Informacje

OŚWIĘCIM. Radni do Janusza Chwieruta: Czy Pan Prezydent otwarcie kpi ze swoich Pracowników?

Waldemar Łoziński i Krzysztof Kuczek

Wczoraj do prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta skierowany został list otwarty podpisany przez 9 radnych miasta Oświęcim z różnych opcji politycznych. Radni apelują o pilną i zdecydowaną podwyżkę wynagrodzeń w Urzędzie Miasta Oświęcim oraz jednostkach podległych. Zachęcają do wyrażenia solidarności z pracownikami. W niedzielę na Rynku będą zbierać w tej sprawie podpisy.

Oto pełna treść listu otwartego:

Szanowny Panie Prezydencie,
czy Pan Prezydent otwarcie kpi ze swoich Pracowników? Stawiamy publicznie to pytanie, albowiem zaproponowana przez Pana Prezydenta w budżecie na 2024 rok, tak zwana podwyżka wynagrodzeń, ma w zasadzie charakter czysto iluzoryczny.

Składamy protest, wobec tak lekceważącego traktowania przez Pana Prezydenta osób zatrudnionych w Urzędzie Miasta Oświęcim oraz jednostkach podległych.
To, co Pan Prezydent aktualnie swoim Urzędnikom proponuje, to przecież tylko wyrównanie do minimalnego wynagrodzenia, które wzrasta w Polsce w przyszłym roku z kwoty 3600 zł do 4242 zł, (czyli o ok. 18 proc.).

Efekt Pana decyzji będzie więc jedynie taki, że nowy rok przywita w Urzędzie Miasta Oświęcim jeszcze szerszą grupę pracowników na najniższej krajowej!
Panie Prezydencie, tak po ludzku, czy nie ma Pan sumienia, czy nie wstyd Panu, że większość oświęcimskich urzędników samorządowych będzie zatrudniona na pensji minimalnej?

Przypominamy, że osobą odpowiedzialną za obecny stan finansów miasta Oświęcim nie jest ani prof. Adam Glapiński ani prof. Leszek Balcerowicz. To Pan Janusz Chwierut już od ponad 12 lat kieruje Urzędem Miasta Oświęcim i to Pan, Panie Prezydencie, wraz ze sprzyjającą Panu grupą radnych, za oświęcimski budżet odpowiada.

Nie jest też prawdą, że gdy ludzie otrzymają podwyżki, w budżecie miasta rzekomo nagle zabraknie pieniędzy na inwestycje. Ta teza podwójnie rozmija się z prawdą! Po pierwsze, twierdzimy, że pieniądze na normalne wynagrodzenia dla Pracowników w kasie miasta są. Oświęcim zdecydowanie stać na ten potrzebny i tak uzasadniony wydatek. Trzeba to jednak rozsądnie i z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować. Po drugie, za rządów prezydenta Janusza Chwieruta inwestycje mają charakter raczej drugoplanowy. Nie ma tu zatem mowy o jakiejkolwiek kolizji interesów.

Raz jeszcze apelujemy do Pana Prezydenta oraz Radnych z koalicji rządzącej, Drodzy Państwo, opamiętajcie się. Nie wiemy czy możecie dziś sami uczciwie spojrzeć w lustro, obawiamy się natomiast, że będziecie wkrótce musieli spojrzeć w oczy Pracownikom urzędu miasta i ich rodzinom.

Panie Prezydencie, chwali się Pan tu regularnie najróżniejszymi dokonaniami. Zostawmy nawet dziś na boku, czy to są sukcesy prawdziwe czy tylko przez Pana wydumane. Tak czy inaczej, zazwyczaj to nie są Pańskie indywidualne osiągnięcia. To jest przede wszystkim namacalny rezultat pracy i wysiłku oświęcimskich urzędników. Prawdą jest natomiast, że energia i talent tych ludzi jest najczęściej marnowany, gdyż bardzo marnie Pan miastem i ludźmi zarządza.
Wnioskujemy o niezwłoczne wprowadzenie przez Pana Prezydenta takich zmian do projektu budżetu Oświęcimia na 2024 rok, które w sposób zdecydowany, racjonalny i realny zabezpieczą, bagatelizowane od co najmniej dekady, potrzeby płacowe pracowników Urzędu Miasta Oświęcim i wszystkich jednostek podległych.
Uprzejmie informujemy ponadto, że niniejsza korespondencja i apel w sprawie podniesienia wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych ma charakter listu otwartego, pod którym może podpisać się każdy człowiek dobrej woli.

List podpisali: Jakub Przewoźnik, Waldemar Łoziński, Bożena Godawa, Krystyna Dąbrowska, Krzysztof Kuczek, Stanisław Biernat, Michał Chrzan – wszyscy z klubu PiS, Jan Adamaszek z Porozumienia dla Oświęcimia oraz Agnieszka Komendera z KOS2018.

O co w tym wszystkim chodzi? Krótki komentarz radnych.

O godne podwyżki wynagrodzeń jako radni klubu PiS wnioskujemy od wielu, wielu lat. Jednak nic znaczącego w tej sprawie za prezydentury Janusza Chwieruta się nie stało. Wiemy, że pracownicy Urzędu Miasta i jednostek podległych są rozgoryczeni propozycjami pana prezydenta. Dziwię się radnym z klubu PO-KO, że tak uparcie i bezrefleksyjnie popierają w tej sprawie obecnego prezydenta Chwieruta – mówi radny Waldemar Łoziński, jeden z inicjatorów listu. – List jest otwarty, pod jego treścią może podpisać się każdy człowiek dobrej woli. Gorąco zachęcam do otwartego poparcia tej inicjatywy i nadsyłania już teraz swoich głosów poparcia na mój adres e-mail: waldemarlozinski1@wp.pl – mówi Waldemar Łoziński, radny miasta Oświęcim.

Radni zapowiadają dalszą zbiórkę podpisów pod listem. – Będziemy zbierać podpisy pod listem na Rynku w Oświęcimiu w najbliższą niedzielę (10 grudnia) od 13.00 do 14.00. Spotkajmy się wspólnie pod oświęcimską świąteczną choinką, aby poprzeć pracowników Urzędu Miasta – mówi radny Jakub Przewoźnik. – Oczywiście z całego serca zapraszamy przedstawicieli związków zawodowych, aktywistów miejskich oraz po prostu mieszkańców naszego miasta do podpisania apelu i dołączenia do inicjatywy. Do zobaczenia w niedzielę! – dodaje Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim.

O godne podwyżki wynagrodzeń, jako radni PiS zabiegamy od lat. Przy tej okazji należy przypomnieć skandaliczne zachowanie przewodniczącego Rady Miasta Oświęcim Piotra Hertiga, który na listopadowej sesji rady odmówił przedstawicielom związków zawodowych zabrania głosu podczas sesji. W związku z tym złożyliśmy wniosek o odwołanie Piotra Hertiga z zaszczytnej funkcji przewodniczącego rady miasta – mówi radny Krzysztof Kuczek. – Szanowni Państwo, zapraszam wszystkich na grudniową sesję Rady Miasta Oświęcim. Na własne oczy zobaczycie, jak zachowuje się pan prezydent Janusz Chwierut i radni klubu PO-KO – dodaje Krzysztof Kuczek, radny miasta Oświęcim.

Źródło: Kurier Oświęcimskim

 

OŚWIĘCIM. Prezydent Janusz Chwierut nie chce inwestować w pracowników Urzędu Miasta

Poprzedni artykułNastępny artykuł

83 komentarze

 1. Zibi? Na poddaszu wszystko jest ok? Ciepło? Linoleum się jeszcze trzyma?

 2. To ostatnie podrygi radnego Łozinskiego na wiosnę trzeba będzie poszukać nowego zajęcia, pracy.Z czego on utrzyma tą swoją wypasioną furę. Przez ostatnie lata w oświadczeniu majątkowym wykazywał 0 dochody.Byl najbiedniejszych radnym w Małopolsce. Był kiedyś nawet reportaż na ten temat w telewizji TVP 3 .

 3. Dla zainteresowanych polecam Fakty Oświęcim jest tam pełna lista płac pracowników UM. Radni którzy składali wniosek do prezydenta nie napisali nic jakie płace mają obecnie pracownicy UM wprowadzając ludzi w błąd. Polecam

 4. A co mają powiedzieć pracownicy administracji w szkołach i przedszkolach publicznych o nich się nikt nie martwi jak o pracowników urzędu miasta a pracują od kilku lat za najniższą krajową

 5. Temat wraca od lat, bo nie doczekał się rozwiązania. Od dłuższego czasu włodarzom nie po drodze z własnymi pracownikami. A szkoda, sporo z nich uciekło w ostatnich latach, to, że nie skończyło się to klęską, to tylko i wyłącznie zasługa pozostałych, którzy przejęli ich obowiązki. Jakie podziękowanie? Najwyżej szybkie i niekoniecznie szczere dziękuję, uścisk ręki szefa. Tu nie chodzi o dorabianie się na biednym mieście, sępowanie na jego mieszkańcach, tylko o godziwy zarobek za uczciwie wykonaną pracę. I darujcie sobie komentarze typu, to idź do innej roboty – nie wszyscy muszą pracować w przemyśle, czy usługach komercyjnych. Czy Wy naprawdę sądzicie, że te wszystkie pieniądze do miasta ściąga Prezydent? Wykonuje codzienną pracę? Naprawdę? A nie sztab ludzi, którzy zapierdzielają, żeby szanowny pan mógł wystąpić w telewizorni, czy przeciąć kolejną wstęgę? Ludziska ogarnijcie się, pracę, którą widzicie każdego dnia w tym mieście (edukacja, pomoc społeczna, kultura, służby miejskie, oświetlenie, odśnieżone drogi, odbierane śmieci, wydawane decyzje, pozwolenia i wiele, wiele innych), udzielaną pomoc wszelkim grupom obywateli – Wam, Waszym rodzinom, bliskim, znajomym świadczą urzędnicy UM i pracownicy placówek podległych urzędowi, na których utyskujecie i narzekacie, a bez nich nie możecie żyć. Myślcie – podpiszcie! Chodzi o uczciwość względem nas samych – ludzie godnie zarobią, nie będą uciekać do innych samorządów (to się dzieje nagminnie, przejdźcie się po instytucjach, jak wiele twarzy się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat i na pewno, gwarantuję, nie odeszli na emerytury).

 6. @ Zibi ale zrobił to za swoje pieniądze i swoje pieniądze stracił. Chwierut na swoich super wizjach i biznesach nie traci swoich pieniędzy tylko twoje, moje i innych mieszkańców

  @ anonim wszyscy podają argumenty tylko @, Zibi i inne urzędowe boty nie potrafią na nie odpowiedzieć merytorycznie. Dlatego najpierw przeczytaj dyskusje i zobacz kto wypisuje puste nic nie wnoszące komentarze i nie odpowiada na argumenty. Tym typkom jak brak argumentów to atakują, że ktoś jest z PISu i tyle. To ich jedyny argument i strategia.

 7. @Oświęcimski miś

  Ten niezręczny moment gdy brak Ci argumentów więc zaczynasz robić tak jak inni…

  Brawo!!!

 8. Znam jednego takiego biznesmena miał ich kilkanaście, i za każdym razem był bankrutem . Jest nim słynny radny Łoziński. ( fido- dido)

 9. Większość moich znajomych dysponuję średni dochodem domowym ponad 20 tys. zł. Wystarczy posiadać odpowiednie kwalifikacje, a rynek pracy to doceni.

 10. @ABCD

  Prywatni biznesmeni różnią się od prezydenta Chwieruta tym, że jak im nie wychodzi biznes to sami ponoszę tego konsekwencje. Jak prezydentowi Chwierutowi nie wyszedł cafe rynek to straty na setki tysięcy złotych ponieśli mieszkańcy miasta. Taki to biznesmen, który inwestuje nieswoje pieniądze a straty i konsekwencje ponoszą podatnicy. Każdy by tak chciał.

 11. Ciekawe, czy prezydent Oświęcimia kiedykolwiek przeprowadzał pewien eksperyment myślowy?

  Czy Janusz Chwierut, jako przedsiębiorca chciałby wynająć „Cafe Rynek” pod swoją ewentualną działalność gospodarczą?

  Być może okazałoby się, że super pomysły są nic nie warte?

 12. @ lubi przytaczać ogólnopolskie tematy związane z PiS które nie mają nic do spraw oświęcimskich. To może odbijemy piłeczkę

  „Szef złotowskiej Platformy Obywatelskiej i działacz sportowy zatrzymany pod zarzutem pedofilii. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – mężczyzna na swoje ofiary wybierał dziewczynki z wielodzietnych lub niepełnych rodzin”

  Brawo PełO. Takiej władzy nam trzeba!

 13. Macie ludzie co wybraliscie a będzie jeszcze gorzej ,zniszczą całą Polskę, wiatraki to mały pikuś, koalicja zemsty!

 14. Ciekawe ilu już kierowników robót budowlanych z uprawnieniami i całą litanią wymagań zgłosiło się do pracy w UM za 6k brutto co i tak jest kwotą nieosiągalna dla zwykłego pracownika w um? Czy władza w ogóle orientuje się jakie są stawki rynkowe? Tyle to zarabia ktoś od łopaty przy budowie a nie kierownik z uprawnieniami budowlanymi. Chyba, że tygodniowo. Pewnie będzie jak z naborem na informatyka, któremu proponowano 4500 brutto. Może też jakiś emeryt któremu się nudzi się zgłosi.

 15. Tutaj nie chodzi o to że prezydent nie ma pieniędzy bo mu PiS zabrał. Bo nawet jakby miał to nie przeznaczyłby ich na wynagrodzenia. Chodzi o zmianę mentalności kierownictwa. Pracownicy mają dowody jak przerzucane i chowane są środki w budżecie miasta. Inne samorządy mogą, w mieście się nie da. Nie wiem kto jest hamulcowym takich inicjatyw. Chwierut rządził na długo przed PISem i też pracownicy nie mieli kokosów. W końcu po tylu latach nędzy powiedziano DOŚĆ! Czasem podwyżki były zaledwie kilkudziesieciozłotowe choć prezydent chwalił się jaki budżet miasta jest świetny. Jak przyszedł Covid to pierwszy kto miał poświęcić się dla budżetu byli pracownicy. Tak jak ludzie piszą, w starostwie są pieniądze na podwyżki, w gminach ościennych także. A wszyscy podlegają pod ten sam rząd. Więc dlaczego tylko Chwierut ma problem?

 16. Ależ to normalne, że jak się pochodzi z opcji która kpi i drwi z Polaków to przenosi się ten typ postępowania na tych nad którymi sprawuje się zarządzanie.

 17. @ nie tylko jesteś zjebem ale i komuchem co Jaruzelskiemu i Kiszczakowi lizał ja…ja

 18. A jak znikają nasze pieniądze? Ano tak. Tylko z dziś przykłady z Lasów Państwowych.

  „Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, chce wykupić od Lasów atrakcyjnie położone mieszkanie w Gdyni z 95-procentową bonifikatą Zgodę na przeprowadzenie transakcji wydał już dyrektor generalny Lasów Państwowych, który jest związany z odchodzącą władzą — Józef Kubica. Według wyceny niezależnych ekspertów mieszkanie jest warte ok. 700 tys. zł Jeśli Obajtek skorzysta z przysługującej mu bonifikaty, może nabyć mieszkanie za ok. 35 tys. zł”. Zupełnie przypadkowo Bartłomiej Obajtek to brat Daniela Obajtka, tego od Orlenu.

  Albo jeszcze:

  „Z okazji urodzin Radia Maryja Lasy Państwowe obdarowały o. Tadeusza Rydzyka oryginalnym prezentem. Jak przekazał kapelan Lasów Państwowych, było to pół tony kiełbasy: z jelenia, z dzika, z daniela”.

  Mniam, mniam.

 19. Ja się podpinam pod pytanie Kamila i dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, jakie są składniki wynagrodzenia urzędników. Dodatek za wysługę lat może? Może zechcą pokazać dochód roczny z PITu? Wtedy można faktycznie miesięczne wynagrodzenie zobaczyć, bo póki co, to jest mowa o niskich zarobkach. Każdy w tym kraju uważa, że zarabia za mało.

 20. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś policzy, ile np. kosztowało nagłe obniżenie przez pis cen na stacjach benzynowych przed wyborami, tylko i wyłącznie po to, aby „zdobyć głosy kierowców „(tak, tak, ceny same się obniżyły, nie miało to absolutnie nic wspólnego z wyborami, zresztą ceny obniżył Orlen, a nie rząd pis. Kto głupi, ten uwierzy). To przypuszczalnie ładnych parę miliardów. Przykładów jest znacznie więcej. Więc istniała możliwość aby – zamiast wydawać publiczne pieniądze na dwumiesięczne dopieszczanie kierowców, przekazać je na podwyżki w sferze budżetowej. Dlaczego rząd pis tego nie zrobił? Pewnie uznał, że urzędnicy nie są groźni, ich ewentualny protest będzie bez znaczenia, poza tym budżetówka to cholerne inteligenty, które najczęściej i tak głosują na opozycję. A urzędnicy samorządowi podlegają samorządom, czyli nie „nam”, więc niech samorządy same sobie radzą.

 21. Matka kurka: Czy ze wszystkich obietnic, które już się poszły…, prawda tego, z kwotą wolną na czele, uda się chociaż zrealizować tę, że nie będzie zadań domowych?

 22. Panie Psie – jazda na minimalnej będzie od stycznia doświadczeniem mnóstwa ludzi w Polsce. W 2018 r. pensja minimalna wynosiła 2100 zł, w 2021 – 2800 zł, w 2022 – 3010 zł, obecnie – 3600 zł a od 1 stycznia – 4242 zł. Fantastyczny wzrost, prawda? Elektorat pisu (głównie słabo zarabiający ludzie po podstawówkach, bez żadnych kwalifikacji) rzecz jasna cieszył się. Ale teraz dotychczasowa „niższa klasa średnia”, czyli głównie urzędnicy, nagle zorientowali się, że już nie są „klasą średnią”, co więcej: to w ich najbardziej uderzył wzrost cen i spadek poziomu życia. Więc nie dziwię się, że się burzą. Że po jakiś szkołach lub nawet studiach. mając wieloletni staż, zarabiają tyle, co stróż na budowie.

  To jeden z efektów głupich i populistycznych rządów pisu – rozchwiania gospodarki, zaburzenia realnej struktury cen poprzez dosypywanie pieniędzy tu i tam, bez logiki i sensu, itd., ale też i sztucznego, ręcznego sterowania wysokością wynagrodzeń, mniej więcej tak jak za komuny.

  Co teraz można zrobić? Myślę, że po prostu rząd powinien podwyższyć przynajmniej trochę płace w budżetówce, aby urzędnicy, nauczyciele nie czuli się tak sfrustrowani i pokrzywdzeni. Jasne, że to będzie kosztować. Natomiast trzeba wstrzymać bezustanne podnoszenie płacy minimalnej, co w skali całego kraju do niczego dobrego nie prowadzi.

 23. Ludziom się wiele rzeczy podoba, dopóki nie dowiedzą się ile to kosztuje i czego nie dostali w zamian. Dbanie o wizerunek miasta? Są lepsze sposoby.
  Małpeczko i Zibi, tak, można rzucić robotą, ale prace ktoś musi wykonać. Każdy co 10 lat ma do wymiany dowód osobisty, oczekuje że (niech będzie) trawa będzie skoszona a chodniki odśnieżone. Jak wszyscy pieprzną robotą, to kto to zrobi? A jak zrobi, to dlaczego nie ma otrzymać poważnego wynagrodzenia. Może nie takiego jak w przemyśle, ale jazda na minimalnej, gdy do tej pracy potrzebne są poważne kompetencje to świadczy o zatrzymaniu się mentalnie na przełomie komuny i Balcerowicza. „byle jaka, ale pewna państwowa robota”, „na twoje miejsce 10 stoi pod bramą”… tak chcesz rządzić?

 24. @abcd
  A słyszysz o problemach z płacami w gminie rządzonej przez Smolarka albo powiecie rządzonym przez Skrzypińskigo. Obydwoje są z tej samej opcji politycznej co Chwierut. Tam na wypłaty i podwyżki nie brakuje. Pracownicy nie protestują. Niestety Oświęcim ma słabego włodarza który nie radzi sobie z rządzeniem.

 25. Więc jeśli nie Chwierut, to kto? Jaki jest kandydat pis na prezydenta miasta? Wypadałoby się już zadeklarować, bo wybory tuż, tuż. Przypuszczam, że Łoziński. I to będzie świetny wybór. Wręcz doskonały. Ponieważ:
  Młody.
  Odnoszący sukcesy biznesmen.
  Uczciwy.
  Bezinteresowny.
  Rodowity oświęcimianin.
  Ubogi i przez to rozumiejący potrzeby zwykłych ludzi.
  Same zalety.

  Będziemy ponadto świadkami przekierowania części propagandy pis na Szymeczko. Już czynione są jak widać takie próby. Nie dlatego, że pis na poważnie ją popiera; chodzić będzie o rozbicie środowiska koalicji (jeszcze) opozycyjnej, skłócenie jej i w ten sposób uszczknięcie paru procent głosów Chwierutowi. Takie typowe dla pisu intrygi.

 26. Raz jeszcze: o jakich pieniądzach rozmawiamy? Pół miliona? Milion? Bez takiej informacji – to tyko bicie piany.

  Z całej tej dyskusji wynika, że jedyną grupą zawodową w Oświęcimiu poszkodowaną przez inflację i drożyznę są urzędniczki z um. Serio?

  Sadzenie kwiatków, krzewów ozdobnych, drzew: ludziom się podoba. Przyjemnie jest spojrzeć na ukwiecone tereny wzdłuż Tysiąclecia czy Słowackiego. To też część dbałości o wizerunek miasta. Dlatego m.in. wolę mieszkać w Oświęcimiu niż w Trzebini.

 27. Jak kiedyś Józef Figura pisał, że prezydent i rada miasta źle stawia akcenty, a dokładnie na inwestycje w parki i zieleńce, zamiast na tereny inwestycyjne, to lokalna PO szydziła ze starszego kumuszka. Dziś jest zdziwienie, że rosną koszty utrzymania, zamiast wpływy z podatków.

 28. Na ostatniej sesji głosowano pomoc dla powiatu na utrzymanie dróg powiatowych na terenie miasta. Powiat wnioskował o 460 tysięcy, JCh wielkopańskim gestem dołożył 120, bo planuje święto azalii także nie na swoich terenach. Podobno złożono wniosek o to, by dekorować ronda roślinami wieloletnimi i tym samym obniżyć koszty utrzymania zieleni. Okazało się, że badyle są produktem strategicznym dla tej władzy. Myślę, że takich kwiatków „dobrego gospodarza” jest więcej. Mniej kasy, bo zabrał Sejm? My dalej żyjemy jak jakiś szlachetka przed licytacją folwarku.

 29. A którzy to włodarze sobie radzą?

  No tak ci. Co klaskali PiSowi przez ostatnie lata i dostawali pieniądze z różnych ministerstw a w konkursach dotacje nawet 90 procentowe

  Można dać podwyżki pracownikom ale dobrze wiemy że trzeba te pieniążki z czegoś zabrać (a zatem) np z odśnieżania (larmo że ślisko), z latania.dziur (uszkodzone felgi), koszenie trawy (komary) itd

 30. Zibi jeżeli inni włodarze sobie z tym radzą, a Chwierut nie to trzeba zmienić włodarza na takiego co sobie poradzi

 31. Przykład idzie z góry ,tacy nauczyciele w ciągu ostatnich 8 lat pensja nauczyciela spadła w stosunku do minimalnej krajowej o ponad 80% ,i jakoś rząd PISU się tym nie przejmował, a nasi urzędnicy wylewją żale o niskie zarobki.Pretensje do rządu, że non stop spadają dochody samorządów w Polsce .non stop dochodzą nowe obowiązki, a pieniędzy rząd na nie nie daje.To wina Morawieckiego nie prezydenta Chwieruta.

 32. Czas coś zrobić z dyktatorami J CH i Hertika buta wychodź im z cholewek . Uzasadnienie co do pytań opozycyjnych radnych na ostatniej sesji to szczyt szczytów .Nie bo Nie. Do radnego Adamaszka mówi Chwieruta.Dla przypomnienia obowiązkiem prezydenta jest udzielanie rzeczowych odpowiedź do skutku.

 33. @Oświęcimski miś

  Nie musisz mi się tłumaczyć. Jesteś mi raczej obojętny. Staraj się nie przekręcać nazwisk radnych. Rozważ powrót do poprzedniego nicku…

 34. W tych całych przepychankach brakuje podstawowych danych: ilu pracowników um podwyżka miałaby dotyczyć, w jakiej wysokości, jej ogólny koszt i – co najważniejsze – skąd wziąć te pieniądze, czytaj: komu je zabrać. Bez tego – to tylko takie pitolenie

 35. Będziemy z koleżankami z innych oświęcimskich instytucji na glosowaniu budżetu aby każdy radny mógł głosować patrząc nam w oczy… ilu spuści oczy w dół?

 36. jak bardzo trzeba być dobrym gospodarzem aby zrazić do siebie pracowników przedsiębiorców (targ, niedawno architekci) i własnych koalicjantów ?ciekawe jaki ma pomysł na siebie na wybory .. będzie mówił o społeczeństwie obywatelskim jednocześnie niedając mieszkańcom budżetu obywatelskiego ? liczy na kibiców unii chociaż zawalił konkurs na nowe lodowisko?jeżeli czegoś nie zrobił przez ponad dekadę urzędowania to co jeszcze wymyśli?kto mu uwierzy?kurczy się coraz bardziej grono potencjalnych wyborcow

 37. Na wiosnę wybory samorządowe więc chłopaki się lansują , a przecież ich czas już minął. Niech lepiej poszukują prawdziwej pracy ,a nie opierdalać się z naszych podatków. Może radny Łoziński znowu zmieni partię robił to tak często, że trudno się doliczyć. Ponad 20 lat przy korycie.kilkanaście biznesów, i tyleż bankructwo.Nieudacznik totalny.

 38. @
  Tylko tyle

  i tak najlepszy jest Andy Warhol który chyba cały czas coś rysuje albo bazgra po papierach. tacy radni to skarb dla włodarza. tylko kto na takich głosuje i po co? mierny bierny ale wierny?

 39. Jak to śpiewał Kazik z Kultem:
  „Jazda do roboty, j….e nieroby…..”

 40. Czas J.Ch. nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Nawet gdyby jakimś cudem wygrał wybory to jak widać będzie miał bardzo ciężko zbudować większość w radzie miasta. A bez tej większości to nie przepcha swoich wizji. Może w końcu w radzie miasta zobaczymy nowe, niezależne twarze. Bardzo liczę, że Polska2050 będzie miała wiele do powiedzenia w tych wyborach. Może lewica też zdobędzie parę mandatów. Ludzie są już zmęczeni popisem. Im bardziej rada będzie niezależna od przyszłego prezydenta vel. prezydentki tym lepiej. Zyskają mieszkańcy bo tylko racjonale inwestycje będą realizowane. Koniec wywalania pieniędzy w błoto.

 41. Jak ogladam sesje i widzę Pana Radnego Jakubowskiego to zastanawiam się dlaczego on tam jest? Nic nie wnosi do tej Rady.. A dla Pana Łozińskiego podziękowania, chociaż Pan nagłaśnia złą sytuację finansową pracowników. Chociaż tyle i aż tyle. Ma Pan mój głos w 2024 r.

 42. @Lami jak ktoś nie ma merytorycznego argumentu to najłatwiej przyczepić się do błędu gramatycznego/stylistycznego. Wiele to wniosło w dyskusję. Gratuluje, że postanowiłeś tym nic nie wnoszącym komentarzem zmarnować swój czas i mój na odpisywanie.

 43. @Oświęcimski miś

  Pani radna nazywa się Agnieszka Komendera. Skoro nie potrafisz skopiować lub przepisać nazwiska nie robiąc błędów to lepiej będzie jak powstrzymasz się od tych swoich mentalnych wypróżnień.

 44. Godzinka w niedziele…
  A co tył…. zmarzną jakby dużej?
  Weźcie się za pracę a nie tylko podsuwanie nastrojów szczególnie teraz przed świętami.
  Co radni (PiS) przez 8 ostatnich lat zrobili dla miasta mając za sobą swój rząd i rzecznika?

 45. Relacja w niedzielę z rynku: nieprzeliczone tłumy mieszkańców stoją w ogromnych kolejkach, aby podpisać się pod petycją za podwyżkami dla urzędniczek UM. Radni Łoziński donosi im co rusz gorącą pizzę. Nastroje podniosłe. Chór parafialny śpiewa Rotę.

  Tak to widzę.

 46. @ aktywowała tryb – to wina PISu. Teraz będzie usiłować przekonać wszystkich, że pani Agnieszka Komendery radna KOS 2018 oraz radny Porozumienia Jan Adamaszek to PiS! Co z tego że od 5 lat KOS 2018 współtworzy koalicję PO-KO. To jak małpo? Coraz trudniej zakłamywać rzeczywistość?

 47. Pani radna Marta Babiuch – pracownicy liczą na Panią. Niech pani podpisze list w niedzielę na rynku.

 48. A może radna Babiuch w końcu zagłosuje za środowiskiem z którego się wywodzi. Przecież DDP to też jednostka miejska. Koleżanki liczą na panią.

 49. 9 z 21 radnych, jeszcze 2 i koniec większości. Może Pani Radna Madej? Miała przecież w programie wyborczym miała wzrost pensji urzędników. I jeszcze jeden z opcji PO. Może Pan Radny Hoła tak na koniec kadencji w końcu postawi się i zagłosuje sam? Może pan Warchoł pomyli się? A może kogoś zbierze choroba i nie dotrze na głosowanie? W grudniu będzie bardzo ciekawa sesja rady miasta.

 50. Są różne małpy: te mądrzejsze (dzień dobry), te średnio inteligentne, głupsze i są też na koniec orangutany. To takie pisiory wśród małp.

 51. Jak dobrze wiedzą wszyscy Prawdziwi Patrioci, Chwierut chce postawić na skwerach w Oświęcimiu mnóstwo starych niemieckich wiatraków. I pod nimi bawić się będą polskie dzieci. A jak taki wiatrak się przewróci? Masakra!

  Co więcej jest plan, aby tych wiatraków przed słusznym gniewem oświęcimskich rodziców pilnowali wynajęci przez Chwieruta niemieccy murzyni i homoseksualiści! Więc najwyższy czas, aby rozpocząć ogólnomiejski strajk! Dosyć tego!

 52. Widać, że co mądrzejsi to powoli zaczynają ewakuować się z tonącej łajby POKO. Przed wyborami lepiej nie być kojarzonym z Januszem Chwierutem

 53. Przykład z dziś: kolejne 400000 złotych przelało pisowskie ministerstwo zdrowia na konto Ojca Inwestora, pochodzących z pieniędzy funduszu walki z rakiem. Wyjątkowe s…syństwo. Taki właśnie minister i tacy jego pomagierzy powinni wylądować w pace.
  Pisiory rechocą i mówią, że się nie uda, bo są bezkarni.
  Ale portki jednak trochę się trzęsą?

 54. Używane wiatraki za kasę z kpo!Wywłaszczanie czysta komuna ,teraz rozumie dlaczego CBA i media,ale jaja !

 55. Mam nadzieję, że mocna reprezentacja partii Pazerni i Skorumpowani znajdzie się w więzieniu. Stosownie do ich „zasług”.

 56. Jak ktoś mało zarabia, może poszukać innej pracy. Dużo ludzi tak robi i nie stęka na całe miasto. Weźcie sprawy w swoje ręce.

  Ps Prezydent zabezpieczył wydatki na koszty stałe, śmieci na ulicach nie widać, autobusy jeżdżą, ock działa, mieszkańcy są chyba zadowoleni?!

  Natomiast swoich pretorian z partii żywi obficie, więc lojalnie pilnują mu miasta, aby politycznie, nikt nowy się nie pojawił.

  Skromna prezydencka pensja wpływa regularnie, rządzić nie umierać!

  Teraz pojawiają się jacyś, z nazwy tajemniczy urzędnicy… Czy ktoś ich zna? Dajcie już spokój z tymi pensjami, komu oni potrzebni?

 57. I nastąpi świetna przyszlodc Partii Oszustow.Czy jeszcze coś zostało z przedwyborczych obietnic?

 58. A tytuły tych antychwierutowych tekstów wypisz wymaluj w stylu pasków grozy z tvp info. Epitety też, tak samo głupie i prostackie: „Chwierut lekceważy zwykłych ludzi”, ble, ble, ble. Brakuje tylko, aby zdjęcia z Chwierutem były podkolorowane na czerwono, tak jak to tvp robi ze zdjęciami Hołowni i Tuska.

  Na szczęście to ostatnie podrygi pisu.

 59. Przewodniczący rady miasta od zawsze powtarzał, że nie ma urzędników nie zastąpionych.

 60. To już było, z dziesięć razy. Może się straszliwie niedoceniani przez prezydenta urzędnicy w końcu zdecydujecie: chcecie pracować w UM, czy nie? Bo jeśli nie, to droga wolna. Nie macie chyba pojęcia jak wygląda to w sektorze prywatnym. Ja bym takiego pracownika natychmiast wylał, bez żadnego trybu.

  To też po części wynika bezustannego podnoszenia przez pis płacy minimalnej do niebotycznego poziomu, aby dopieścić pisowski elektorat. Dotąd najmniej zarabiał stróż, potem trochę więcej sprzątaczka, a potem od niej jeszcze więcej urzędniczka o umiarkowanych kwalifikacjach. Teraz jednak urzędniczka że zgrozą zauważa, że stróż zarabia tyle co ona. I czuję się sfrustrowana, czemu się w sumie nie dziwię.

 61. Rzetelny radny interweniuje i załatwia sprawy swoich wyborców bezpośrednio z decydentami , ludźmi odpowiedzialnymi za sprawy . Chodzi , dzwoni , dogląda ,kontroluje ,dyskutuje , podejmuje kompromisy biorąc pod uwage obiektywne okoliczności ,. Są radni działający na pokaz , pod publikę piszący interpelacje wygłaszający oświadczenia . Wiele ,, interpelacji ,, jest zwykłymi wnioskami a ich liczba nie świadczy o pracy i zaangażowaniu radnego . A w Oświęcimiu jak czytam nie chodzi o sprawy wyborców ale o politykę , podgrzewanie nastrojów i podpuszczanie ludzi przez politykierów dla wiadomych celów .

 62. Do piorun. Proszę, czytaj Pan ze zrozumieniem i nie obrażaj Pan osoby, które myślą normalnie a nie jak Pan nasycony nienawiścią do osób, które mają odmienne zdanie niż Pan. Dla mnie nie liczy się żadna partia polityczna, tylko osoby, które chcą dobra dla nas wszystkich. Przez takich krótkowzrocznych ludzików jak Pan, w naszym kraju za rok może dwa będziemy mówić po niemiecku i nigero-kongijskim! Dla mnie Chwierut jest sknerą, narcyzem ii widzi tylko swoje potrzeby, nie patrząc dla innych.
  Przestańcie ludzie się przekrzykiwać tylko zjednoczmy się w imię dobra naszej przyszłości!!!

 63. Mamy nadzieję że w niedzielę list na rynku podpisze też p. Szymeczko i p. Klima. Liczymy na Was!

 64. Czy radna Kos2018 Mariola Madej podpisze ten apel w niedzielę na rynku? Czy w niedziele podpiszą ten apel panowie związkowcy Chrząszcz, Połącarz i Góralczyk? Czy radna Komendera zrezygnuje z funkcji przewodniczące komisji prawa na znak protestu?

 65. Konkretnie proszę, jakie to są kwoty?

  referent –
  starszy specjalista –
  inspektor –
  naczelnik –

  ???

  Pisaliście, że w starostwie lepiej płacą. To znaczy?

 66. Gratulacje dla radnej Komendery, że pomimo bycia w koalicji z prezydentem podpisała apel. Jak widać jest to apel radnych różnych opcji. Gratulacje. Widać, że powoli rozpada się opcja większościowa w radzie którą rządzi prezydent. Idą zmiany, coraz śmielej. Brawo

 67. @przemysław
  naucz się czytać ze zrozumieniem. cyt.: „List podpisali: Jakub Przewoźnik, Waldemar Łoziński, Bożena Godawa, Krystyna Dąbrowska, Krzysztof Kuczek, Stanisław Biernat, Michał Chrzan – wszyscy z klubu PiS, Jan Adamaszek z Porozumienia dla Oświęcimia oraz Agnieszka Komendera z KOS2018.”

 68. No zrobili radni PO przez całą kadencję? Ile interpelacji napisali Watchol i Jakubowski?

 69. biedni radni, cieniasy z was ! Po pierwsze wypadałoby się podpisać pod tym listem. Po drugie po pieniądze jedźcie do Warszawy ten wasz kartofel z pinokiem na czele dzielą kasę tak żeby samorządy niepisowskie nie miały na przyzwoite płace dla pracowników i na inwestycje. Najwyższy czas skończyć z tym cyrkiem.

 70. Typowa polityczną walka z prezydentem Chwierutem,która trwa już ponad 8 lat.Radni PISU przez całą swoją kadencję ubliżali ,szydzili, wyśmiewali, poniżali, bluzgali, zasypywali idiotycznymi interpelacjami naszego prezydenta żeby tylko się przypodobać Kaczorkowi dyktatorkowi ,i Morawieckiemu. Totalne zera moralne.Mieszkancy Oświęcimia mają ich już dość.

 71. Tak. Kpi i to jawnie. Nikt nie interesuje się losem szeregowych pracowników. Niektórzy kierownicy martwią się tylko o siebie. Co ciekawe mówił że jak weźmie się więcej obowiązków to będzie lepsza kasa. Tak jest? Nie. Przybywa obowiązków a najniższa na rękę.

 72. Radni PiS na.koniec próbują pokazać, że coś robią…

  Nie damy się nabrać. Całą kadencję się „byczyli” by teraz nagle stwarzać pozory??? Nigdy nie byli po stronie mieszkańców i teraz wydaje im się, że zrobią nas w balona???
  Nie sądzę.
  Wstyd i żenada.

 73. PIS to dostał jakieś furii po tych przegranych wyborach. A Łoziński to ma juz chorobliwą obsesję na Chwieruta. Ten „biedny” radny kwalifikuje się jako jednostka chorobowa z tej nienawiści. Nie wiem jednak czy lekarz tu coś pomoże. Może jakiś detox od polityki bo inaczej chłop się wykończy.

 74. Podobno radni z PO szykują na styczeń uchwałę o podwyżki dla siebie i prezydenta. Jakie to szlachetne

 75. z krwi i kości to ty może jesteś, za to szarych wyrażnie ci brakuje, Co do nastrojów w UM to przyjrzyj się muszkieterom z opcji, która w Oświęcimiu sobie nie radzi. Obrzydzają wszystko wszystkim byle dorwać się do koryta i karmią w ten sposób takich jak ty, Nie wystarczy że kaczor poszedł z torbami ? Następni będziecie wy. A na przyszłość nie wypowiadaj się za wszystkich bo nikt cię do tego nie upoważnił

 76. I taki człowiek jest jeszcze Prezydentem miasta? Skoro nie dba o swoich pracowników, to jak ma dbać o interesy mieszkańców Oświęcimia!!! Z wielką przyjemnością podpiszę radnych petycję. Dobrze,że zbliżają się wybory samorządowe i skończy się panowanie znienawidzonego człowieka przez pracowników magistratu jak i mieszkańców Oświęcimia! Ja i moja rodzina nie chcemy Chwieruta ponownie na prezydenta!

Send this to a friend