Informacje

OŚWIĘCIM. Czarna seria potrąceń na powiatowych drogach

Wczoraj (14.12.2023) o godzinie 18.50 służby ratunkowe interweniowały w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej, gdzie doszło do potrącenia 16 – letniego pieszego przez kierującą samochodem osobowym.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 34 – letnia mieszkanka gminy Kęty kierując samochodem marki Fiat na przejściu dla pieszych potrąciła 16 –  letniego mieszkańca gminy Kęty. W wyniku potrącenia nastolatek doznał obrażeń ciała, w stanie przytomnym,  pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na leczenie.

W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Apel do kierowców i pieszych
Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację i uwagę za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą wzdłuż której nie ma chodnika.

Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.


Gorzów. Potrącenie rowerzysty przez kierowcę dostawczaka

Dziś (15.12.2023) o godzinie 6.30 służby ratunkowe interweniowały w Gorzowie na skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej z Gorzowską, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego samochodem dostawczym.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili,  że 22 – letni mieszkaniec Bytomia, kierując samochodem dostawczym marki Fiat, potrącił  jadącego na rowerze  49 –  letniego mieszkańca Chełmka.

Rowerzysta w stanie przytomnym,  pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi badania.

W trakcie dalszych czynności ustalone zostaną dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Widać dużo wiesz o Europie. Wystarczająco wiele, aby jak prezes przez całe życie nie wyściubiać nosa z Żoliborza.

  2. Znowu hiena cmentarna. Czas chyba zacząć dzwonić na ten numer. Najlepiej w nocy.

  3. Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

  4. Kiedy Policja weźmie się za kierowców i pieszych ignorujących czerwone światło przy targowisku? Po co są tam te kamery, skoro nikt nie przegląda nagrań? Między szóstą a ósmą jest tam cyrk. Szczególnie się spieszą skręcający w Wysokie Brzegi.

Send this to a friend