Informacje

OŚWIĘCIM. Czarne chmury nad posłem Markiem Sową?

W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie prowadzone jest postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy realizacji i sprzedaży Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej. Do dziś za budzące kontrowersje decyzje nie odpowiedział m. in. ówczesny marszałek województwa Marek Sowa, obecnie poseł PO.

Miała doprowadzić szybki Internet do każdego zakątka Małopolski i zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu w regionie. Małopolska Sieć Szerokopasmowa nigdy jednak nie powstała. Założona przez Zarząd Województwa z ówczesnym marszałkiem Markiem Sową na czele. Spółka trafiła później w prywatne ręce.

Transakcja miała narazić na wielomilionowe straty województwo małopolskie i Unię Europejską, która dofinansowała projekt.

Więcej w specjalnym śledztwie dziennikarzy Gazety Krakowskiej:

Źródło: TVP3 Kraków / foto: Gazeta Krakowska

Poprzedni artykułNastępny artykuł

30 komentarzy

 1. Czy to prawda, że znowu Teleranka nie będzie, a załoga g o szóstej rano stanie u drzwi? Pytam bo w kuluarach sejmowych takie chodzą słuchy.

 2. I tak tropiciel Obajtka pójdzie siedzieć,wykrzykując-Wolne Sundy,Wolne Sundy i ziobrowa Prokuratura!

 3. Artykuł w Krakowskiej za polityczne zamówienie z jednoznacznym tytułem mającym zdyskredytować Sowę , który ostro walczy z PiSsem . prokuratura gdyby faktycznie widziała przestepstwo to dawno juz by chciała uchylenia immunitetu posła a potem zarzuty . Boją się Ziobry więc udają ,że trzeba kontynuować sledztwo a go nie umorzyć . A co z aferami PiS , nagraniami dotyczącymi obajtka , wieżami kaczora , maseczkami i repiratorami szumy i handlarza bronią , fałszywymi zeznaniami borowców o kolizji w naszym mieście i wielu innymi ?

 4. Skoro afera jest znana od lat to co Marek Sowa robi na eksponowanych stanowiskach w PO?

 5. Ty za trollowanie nie musisz się bać. Niestety za kłamanie i szczucie w sieci nie ma jeszcze odpowiedniego paragrafu.

 6. Nie, onuco, nie boimy się wolnych sądów. Boimy się sądów takich jak u ciebie, gdzie za sprzeciw wobec wojny na Ukrainie można dostać 10 lat łagru.

 7. @hotin, uspokój hormony bo Ci żyłka pęknie, zachowaj emocje na pisiorów, kiedy pójdą pod sądy i siedzieć….hahaha

 8. I pomyśleć,że on taki praworzadny był ,co już mu koledzy z sądowej kasty orzekli. Niech żyje sędzia Żurek i jego kolega Marek. S. przyszły osadzony wbrew niemieckim interesom co udowodni przed TSUE.

 9. Najlepsze jest to, że ta afera jest znana od kilku lat. Mimo to nic się nie dzieje. Wniosek jest następujący: albo:
  – Sowa jest niewinny, a cała ta „afera” to medialna intryga pis.
  – Sowa jest winny, tylko super hiper katastrofalnie nieudolna prokuratura Ziobry nie potrafi przez tyle lat zebrać dowodów i postawić mu zarzutów.

 10. Najlepsze jest to, że ta afera jest znana od kilku lat. Mimo to pompowanie Sowy trwa w najlepsze. Między innymi w Oświęcimskich mediach.

 11. Pominę tutaj sprawy szczegółowe o których trudno wyrokować. Chodzi mi o skuteczność działania zarówno marszałka jak i jego urzędu. Pieniądze były i zostały wydane oraz środki unijne wypłacano transzami, co przyznał na wizji w TV sam Sowa. Czas nie gonił, wybór firm też był (w obu przypadkach inaczej było z osławionymi respiratorami). Mając takie środki i możliwości trudno przyjąć tłumaczenie, że to ktoś inny oszukał. Dziękujemy za szybki Internet. Wypada odmówić jeszcze dziękczynną litanię.

 12. Sądy powinny być Polskie i Narodowe, żeby takich aferałów zaraz wsadzać do więzień. Ale niestety obecni sędziowie wymagają jakichś „dowodów” – po co, skoro wszystko jest jasne?

 13. Sady w całej Polsce są POwskie,ale sedziowie oczywiście sa aPOlityczni i zrzeszeni w organizacji plująca na wszystko co PiSowskie pod nazwą Justicia. To jest ich praworzadność,gdzie doktryna posła PO Neumana nadal obowiazuje cyt.,, dopóki będziesz w Platformie,to będziemy cie bronić jak niepodległości wielkich Niemiec”!

 14. Wałek stulecia, w nagrode ten nędzny, łysy kurdupel piastuje posadke posła:/ Ileż mozna działać w tej prokuraturze, chyba wiadomo czyje sądy i prokuratury są w Małopolsce. Gdzie jest Ziobro?!!!

 15. @hotin. Ćwoku gminny, słuchaj nadal TVPiS to ci Tworki nie pomogą. Pomyśl o zmianie nicku i przefarbowaniu się bo wybory tuż.

 16. @człowiek Za to Sądy sa wasze i poseł Sowa dobrze o tym wie,broniąć ich zaciekle przed odpolitycznieniem.

 17. Dwie sprawy:
  1. Właścicielem Gazety Krakowskiej jest Obajtek.
  2. Rzecz dotyczy zdarzeń sprzed 10 lat. Prokuratura Ziobry prowadzi śledztwo, prowadzi śledztwo i jeszcze nadal prowadzi śledztwo, nie będąc w stanie przez wszystkie te lata postawić komukolwiek jakichkolwiek zarzutów. A po licznych kompromitacjach trudno mieć zaufanie do ziobrowej prokuratury.

 18. Teraz wiadomo o co chodzi z tymi ,,Wolnymi Sundami”,które to Platforma Złodziejska ma na sztandarach i TFŁenach! Prawda sędzio Żurek?

Send this to a friend