Informacje

KRAKÓW. Lato 2023 w Kraków Airport, czyli okno na szeroki świat

Lato 2023 #PROSTOzKRAKOWA to blisko 150 połączeń, w tym takie nowości jak Stambuł, Ankara, Belgrad oraz niezastąpione letnie kierunki do Włoch, Hiszpani czy Grecji i szeroka oferta połączeń krajowych.

„W Kraków Airport powitaliśmy lato. Statystyki doskonale pokazują skalę i dynamikę odbudowującego się ruchu lotniczego na krakowskim lotnisku. W tym roku obsłużyliśmy już 4 miliony pasażerów. Cieszymy się, że możemy zaproponować naszym pasażerom bogatą ofertę wakacyjną. Z  Krakowa  możemy wybrać kierunki podróży z blisko 150 regularnych połączeń. W gronie linii lotniczych operującychz krakowskiego lotniska powitaliśmy nowych przewoźników: Turkish Airlines, Sun Expres, Air Dolomiti czy Air Serbia, współpracujemy także z tureckimi liniami Pegasus. Nasi pasażerowie mogą udać się na wypoczynek do słonecznej Turcji, Włoch, Hiszpanii czy Czarnogóry. Równie ciekawie prezentują się połączenia krajowe, w tym sezonie to 7 destynacji i możliwość odwiedzenia Gdańska z Ryanair, czy Zielonej Góry, Bydgoszczy, z PLL  LOT. Otwieramy także okno na szeroki świat proponując podróż do takich miast jak: Nowy Jork, Dubaj, Abu Dhabi, Tel Aviv czy Agadir.” – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Serdecznie witamy także wszystkich przylatujących na nasze lotnisko. Od kilku dni sportowcy i kibice Igrzysk Europejskich 2023 zawładnęli Krakowem i Małopolską. Jesteśmy  przekonani, że każdy ze sportowców zauroczony – jak miliony turystów – naszym regionem, powróci w kolejnych latach do Krakowa i Małopolski. Igrzyska Europejskie są znakomitą promocją Polski.” – dodał  Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

LATO 2023 #PROSTOzKRAKOWA

Obsługa pasażerów na najwyższym poziomie pod względem komfortu i bezpieczeństwa jest kluczowa dla Kraków Airport. Podróż lotnicza wymaga jednak od podróżujących właściwego przygotowania. Należy pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu wszystkich dokumentów uprawniających do wjazdu w obszar Schengen i Non Shengen.

Warto  także zgodnie z instrukcją zapakować bagaż podręczny :

  • Włożyć bagaż podręczny do plastikowego pudełka  na taśmociągu. Wyjąć z  niego wszystkie płyny, lekarstwa w płynie, żywność dietetyczną i pokarm dla dzieci.
  • Jeśli posiadamy pasek z dużą sprzączką lub inne metalowe części garderoby, należy je zdjąć, ponieważ mogą one aktywować wykrywacz metalu.
  • Laptopy i inne duże urządzenia elektroniczne należy wyjąć z opakowań i włożyć do pudełka.

 

Więcej informacji: Kraków Airport – Praktyczne wskazówki (krakowairport.pl)

Jak przygotować się do kontroli bezpieczeństwa: Lato 2023 #PROSTOzKRAKOWA – YouTube

Przed podróżą wart zaznajomić się także z Konwencją CITES czyli konwencją  o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.

Więcej informacji: CITES_informator (krakowairport.pl)

Regularne połączenia LATO 2023

Więcej informacji:  Kraków Airport – Rozkład rejsów regularnych (krakowairport.pl)

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend