Informacje

OŚWIĘCIM. Działanie prezydenta Janusza Chwieruta pozamerytoryczne i szkodliwe

Wstępna ocena Regionalnej Izby Obrachunkowej utwierdza nas w przekonaniu, że działania prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta mają charakter pozamerytoryczny i szkodliwy.

Po naszym sygnale, sprawą zajęła się Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie. Stanowisko RIO w Krakowie – pismo w załączeniu – wydaje się potwierdzać wyrażane przez nas obawy i wątpliwości.
„W świetle zacytowanych uregulowań zasadna pozostaje konkluzja, zgodnie z którą nie jest dopuszczalne wydatkowanie przez jednostkę samorządu terytorialnego środków finansowych na działania niezwiązane z zadaniami realizowanymi przez daną jednostkę na podstawie obowiązujących przepisów” – podkreśla Jolanta Nowakowska, zastępca prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie.
Wstępna ocena Regionalnej Izby Obrachunkowej utwierdza nas w przekonaniu, że działania prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta mają charakter pozamerytoryczny i szkodliwy. Martwi nas, że pomimo próśb i apeli prezydent Chwierut uparcie trwa w błędzie. Wszystko więc wskazuje na to, jak wynika z cytowanego dokumentu, że sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.
Waldemar Łoziński i Jakub Przewoźnik
Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Dla ścisłości. Pierwsze dwa wpisy pod nickiem „czytelnik” są autorstwa innej osoby niż „czytelnika” piszącego od 10.57. Najlepiej w dyskusji przejąć już używany nick i wchodzić w dyskusję w cudzym przebraniu z bezgraniczną atencją do PO? Dla mnie liczy się merytoryczność dyskusji a nie wazelina.

 2. @Bareja
  Dowiedziono w tak wielu miejscach, że aż żal komentować.
  @czytelnik
  była interpelacja w tej sprawie. Koszt to rzekomo 3300zł.

 3. @glinatex

  Piszesz nieprawdę kolego. Nic takiego nie miało miejsca.

  Ps. Witamy po latach…

 4. Te 11 milionów zostało przekierowane do mieszkańców i oni je mają w swoich portfelach. Sami wiedzą najlepiej,jak je teraz spożytkować.

 5. A mnie cieszy że z publicznej kasy sfinansowano akcję dzięki, której dowiedziałem się kto pozbawia miasto pieniędzy.

 6. @czylenik

  Czas pokaże. Finanse publiczne są jawne a nie znalazłem nigdzie o jakiej kwocie jest mowa. Będzie kontrola RIO, jest rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. W tym mieście od 30 lat odbywają się spory polityczne SLD z AWS czy PO z PiS a dla nas mieszkańców jest z tego wielkie nic. Jedni poobsadzają spółki skarbu państwa, drudzy spółki komunalne a przeciętny zjadacz chleba dostaje z tego tytułu podwyżki na rachunkach. Jak w wojsku za PRL, „witamy was, mamy was” … drodzy wyborcy. Teraz koło 19.00 przy Skarbowym zamiast latarni ulicznych świeci rozkład jazdy z pobliskiego przystanku. Widać postęp.

 7. No, to teraz Pan Prezydent Janusz Chwierut, zagorzały zwolennik PO, będzie miał problemy, które wywołał na swoje życzenie, prowadząc kampanię bilbordową, za którą być może będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni.

 8. Treść odpowiedzi przesłanej przez Panią Prezes RIO jest jednoznaczna. Jak ktoś chce prowadzić waśnie polityczne to proponuję wydatkować kasę z własnej kieszeni a nie publiczne środki.

 9. Ale fajnie, że nikt dotychczas nie dowiódł, iż na bilbordach nalisano nieprawdę. Prawda zabolała lokalnych działaczy pis. Oj zabolała. Pewnie padł prikaz żeby jak najszybciej odwrócić od niej uwagę więc muszkieterowie miotają się w szale. Prawda jednak nie dba o kariery lokalnych politykierów pis.

  Cyt.: „na działania niezwiązane z zadaniami realizowanymi przez daną jednostkę na podstawie obowiązujących przepisów”

  Noooo, to teraz Pan Jakub zajmie się „wyborami kopertowymi”. No bo przecież nie chciałby chyba żeby wyborcy pomyśleli, że stosuje podwójne standardy…

 10. To nie tyle niechęć do pisu ile do przekrętów tej organizacji. Dwóm powyższym „panom” Oświęcim napewno wystawi w przyszłości laurkę za zło jakie czynią miastu

 11. Prezydent Janusz Chwierut postąpił bardzo nierozsądnie, co wynikło zapewne z Jego niechęci do PiS-u.

Send this to a friend