Informacje

AUSCHWITZ. Z powodu epidemii koronawirusa przełożono Marsz Żywych 2020

8 marca organizatorzy Marszu Żywych ogłosili, że z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczególnie w Europie i Stanach Zjednoczonych, tegoroczny Marsz Żywych w Polsce zostanie przełożony.

„Po konsultacji z odpowiednimi organami i urzędnikami ds. Zdrowia z wielkim sercem jesteśmy zmuszeni ogłosić odroczenie tegorocznego Marszu Żywych w Polsce. Naszą główną troską jest zdrowie wielu uczestników i osób, które przeżyły Holokaust, które do nich dołączą. Biorąc pod uwagę, że jest to międzynarodowe wydarzenie z udziałem 110 delegacji z całego świata, jesteśmy odpowiedzialni za podjęcie środków ostrożności zgodnie z wytycznymi podanymi przez władze w różnych krajach. ”

Poinformowali organizatorzy Marszu Żywych w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej.

Tegoroczny Marsz Żywych w Oświęcimiu, podczas którego Żydzi z całego świata upamiętnią ofiary Holokaustu, pierwotnie zaplanowano na 21 kwietnia.


Zobacz Marsz Żywych 2018

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. Drogi mieszkańcu jaka jest prawda dowiesz gdy wszyscy zainteresowania napchają kiesy.

 2. Cały czas mam wrażenie, że nie mówi się nam do końca prawdy. Po prawie trzech miesiącach od wybuchu epidemii coś już chyba wiadomo – czy na przykład drastyczna kwarantanna, jak w Chinach, przynosi jakieś rezultaty, czy nie – może wirus jest tak zaraźliwy, że na dłuższą metę izolacja nic nie daje (nie udaje się w 100%). Patrząc na to, co dzieje się w Europie, raczej należy się spodziewać, że prędzej czy później każdy z nas będzie miał kontakt z wirusem.

 3. Dopóki nie ograniczy się takich zgrupowań, dopóty wirus będzie się rozprzestrzeniał. Na 14 dni powinien być ograniczony ruch osobowy. No ale jak się ucieka ze szpitala na stację benzynową po flaszkę, to nigdy nie zwalczymy wirusa.

 4. Zwiedzanie powinno się ograniczyć do zakresu na „świeżym” powietrzu. Wstęp do kina i bloków tylko z pozwoleniem dyrektora.

 5. Czemu muzeum już nie zamknie wejść?
  To igranie z ogniem.
  Dla zysku są gorsi od hitlerowców.
  Bo ścisk i tłumy są takie jak podczas transportu i selekcji.
  Tysiące ludzi w bliskiej odległości

Send this to a friend