Sport

OŚWIĘCIM. Co dalej z Rosjanami i Białorusinami w PHL?

Wielu kibiców zastanawia się, czy w przyszłym sezonie w Polskiej Hokej Lidze będą mogli występować zawodnicy z Rosji i Białorusi. Na razie stanowisko hokejowej centrali w tej kwestii nie zmieniło się.

– W tej chwili nie ma rezolucji formalno-prawnej, by zawieszać rosyjskich i białoruskich hokeistów odgórnie. Póki co hokejowa centrala nie będzie rekomendować żadnych rozwiązań w tej kwestii – powiedział nam Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

– Niech polskie kluby budują drużyny w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Inne zdanie ma w tej kwestii ma właściciel Cracovii profesor Janusz Filipiak, a inne działacze GKS-u Katowice i Ciarko STS-u Sanok. My nie będziemy narzucać swoich wytycznych w tej kwestii, bo nie mamy nawet takiej możliwości – dodał prezes PZHL.

Ta sytuacja może się zmienić wówczas, gdy kontraktowania rosyjskich i białoruskich zawodników zakażą polskie władze na czele z ministerstwem sportu.

– Jeśli takie rozwiązania wprowadzą struktury naszego państwa, to będziemy musieli się dostosować. Na razie nie mamy żadnych informacji na ten temat – wyjaśnił Minkina.

Warto jednak zaznaczyć, że władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie jasno wypowiedziały się w kwestii wykluczenia ze struktur IIHF reprezentacji Rosji i Białorusi. Zabiegały też o to, aby białoruski klub HK Homel nie mógł reprezentować swojego kraju w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego.

Źródło: www.hokej.net

Foto: www.facebook.com/unia.oswiecim.official


OŚWIĘCIM. Rosyjscy hokeiści w Re-Plast Unia Oświęcim nie zajęli stanowiska wobec agresji Rosji na Ukrainę

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. A pan Eugeniusz, beton POwski, nie mający nic wartościowego do powiedzenia, pisze bo pisze, dla samego zaistnienia, oczywiście w stylu tuskolandi czyli obrażając. Udziela mu się retoryka sowiecka, czyli wszyscy to faszyści a oni to zbawiciele – o czym świadczy to podwójne S w jego wpisie.

 2. Niektóre prostaki już o krok pozostają od palenia książek Dostojewskiego i Tołstoja oraz likwidacji tablicy Mendelejewa. To oczywiście elektorat PISS, któremu nie będą w obcych językach niczego narzucać! No i słusznie, jakimi się nazwali, takimi są. Choć oczywiście nie rozumieją treści tego maila, bo uczyć języków się nie chciało.

 3. A ty Rolek otrzymałeś od tych wszystkich pełnomocnictwo do tego, by za tych wszystkich się wypowiadać. JAK NIE TO WYPOWIADAJ SIĘ TYLKO W SWOIM IMIENIU. Ja sam się wypowiadam w swoim imieniu i nikomu takiego pełnomocnictwa nie dawałem. Dlatego niech nikt nie dziękuje nikomu ogólnie bo obraża takich jak ja, a ja nie potrzebuję nikogo do wypowiadania się za mnie.

 4. Warto jeszcze poczekać aż przyjdą tu ruscy i wywiozą polskich hokeistów na Syberię aby stworzyć im lepsze warunki do trenowania.

 5. Zarząd Klubu dziękuje kibicom za doping ,sponsorom za wsparcie, zawodnikom za Vice- mistrzostwo.
  Kibice dziękują zarządowi za stworzenie drużyny która dała NAM dużo radości, zawodnikom za emocje które zostaną z Nami na długo.
  Zawodnicy dziękują zarządowi za stworzenie idealnych warunków do pracy, kibicom za doping i przejechane kilometry za drużyną.
  Więc czego jeszcze nie rozumiesz!
  Tobie wszyscy dziękują za komentarze.

 6. Proszę administratora o konkretną I dokładna odpowiedź: KTO KOMU I ZA CO DZIĘKUJE ORAZ W CZYIM IMIENIU ???

Send this to a friend