Informacje

RAJSKO. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji dzięki zgłoszeniu innego kierowcy błyskawicznie zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia. 22 – latek wsiadł za kierownicę samochodu po alkoholu, a także  łamiąc sądownie orzeczony zakaz kierowania.

W nocy z piątku na sobotę (15/16.04.2022) tuż po północy operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców o uszkodzeniu infrastruktury drogowej (oznakowanie wysepki drogowej) na ulicy Pszczyńskiej w Rajsku,  przez kierowcę samochodu marki Alfa Romeo, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Informacja o kolizji drogowej oraz poszukiwaniu jej sprawcy natychmiast dotarła do wszystkich patroli. Już po kilku minutach alfę z uszkodzoną karoserią oraz przednim kołem zauważył jeden z patroli.  Pojazd został zatrzymany. Za jego kierownicą siedział 22 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,2 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że od dwóch lat posiada on zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sad Rejonowy w Żywcu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend