWIĘCIM. Hokeiści sięgnęli po zwycięstwo z GKS Tychy

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim pokonała GKS Tychy 2:0 i objęła prowadzenie w półfinałowej serii. Dobry występ zaliczył Kevin Lindskoug, który obronił 28 uderzeń trójkolorowych i zachował swoje trzecie czyste konto w fazie play-off.

W pierwszej odsłonie bramki nie padły, choć oba zespoły oddały po 10 celnych strzałów. Klarownych okazji było jak na lekarstwo, bo obie drużyny skupiły się przede wszystkim na tym, aby nie stracić bramki.

Więcej konkretów przyniosła druga odsłona. W 28. minucie wicemistrzowie Polski zamienili na gola okres gry w przewadze i objęli prowadzenie. Teddy Da Costa wygrał wznowienie, a ustawiony przed linią niebieską Filipp Pangiełow-Jułdaszew zdecydował się na uderzenie z nadgarstka. Guma trafiła w samo okienko i zatrzepotała w siatce.

Biało-niebiescy próbowali pójść za ciosem, ale Tomáš Fučík dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. O sporym pechu mogli mówić zwłaszcza Krystian Dziubiński i Pawło Padakin.

Goście w trzeciej odsłonie zagrali odważniej i wykreowali sobie kilka groźnych okazji. W 43. minucie Filip Komorski sprytnie strącił gumę po wrzutce Bartosza Ciury, ale Kevina Lindskouga uratował słupek. W 57. minucie bramkarz TAURON Re-Plast Unii Oświęcim błysnął świetnym refleksem i obronił uderzenie Bartłomieja Jeziorskiego.

O losach spotkania przesądziło trafienie Krystiana Dziubińskiego. Kapitan Unii dobrze pokazał się Erikowi Ahopelto i wykorzystał jego dogranie zza bramki. Późniejszy manewr z wycofaniem bramkarza, zastosowany przez trenera Andrieja Sidorienkę nie przyniósł zamierzonego efektu. Oświęcimianie sięgnęli po zwycięstwo, a drugie spotkanie tej serii odbędzie się w niedzielę o 17:00.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 Filipp Pangiełow-Jułdaszew – Teddy Da Costa (27:46, 5/4),
2:0 Krystian Dziubiński – Erik Ahopelto, Pawło Padakin (57:37).

Sędziowali: Tomasz Radzik, Sebastian Kryś (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 2-8.
Strzały: 31-28.
Widzów: 3000.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla TAURON Re-Plast Unii
Kolejny mecz: w niedzielę o 17:00 w Oświęcimiu.

Unia (2): K. Lindskoug – R. Diukow, A. Jerofejevs; E. Ahopelto, K. Dziubiński, P. Padakin – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; T. Da Costa, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, P. Noworyta, J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek, T. Laakso, D. Wanat, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen; O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki; M. Gościński, F. Starzyński, S. Marzec (4) – A. Younan, A. Nilsson; C. Mroczkowski (2), A. Boivin, J. Dupuy – B. Ciura; J. Juhola, R. Galant, R. Szturc (2) oraz M. Ubowski.
Trener: Andriej Sidorienko

Źródło: Unia Oświęcim