Informacje

OŚWIĘCIM. Dużą część spotkania poświęcono tematowi rozbudowy tras rowerowych

W poniedziałek 19 czerwca w sali sesyjnej w internacie powiatowego „Chemika” obradowali przedstawiciele samorządów skupionych w Stowarzyszeniu Powiatów, Miast i Gmin „Forum Małopolski Zachodniej”. Powiat Oświęcimski na tym spotkaniu reprezentował starosta Andrzej Skrzypiński.

Tematem przewodnim walnego zebrania było zatwierdzenie sprawozdania finansowego stowarzyszenia oraz podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium zarządowi stowarzyszenia.

Przez ostatni rok jednostki samorządu terytorialnego współpracowały w zakresie:

 • akcji turystycznej pn. „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” publikowaną na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych
 • szlaków rowerowych na terenie trzech powiatów
 • studium lokalizacyjno-funkcjonalno-ruchowego rozwoju układu drogowego w obszarze subregionu Małopolski Zachodniej”, opracowywanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
 • zagadnień związanych z gospodarką odpadami w Małopolsce Zachodniej.

Dotychczasowa współpraca pomiędzy samorządami układa się pomyślnie, czego dowodem jest realizowany obecnie projekt „Co ciekawego w Małopolsce Zachodniej”, promujący dwa razy w tygodniu w mediach społecznościowych ofertę wydarzeń 17 samorządów.

Dużą część spotkania poświęcono tematowi rozbudowy tras rowerowych w Małopolsce.

Stowarzyszenie Powiatów, Miast i Gmin „Forum Małopolski Zachodniej” powstało w 2020 r., a w jego skład wchodzą następujące samorządy:

 • Powiat Chrzanowski
 • Gmina Babice
 • Gmina Chrzanów
 • Gmina Libiąż
 • Gmina Trzebinia
 • Powiat Oświęcimski
 • Miasto Oświęcim
 • Gmina Oświęcim
 • Gmina Chełmek
 • Gmina Kęty
 • Gmina Osiek
 • Gmina Polanka Wielka
 • Gmina Przeciszów
 • Gmina Andrychów
 • Gmina Brzeźnica
 • Gmina Mucharz
 • Gmina Tomice

Celem stowarzyszenia jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz reprezentowanie i obrona wspólnych interesów jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład stowarzyszenia. Na czele stowarzyszenia stoi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński jest członkiem zarządu tego gremium.

Fot. RL

(Źródło: FMZ)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. Różnica jednak jest. Obecna skala nomenklaturowego złodziejstwa. Gigantyczna.

 2. @Anonim, oczywiście, że mam z tym problem. Tak samo jak z rządami PO, ja w przeciwieństwie do wielu z was nie mam amnezji i pamiętam tamte czasy.

  P.S.
  Zachowujesz się trochę jak władza z poziomu Warszawy – jest pytanie, a ty, żeby było śmieszniej, nie odnosisz się do niego tylko odbijasz piłeczkę ripostując, że za tamtych jest/było gorzej.

  W Polsce nigdy nie będzie dobrze, a takich podziałów jakie zrobiło z was PO / PIS tego jeszcze nigdy nie grali. A do tego wyprane mózgi, zero konkretów w zadanych tematach, aby tylko drugiemu dokopać i się dowartościować.

  Miłego dnia

 3. @LeCabaret

  Na tej zasadzie PiS od 8 lat wypiera się odpowiedzialności za swoje czyny.
  Z tym jakoś nie masz problemu.

 4. Daniel Obajtek pensja prezesa za 2022 rok 1. 398 + 1 311 = 2 .709 mln co daje miesięcznie 225. 750 tyś
  zł miesięcznie. W tym roku przekroczy pewnie 3 mln.

 5. Nieźle (do poniższych komentarzy) – jak jest coś uruchomione/wyremontowane/zmodernizowane itp., to odtrąbiony jest sukces prezydenta, ale jak coś z takich inwestycji jest zepsute to….”on, ze swoją świtą, za to nie odpowiada”:) To jak to wreszcie jest? On pracuje i ma odpowiedzialność czy tylko chodzi do pracy i kosi niemałe wynagrodzenie?:)

 6. Jest odpowiedzialny za wszystko, za co chwierut bierze 20 000 złotych?Ile bierze zastępca? Z jakiej oni są partii?

 7. Do PO chodzi ci pewnie o ścieżkę koło Orlenu z drogą wzdłuż lodowiska faktycznie ktoś tam naukładał gumy.Jeśli masz uwagi do tych ścieżek to musisz zgłosić się do radnego Przewożnika żeby napisał interpelację do zarządcy drogi żeby to naprawić.Po drugie co ma z tym wspólnego prezydent przecież to nie on remontuje drogi i ścieżki tylko filmy budowlane drogowe.

 8. Każdy przejazd przez drogę ludzie podkładają gumy ,pisał wybić zęby nie umiesz przeczytać że zrozumieniem?

 9. Momo i wszystko wiadomo aleś mądry podaj choć jedną ścieżkę rowerową na której zgubiłeś sztuczne zęby

 10. Chwierut I ścieżki rowerowe ala jaja, zęby można sobie wybić bądź być potrąconym przez auto ,żenada dno dna tak jak pisałem chwierut = uwstecznienie miasta!

 11. Twardogłowi z platformy obłąkanych i obciachu jak zwykle się spotkali i nic z tego nie wyszło. Typowe. Nie od dziś wiadomo, że to patologia i nieudaczniki, a ludzie mają dość tej nie kończącej się propagandy zachwytu nad samym sobą i głębokiej nieporadności!

 12. Parę lat była czynna automatyczna stacja pogodowa na terenie miasta. Była chyba jakaś awaria, i stacji pogodowej nie ma. Za to mamy sympozjum po sympozjum.

 13. No ja bym pomyślał o stolarniach od europalet i specjalistach od krasnali ogrodowych – głównego produktu polskiego przemysłu ery Balcerowicza

 14. As – na szczęście dzięki tobie Asie region jest już wystarczająco intelektualnie rozwinięty. Jasna sprawa, ścieżki rowerowe są niepotrzebne, zwłaszcza że jeżdżą nimi głównie Żydzi.

  Ścieżko – wysil wyobraźnię: do ich budowy potrzebni są brukarze, asfalciarze, itp. I zastanów się: ile miejsc pracy generuje ustawianie koszy na śmieci, wiat przystankowych, budowanie chodników, ścieżek, itd. Ale rozumiem, że byłaby to dla ciebie – jako magistra politologa za kasą w biedrze – praca znacznie poniżej oczekiwań.

 15. Budowa tras rowerowych jest najważniejszym sposobem na rozwój intelektualny regionu.

Send this to a friend