Informacje

OŚWIĘCIM. Dyrektor szpitala otrzymał od starosty ogromną premię roczną

Starosta Andrzej Skrzypiński przyznał Dyrektorowi Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu Edwardowi Piechulkowi premię w wysokości 78 000,00 zł brutto.

Uzasadnienie:

Szczegółowe zasady i tryb przyznawania nagrody rocznej osobom kierującym samodzielnymi publicznymi zakładami opieki zdrowotnej określa uchwała Zarządu Powiatu Nr 121/343/2012 z dnia 26 czerwca 2012r. Rada Społeczna działająca przy ZOZ w Oświęcimiu na posiedzeniu w dniu 26 kwietnia 2023r. podjęła Uchwałę Nr 6/2023 w sprawie wniosku o przyznanie nagrody rocznej dla Dyrektora ZOZ w Oświęcimiu. Przedstawiony przez Radę Społeczną wniosek o przyznanie nagrody rocznej spełnia wymagania określone w cytowanej wyżej uchwale Zarządu Powiatu. Zgodnie z ustawą z dnia 3 marca 2000r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi wysokość nagrody rocznej nie może przekroczyć trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w roku poprzedzającym rok przyznania nagrody.

 

Źródło: Powiat Oświęcimski / foto: materiały prasowe

Poprzedni artykułNastępny artykuł

81 komentarzy

 1. Nie umiesz czytac czy jestes milosnikiem demagogii? Napisalem, ze pieniadze nie zostaly zmarnowane, a nie ze rozruszaly gospodarke. Jezeli jestes mistrzem finansjery i wiesz wszystko lepiej od tepych ludzi z rzadu, to co cie bola jakies drobniaki rzucane biedocie? Przeciez taka super madrala jak ty napewno ma miliony na koncie. Nie musisz wysilac, bo nie zmarnuje juz wiecej czasu na odpisywanie.

 2. Od małpa – czytając twój wpis śmiałem się długo i serdecznie. Masz Domałpo ciekawe poczucie humoru.

  Te pieniądze rozdawane przez pis patolom i nierobom w ostatecznym rozrachunku służą rozruszaniu gospodarki? To ja bardzo proszę, aby mi je pis oddał. Albo po prostu nie zabierał. Z chęcią nimi rozruszam gospodarkę, może nawet i skuteczniej.

 3. @Jadzia
  cyt, Żonie nie mów, bo zupy nie dostaniesz…
  Ps
  Na przyszłość juz nie kłam.

  Skąd wiesz, czy moja żona nie ma na imię Jadzia?
  po drugie łżesz zarzucając mi kłamstwo.
  Tyle.

 4. @ czytający w zbożu

  Żonie nie mów, bo zupy nie dostaniesz…

  Ps
  Na przyszłość juz nie kłam.

 5. Nie, nie wkurza mnie to, bo nie zauwazylem, zeby nagle po wprowadzeniu piencetplus nagle patologii przybylo na ulicach. Po drugie nie interesuje mnie ile ludzie zarabiaja, w tym wypadku dbam o swoj ogrodek…Nawet jezeli dzietnosc sie nie poprawila to te pieniadze nie zostaly zmarnowane, bo zostaly w gospodarce(jeden kupil dziecku rower, drugi wyslal na dodatkowy jezyk obcy, inny wspomogl przemysl spirytusowy…)

 6. Od małpy – „Roszczeniowcy, o ktorych piszesz byli juz w czasach jak pisiory nie rzadzily” – owszem, tylko że wtedy nie dostawali takiej kasy za nicnierobienie.

  „Dawanie” pińćsetplus i wiele innych podobnych plusów miało w założeniu zwiększyć dzietność w Polsce. Tymczasem ta bezustannie spadała i jest teraz rekordowo niska. Co pokazuje, że diagnoza była błędna, a pieniądze zmarnowano.

  Chodzi mi raczej o to, że w wyniku pisowskiego rozdawnictwa nastąpiło wielkie spłaszczenie dochodów i relatywna pauperyzacja klasy średniej. Czy wiesz, że dziś młody nauczyciel otrzymuje pensję w granicach najniższej krajowej? Więc pieniądze trafiające dotąd do ludzi pracujących i mających określone kwalifikacje, dostały się teraz różnym nierobom i patolom. Nie wkurza cię to?

 7. Roszczeniowcy, o ktorych piszesz byli juz w czasach jak pisiory nie rzadzily. To nie jest wytwor 500plus. A jezeli mialbys racje i to rozdawnictwo rozleniwialoby ludzi to nie byloby rekordowo niskiego bezrobocia. Bo chocby po ubezpieczenie zdrowotne rejestrowaliby sie w urzedzie pracy…

 8. Od małpa – to zależy od punktu widzenia. Obniżanie podatków dla biedniejszych i jednocześnie obdarowywanie ich coraz większym socjalem kosztem pracujących, po przekroczeniu pewnej granicy prowadzi tylko do demoralizacji i wykształcenia postaw roszczeniowych: „państwo musi dać, bo mi się należy”.

  Zdaniem wielu granica ta została już dawno przekroczona.

  Państwo nie ma do rozdania żadnych innych pieniędzy poza te, które złupi innym obywatelom w formie podatków. A to nie wiedziałeś?

  Poza tym rząd masowo drukuje pieniądze na rozdawnictwo, co powoduje galopującą inflację i ogólny wzrost cen. Co tylko w teorii dotyka wszystkich, bo:
  – bogacze prawie nie zauważają podwyżek cen, np. chleba,
  – klientom socjalu podwyżki rekompensuje właśnie ów dodatkowy wypływ socjalu
  – natomiast przerąbane mają mniej i średnio zarabiający pracownicy, urzędnicy, np. nauczyciele, itp. Którym się jeszcze chce pracować.

 9. Gdyby najbiedniejszym podniesli podatki to wtedy bylobyby dla ciebie ok? A te twoje „piencetplusy” to nie tylko pisiory jak to przedstawiasz i chcialbys zeby bylo, bo peowce tez kase przytulaja…

 10. Od małpa – o rany, czego nie rozumiesz? Jeszcze prościej: rząd ogłasza – „zmniejszymy podatki dla mniej zarabiających, a zwiększymy dla zarabiających średnio i więcej niż średnio”.

  Hurra – cieszą się wyborcy pis.

  Po czym rząd zmniejsza – ale nie podatki idące do budżetu centralnego, tylko te stanowiące dotąd dochód samorządów. Dzięki temu rząd nie ponosi konsekwencji finansowych tej „reformy”, a nawet zyskuje kosztem pracujących kasę na pińćsetplusy i inny socjal, oraz na różne swoje złodziejstwa w stylu willa plus. I zyskuje też poklask wśród swojego pisowskiego elektoratu.

  Sprytne? Jak widać wystarczająco, skoro Domałpy dają się nabrać.

  Samorządy natomiast robią bokami. Ich przychody w lwiej części obligatoryjnie muszą zostać wydane na stałe koszty funkcjonowania, na przykład na utrzymanie szkół. W efekcie pomimo pozornie sporych budżetów, do dyspozycji pozostaje im niewiele. I właśnie jeszcze z tego „niewiele” realnie połowę zabrał im pis.

  Zadanie dla Domałpy: Paweł zarabia 5000 złotych (z których jednak musi 4000 wydać na czynsz, opłaty za czynsz, prąd, gaz, ogrzewanie, niewyszukane jedzenie, itp.). Gaweł zarabia niby niewiele więcej – 6000 złotych. Pytanie: o ile Gaweł jest bogatszy od Pawła? Prawidłowa odpowiedź: dwa razy bogatszy.

  Jeśli więc rząd zabrał Pawłowi 500 złotych oznacza to, że realnie Paweł stracił nie jedną dziesiątą, lecz połowę swoich dochodów.

  Jak widać w polskich szkołach koniecznie potrzebne są lekcje logiki i ekonomii. Zamiast na przykład religii.

 11. @Jadzia
  żywię wielki sentyment do imienia, którym się podpisujesz, dlatego w żaden sposób nie skomentuję twojej wypowiedzi 🙂

 12. Ostatnie miesiące Chwieruta przy korycie. Od kwietnia będziemy mieć już Prezydentke. Dość patriarchatu. Pora żeby kobieca ręka przejęła stery w Oświęcimiu.

 13. Nie zrabowali samorzadom, tylko te „straty” to zaplanowane wplywy z podatkow, z ktorych pisiory zwolnily ludzi…nie rozumiesz czy tylko kota ogonem umiesz obracac?

 14. Bredzący: tak, zadałeś pytanie. Nawet dwa. I wstawiłeś jeden głupi komentarz.

  Pierwsze: „Dlaczego robisz prostytutkę z logiki?” – bluzg.

  Drugie: „zachowujesz się jak małe dziecko. A ja małpicielu zadałem ci proste pytanie, za trudne jednak?” – bluzg

  Wreszcie: „widzę, że z braku argumentów „weszłeś” w tryb przedszkolaka. Bo niczym innym jak trybem przedszkolaka można tłumaczyć „nie, bo ty” i odpowiadanie pytaniem na pytanie, no i jeszcze wszędzie widzisz bluzgi tylko u siebie małpicielu wszeteczny jakoś nie zauważasz.” – też w sumie bluzg.

  Wygląda mi to niestety u ciebie na BPD – złożony zespół objawów, które sprawiają, iż człowiek nimi dotknięty czuje się nieszczęśliwy, często odczuwa frustracje, złość, bezsilność, nie potrafi zrozumieć co się dzieje. BPD to grupa zaburzeń, którą specjaliści od zdrowia psychicznego umieszczają pomiędzy nerwicą a psychozą. Osoba mająca takie rozpoznania najczęściej funkcjonuje lepiej niż pacjent z psychozą, natomiast gorzej niż osoba z nerwicą. Jej życie jest zazwyczaj chaotyczne, nieuporządkowane, pełne ryzykownych zachowań i sytuacji, niestabilnych i przelotnych związków, znajomości, burzliwych zmian nastrojów i emocji. Leczenie psychiatryczne jest niestety trudne. Współczuję ci.

 15. @ czytający w zbożu

  Twoje wpisy pod innymi artykułami przeczą temu co piszesz kolego.

  Poczytaj. Zrozumiesz…

 16. Od małpa – rząd aby „dać” na programy socjalne (i w tym też poprzez system podatkowy) musiał jakoś te straty zrekompensować. Po części więc zabiera klasie średniej i lepiej zarabiającym. Ale ponieważ jest tego za mało, zrobił skok na kasę samorządów. Było to dla rządu tym łatwiejsze, że generalnie samorządów pis nie lubi, bo w znacznej większości są one w rękach opozycji albo koalicji lokalnych. A swoim pisowskim samorządowcom rząd praktycznie w całości zwraca zabrane pieniądze w formie różnych dotacji. Że co? Że to świństwo? Ha, ha i co z tego? Co nam zrobicie?

  Pozostaje faktem: dzięki nowym regulacjom podatkowym pisu samorządy straciły znaczną część dotychczasowych przychodów: Warszawa w 2022 – 1 miliard 350 milionów mniej, Kraków – 420 milionów, Poznań – 370 milionów, itd.

  Oświęcim wedle wyliczeń Związku Miast Polskich powinien mieć rocznie o 26 mln zł więcej wpływów. To jak na miasto tej wielkości – dużo.

  Ponieważ jednak pomimo obrabowania średnio i lepiej zarabiających (najbogatsi świetnie sobie z tym radzą) oraz samorządów, rządowi w dalszym ciągu brakuje mnóstwo kasy, rząd masowo drukuje i pożycza pieniądze. Potrzebuje ich nie tylko na rozdawanie socjalu, ale też na rozbuchanie stanowisk w administracji i w przeróżnych fundacjach, obsadzanych przez aktywistów pis i ich pociotków, na realizację „sztandarowych”, propagandowych i niesłychanie absurdalnie kosztownych projektów infrastrukturalnych – typu elektrownia w Ostrołęce, lotnisko w Radomiu, przekop przez Mierzeję Wiślaną, itp. Też np. dziesiątek inicjatyw „patriotycznych” o Wielkości, Geniuszu oraz Najwyższym Bohaterstwie Polski i Polaków, z których każda kosztuje wielokrotnie więcej niż wspomniana dziura w budżecie Oświęcimia.

  Te 26 milionów to dokładnie tyle, ile na przykład wyciekło z budżetu państwa na program „Sport jest dla wszystkich” zarządzany przez ministerstwo sportu. Pieniążki trafiły do znajomych królika, w tym głównie do zrzeszenia którego prezesem jest poseł Partii Republikańskiej Mieczysław Baszko.

 17. @Jadzia
  ja, cytując ciebie „czepiam się wyłącznie „małpiciela wszetecznego. Wiec skup się na przekazie i twórz fejkowej opinii.

 18. @czytający w zbożu

  Chłopie, potrafisz napisać cokolwiek na temat artykułów, które komentujesz?
  Czepiasz się wszystkiego i wszystkich rzucasz łajnem na lewo i prawo ale trudno posądzić Cię o posługiwanie się konkretami.

 19. @ małpiciel
  cyt, „Bredzący – dlaczego pierniczysz bez sensu? Zadałem ci pytanie. Odpowiadaj!”

  widzę, że z braku argumentów „weszłeś” w tryb przedszkolaka.
  Bo niczym innym jak trybem przedszkolaka można tłumaczyć „nie, bo ty” i odpowiadanie pytaniem na pytanie, no i jeszcze wszędzie widzisz bluzgi tylko u siebie małpicielu wszeteczny jakoś nie zauważasz.
  Małpicielu czas na zmianę nicku, na np. małpa przedszkolak.

 20. Samorzady stracily wplywy z podatku w wyniku podwyzszenia kwoty wolnej od podatku i podniesienia progu dochodowego do 120 tys. Dla ciebie to sa bandyckie dzialania pisiorow? Te pieniadze nie zostaly zrabowane ludziom w formie podatkow…Gdyby pisiory podniosly podatek np. Vat o 1 procent szczekalbys jeszcze mocniej i mialbys wtedy racje…chyba, ze chcesz zeby ludzie dla samorzadow oddawali jeszcze wiecej pieniedzy?

 21. Bandyta Morawiecki i jego kolumna rządowa uciekła z miejsca wypadku i nie udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanym policjantom i rodzinie z 2 dzieci.Wstyd ino przynoszą tak się władza rozbija po naszych drogach Strach wyjechać na drogę.

 22. @ małpiciel
  zachowujesz się jak małe dziecko – nie bo ty…
  A ja małpicielu zadałem ci proste pytanie, za trudne jednak?

 23. Polityka ryżego i spółki doprowadziła do sytuacji taka jaka jest, reasumując PO=putininflacja !

 24. bredzący – raczej robisz prostytutkę umysłową z siebie. Nie pierwszy raz. Bluzg i tylko bluzg.

 25. Wielokropku – „ale nie piszcie bzdur, że obecny stan wynagrodzeń w UM Oświęcim powstał z dnia na dzień.” – ależ właśnie powstał „z dnia na dzień”.

  Przy zerowej inflacji i przy w miarę stabilnych cenach w sklepach ludzie nie odczuwają jakoś szczególnie braku podwyżek, ewentualnie akceptują stan, gdy co jakiś czas dostają podwyżki niewielkich, rzędu 100 – 200 złotych. Natomiast gdy pis rozpoczął dodruki i masowy wypływ pieniądza na rynek dało to w konsekwencji gwałtowny wzrost cen i per saldo – obniżenie poziomu życia „niższej klasy średniej” – urzędników na posadach samorządowych i państwowych. Stąd ich słuszne domaganie wydźwignięcia się z poziomu „płacy minimalnej”. A gdy budżet miast w wyniku rabunku dokonanego przez rząd pis ostro się zmniejszył, to burmistrzowie i prezydenci skąd mieli pieniądze na podwyżki wziąć? Pis mówi w takich wypadkach: wystarczy dobrze poszukać i pieniądze same się znajdą. Poważnie? Więc informuję wszystkich zainteresowanych: miasta i powiaty nie mają drukarni pieniędzy.

 26. Może ktoś wie ile premii rocznej dostała w tym roku Bigos-Jaworowa obecna dyrektorka Szpitala Wojewódzkiego w B-B ? Ile zarobiła ta koleżanka Szydłowej w ciagu roku dodatkowo w dwóch radach nadzorczych spółek skarbu państwa ? Ile dostawała premii rocznej za pisowskiego zarządu powiatu gdy była dyrektorką szpital w Oświęcimiu , nie chodzi nawet o kwotę ale czy też była to trzykrotność miesięcznego wynagrodzenia ? Ile z 13stki Piechulka faktycznie wpadło mu do kieszeni po odliczeniu podatku ?

 27. Od 1997 roku poprzez kolejne rządy w Oświęcimiu ludzi związanych z obecną PO budżet miasta zawsze był w „trudnej sytuacji”, tylko zawsze jakoś – może przypadkiem lub zrządzeniem losu? – ta trudna sytuacja nie dotyczyła wynagrodzeń tzw. członków zarządu i jego „pupili”. Reszcie pracowników pozostawało wbić zęby w ścianę i wegetować. Wszystkie te „PLUSY” od PiS-u to dla mnie patologia tworząca armię nierobów, ale nie piszcie bzdur, że obecny stan wynagrodzeń w UM Oświęcim powstał z dnia na dzień.

 28. @ małpiszon
  cyt. „„Dlaczego urzędniczki z miasta musiały strajkować?” – dlatego, ponieważ pis obciął „polskim ładem” budżety samorządom, przez co burmistrzowie i prezydenci miast nie mieli w tym roku pieniędzy na podwyżki płac dla personelu. Tak trudno zrozumieć?”

  Dlaczego robisz prostytutkę z logiki? Kolejny raz.

 29. A teraz trochę z poza-pyskówkowej rzeczywistości. Chleb z mojej ulubionej oświęcimskiej piekarni coraz bardziej zbliża się rozmiarami do większej bułki, z dawnych lepszych czasów. Ciastka w mojej ulubionej cukierni kosztują już prawie po 9-10 złotych sztuka.
  Ale może rząd pis coś da. Przed wyborami. Więc cieszmy się.

 30. Wyborco pis – Szpital w Łukowie jest typowym wiejsko-gminnym szpitalikiem, o pięciu oddziałach na krzyż. Dlaczego pisowskie władze powiatowe dały aż 106 tysięcy premii kumplowi dyrektorowi? Więc jeśli ktoś tu jest dymany, to właśnie ty. I tylko do siebie możesz mieć pretensje, że tego nie zauważasz.

  Sprawa wypłacania hojnych premii szefostwu szpitali jest dobrym przykładem demoralizacji za pisu klasy urzędniczej w Polsce. Jak napisałem premia grubo ponad 70 tysięcy jest moim zdaniem znacznie przesadna. Jednak jak wytłumaczyć dyrektorowi szpitala w Oświęcimiu – umówmy się – troszeczkę większego od tego w Łukowie, że ma dostać połowę z pieniędzy pieniędzy wypłaconych łukowskiemu?

 31. Japko – „Tylko kasta ma się za nich najlepiej. A pozostali niech pracują za miskę ryżu.” – coś ci się popinkoliło. Albo po prostu kłamiesz. Autorem grepsu o „misce ryżu” jest twój ulubiony premier – Mateusz Morawiecki.

  „Widać to w urzędach gdzie rządzi ktoś z PO. Tam zwykli pracownicy są pomiatani.” – taaa, natomiast tam, gdzie rządzi pis, pracownicy są rozpieszczani, a pisowskie szefostwo wita ich codziennie przy drzwiach kwiatami. Kpisz sobie?

  „Dlaczego urzędniczki z miasta musiały strajkować?” – dlatego, ponieważ pis obciął „polskim ładem” budżety samorządom, przez co burmistrzowie i prezydenci miast nie mieli w tym roku pieniędzy na podwyżki płac dla personelu. Tak trudno zrozumieć?

  A po co były potrzebne podwyżki? Nie zastanawiałeś się przypadkiem nad tym? Były potrzebne, ponieważ rząd masowo drukował pieniądze i masowo się zapożyczał, aby mieć kasę na przekupywanie swojego roszczeniowego elektoratu. Powodując w ten sposób inflację i galopadę cen w sklepach.

  Ponadto rząd pis systematycznie stara się doprowadzić do sytuacji, w której coraz większa część pracowników najemnych zarabiać będzie tylko pensję minimalną. Po równo. Jak za komuny. Jak w Wenezueli. To najprostsza droga do rozchwiania, a w efekcie do rozwalenia gospodarki.

 32. @Japko
  To się nazywa zamordyzm użytkowy. Jak się nie ma argumentów finansowych dla podległych pracowników, to się stosuje wobec podległych rządy terroru. Jak mawiał pewien kaszub: „By żyło się lepiej”, zapomniał dodać „nielicznym”.

 33. Różnica między PIS i PO: PO rozdaje kasę tylko swojej kaście. PIS chociaż się dzieli ze zwykłym ludem. Nigdy nie zagłosuje na PO bo oni nie dbają o zwykłych Polaków. Tylko kasta ma się za nich najlepiej. A pozostali niech pracują za miskę ryżu. Widać to w urzędach gdzie rządzi ktoś z PO. Tam zwykli pracownicy są pomiatani. Dlaczego urzędniczki z miasta musiały strajkować? Bo rządzi tam PO!

 34. Jeśli chcesz dobrze zarabiać są trzy drogi: zapisać się do PO, zapisać się do PIS lub wyjechać z kraju (potrzebna specjalizacja).

 35. Małpa znowu bredzisz ,wydymali cię i tyle ,w d…e cie mają ,oni zawsze tak robili i robić będą ( by kolegom żyło się lepiej)

 36. Na waciki… Ciekawe ile starosta dał nagród swoim szeregowym pracownikom? Też kilkukrotność pensji czy może 0 zł? Platforma nie dba o szeregowych pracowników tylko o swoich kolesiów. Przyjdzie PO do władzy to minimalna płaca wróci do tego co było przed PISem.

 37. Na jakie podwyżki mogą liczyć pracownicy w urzędzie miasta oswiecim? Bo podobno się szykują od 1 lipca. Jak widać Pan starosta hojny, a Pan prezydent? A to przecież koledzy z jednej partii

 38. Aż 106 tys. zł rocznej nagrody dostał od starosty dyrektor SPZOZ w Łukowie Mariusz Furlepa. Szpital wprawdzie skończył 2021 rok na plusie, jednak przewiduje, że ten (2022) zakończy wysoką stratą. Ale starosta tłumaczy, że dyrektor na nagrodę jak najbardziej zasłużył. – Jesteśmy zgodni, że mamy bardzo dobrego dyrektora, który bardzo się stara, żeby szpital się rozwijał – uzasadnia w rozmowie z nami Dariusz Szustek (PiS), starosta łukowski.

  78,3 tys. zł brutto nagrody za 2021 rok Zarząd Powiatu przyznał Krzysztofowi Bojarskiemu, dyrektorowi Szpitala Powiatowego w Łęcznej, woj lubelskie.

  Zarząd Województwa Podlaskiego zarządzeniem z 11 sierpnia 2022 roku przyznał Jarosławowi Pokoleńczukowi, dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, za 2021 r. nagrodę roczną w wysokości 70 000 zł. Jarosław Pokoleńczuk łomżyńską jednostką kieruje od 1 czerwca 2020 roku. Wcześniej kierował szpitalem w Mońkach.

 39. Tusk nie tylko sprzedał cały majątek państwa to jeszcze pchał nas Władysław rusòw!

 40. Chwierut na tańcach Hajduków oznajmił, że rada klepnie 30 koła na zespół z okazji rocznicy.

 41. Ludzie do tego czasu zapomną o tej premii, a w baranim pędzie do urn zagłosują zgodnie z nowa moda na kolegów Trzaskowskiego. Pytań nikt nie będzie zadawał.

 42. Małpa bądź rzetelna. Pokaż mi który to Pisowiec ukradł miliony w powiecie oswiecimskim? Jeżeli porównujemy to porównujemy w tej samej skali. A nie powiat do kraju. Jak widać obie partie tak samo kradną. Dlatego PO tylko czeka żeby dorwać się do koryta i odkuć się za te lata posuchy. Tą premią Skrzypiński wbił nóż w plecy Chwieruta na przyszłoroczne wybory.

 43. Wysokość premii w powiecie wynosi 78 tys zl, na poziomie województwa dodajemy jedno zero, a krajowy przelicznik premii to już plus dwa zera.

  Teraz Platforma i przyjaciele 🙂

 44. Dyrektor może przeznaczyć to na cele rozwoju powiatu oświęcimskiego, np. na ule w Harmezach 🤣

 45. Jak widać na załączonym obrazku, PO od PiS niczym się nie różni. Zawsze chodzo o kasę.

 46. Zibi co ty p…….sz! Ryży mówi że będzie inaczej jak o I już zaczęli rozkradać Polskę. Na stadion nie miał i plakal u Bo chenka a teraz taki numer ale Polacy nie głupi pokażą im wała.

 47. Bambik wel Morawiecki wyprowadził poza budżet państwa tylko 300 miliardów. I to się nazywa kreatywna księgowość rządu PIS, a wy się czepianie kilkuset zł premi. Szydłówna za pół roku pracy swoim ministrom wypłacila większe premie , i było ok.

 48. Czy prezydent miasta Oświęcimia będzie proszony Na uroczyste wręczenie nagrody

 49. Nie bardzo rozumiem za co premię przecież nie wykonywał żadnej dodatkowej pracy tylko i wyłącznie obowiązki

 50. Des jesteś chorym człowiekiem przejdź się do lekarza jeżeli nie jest za późno

 51. O co ten hałas. To tylko… góra trzy miesięczne wynagrodzenie pana dyrektora szpitala. Będzie miał „na waciki” 😀 Ponadto to ze środków Zakładu Opieki Zdrowotnej ma być wypłacona ta premia. A ZOZ-y są głównie finansowane przez NFZ. Czyli dali premię za nie swoje… jak zawsze, jak coś finansują. Brakuje mi jeszcze zdjęć z uroczystości wręczenia premii… XD

 52. Podobno bezpośrednio za decyzją o podwyżkę stał Marek Sowa. Starosta decyzję wykonał.

 53. Naczelne hasło PISU : bo im się należało te słowa wypowiedziała słynna Pani premier Szydłówna.

 54. W Polsce będzie człowiek bogaty i biedny – tylko tej biedy będzie za dużo

 55. To niewiele więcej premi za karę jaką NFZ nałożył na ZOZ w kwocie 73000 . Panie Starosto to kpiny z mieszkańców bo to ich pieniądze

 56. Pielęgniarki zarabiają bardzo dobrze od zeszłego roku i to wszędzie bo tak zadeklarował rząd i jak zawsze zrzucił część na samorządy. W zależności od wykształcenie od 5800 + dodatki i nocne. Są już takie w powiecie że mają ponad 10000

 57. A błagali o kasę na stadion p.Bochenka a tu taka niespodzianka a czy tylko jedna?

 58. Cały czas piszemy po to chcą przejąć władzę żeby rozkrasc Polskę otym cały czas sepleni tusk !

 59. Szkoda, że nie podaliście dla porównania ile zarabia pielęgniarka w szpitalu. Może warto dopytać dyrektora szpitala?

Send this to a friend