Informacje

OŚWIĘCIM. Seniorzy chcieli podziękować policjantom za uratowanie życia

Pani Halina i pan Janusz to małżeństwo z Oświęcimia. Seniorzy postanowili złożyć wizytę oświęcimskim policjantom, aby osobiście podziękować za udzielenie pomocy panu Januszowi emerytowanemu żołnierzowi, kiedy jego serce nagle się zatrzymało.

Seniorów w murach oświęcimskiej jednostki powitali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu mł. insp. Paweł Ślęczkowski, mł. asp. Paweł Mrozik Profilaktyk Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci którzy podejmowali interwencję ratującą życie: st. post. Oskar Sulik i st. post. Dominik Seremak.

Goście przekazali, że są niezmiernie wdzięczni policjantom za udzieloną pomoc w tak trudnej i niespodziewanej sytuacji. Z kolei policjanci przekazali, że ogromnie się cieszą, widząc seniorów uśmiechniętych i w dobrym zdrowiu, a szczególnie, że pan Janusz znajduje się w tak dobrej kondycji.

Przypomnijmy, że do interwencji ratującej życie doszło w dzień Wszystkich Świętych br. Policjanci w ramach akcji prewencyjnej „Znicz 2023”,  pełnili służbę w rejonie  Cmentarza Komunalnego w Oświęcimiu. Tuż przed godziną 10 zauważyli jak senior siedzący na ławeczce osuwa się bezwładnie, a stojąca obok kobieta zaczęła wzywać pomocy. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do pary. Nie wyczuwając tętna i oddechu u mężczyzny natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo – oddechową, wzywając na miejsce Pogotowie Ratunkowe.  Funkcjonariusze przez kilkanaście minut prowadzili masaż serca, po czym przekazali seniora ratownikom medycznym. Z informacji uzyskanych od medyków wynikało, że senior dzięki szybko udzielonej pomocy odzyskał funkcje życiowe oraz przytomność.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend