Informacje

OŚWIĘCIM. Czy koronawirus spowoduje odwołanie półfinałów hokeja?

W dniu 8 marca Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Czy w związku z tym wszystkie półfinałowe mecze w hokeju na lodzie odbędą się z odziałem publiczności? Wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec szybko reaguje.

Zbigniew Starzec

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Oświęcimia, Sympatycy Hokeja i Unii Oświęcim,

Życie może napisać czasem scenariusze, których nikt z Nas nie mógł nawet rozważać. Dziś Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendację o odwołaniu imprez masowych powyżej 1000 osób w obiektach zamkniętych. Każdy kibic hokeja w Oświęcimiu czyta taką wiadomość z wielkim zatroskaniem. Od momentu pojawienia się dzisiejszych rekomendacji GIS kierujecie Państwo do mnie wiele pytań w kontekście zbliżających się półfinałów hokeja. Jutro skieruję wniosek o opinie do powiatowych służb sanitarnych o stosowną opinię i będę pozostawał w stałym kontakcie z władzami Replast Unii Oświęcim. Będziemy informować Państwa na bieżąco o decyzjach zarówno w kontekście rozgrywek hokeja jak i pozostałych wydarzeń. 

Napisał wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec na swoim Facebooku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Jak pokazuje przykład krajów wcześniej zapowietrzonych, dotychczas stosowane środki nie działają. Zdajmy sobie z tego sprawę że to jest jak wojna . Ale by przedsięwziąc ODPOWIEDNIE środki trzeba mieć odwagę , jakiej nie wykaże żaden samorząd demokratycznej Europy , albo rozkaz z góry jak np. w Chinach. Zatem raczej jest pewne że wiekszość z nas zapadnie na tę chorobę.

  2. Oprócz hokeja Oświęcim zyje również i innymi sprawami. Mamy zawody pływackie dzieci, wycieczki turystyczne etc. Kwarantannę powinno się wprowadzić teraz , kiedy to ma jakiś sens,a nie wtedy gdy część z nas będzie już chorować ,lub stanie się nieświadomymi nosicielami.

Send this to a friend