Informacje

KĘTY. Nieletni przysporzyli sporo problemów, w tle narkotyki i ucieczka

Pod opiekę matki policjanci z Komisariatu Policji w Kętach oddali odnalezioną 17 – letnią mieszkankę powiatu wadowickiego, która uciekła z domu.

Wczoraj (5.12.2023) przed godziną 11 policjanci z powiatu wadowickiego zostali powiadomieni o zaginięciu 17-letniej mieszkanki powiatu wadowickiego. Zaginięcie zgłosiła jej matka, która poinformowała, że córka wyszła z domu ubrana nieadekwatnie do warunków pogodowych i nie ma z nią kontaktu, gdyż nie zabrała telefonu komórkowego. Dyżurny  wysłał patrole Policji do miejsca zamieszkania zaginionej celem przeszukania  terenu i rozpytania osób. Ponadto zadysponował na miejsce przewodnika z psem tropiącym, a także powiadomił o poszukiwaniach strażaków.  Informacja o zaginięciu została również wysłana do innych jednostek Policji, w tym do wszystkich patroli z powiatu oświęcimskiego.

W międzyczasie, z operatorem numeru alarmowego 112 skontaktowała się anonimowa zgłaszająca. Przekazała ona, że w autobusie dojeżdżającym do Kęt słyszała opowiadanie nastolatki, która chwaliła się, że właśnie uciekła z domu. Zgłaszająca natychmiast wykonała telefon pod numer alarmowy 112, przekazując uzyskaną informację oraz nazwę przystanku, na którym nastolatka wysiadła.

Informacja trafiła do oficera dyżurnego kęckiego komisariatu Policji, który podejrzewając, że sprawa może dotyczyć zaginionej 17 – latki z powiatu wadowickiego, we wskazane miejsce natychmiast wysłał patrole. Funkcjonariusze na jednym z osiedli zauważyli nastolatkę odpowiadającą rysopisowi. Podczas legitymowania potwierdzili, że jest to 17 – latka z powiatu wadowickiego, o czym powiadomili wadowicką Policję. Dziewczyna trafiła do Komisariatu Policji w Kętach skąd odebrała ją matka.

Podziękowania za prawidłową reakcję.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowej zgłaszającej, która wiedziała, że tak ważnej informacji nie może zachować dla siebie.

 


Kęty. Nieletni podejrzany o udzielenie narkotyków koleżankom

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 15 – letniego mieszkańca gminy, podejrzanego o udostępnienie środków odurzających innym nieletnim. Nastolatki, które wypaliły nieznaną mieszankę suszu, trafiły do szpitala.

W piątek (24.11.2023) tuż po godzinie 13 Pogotowie Ratunkowe oraz Policja  interweniowały w piwnicy znajdującej się w bloku na jednym z kęckich osiedli mieszkaniowych. Jak wynikało ze zgłoszenia znajdowały się tam dwie nieletnie, które wezwały pomoc, bo źle się poczuły po wypaleniu suszu roślinnego. Nieletnie w wieku 15 i 16 lat pod opieką ratowników medycznych trafiły do szpitala na obserwację.  Natomiast policjanci zajęli się ustalaniem osoby, która udostępniła im narkotyk.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że susz najprawdopodobniej marihuany, udostępnił 15 – letni mieszkaniec gminy. Został on zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Po wykonaniu czynności ponownie został oddany pod opiekę rodziców.

W tym przypadku do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, policjanci z Komisariatu policji w Kętach przekazane zostały dwa postępowania. Pierwsze dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się 15 – latek, czyli udzielenia narkotyków innym nieletnim oraz drugie postępowanie dotyczące przejawów świadczących o demoralizacji dwóch nieletnich, które narkotyk wypaliły.

Policjanci przypominają, że czas spędzany poza domem przez  nastolatków może stać się okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami. W przypadku osób do 18 roku życia,  takie zachowanie stanowi przejaw demoralizacji.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend