Informacje

OŚWIĘCIM. Budowa mostu nie zagrozi ujęciu wody pitnej

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wydało oświadczenie ws. budowy mostu na terenie ujęcia wody pitnej dla mieszkańców Oświęcimia.


OŚWIĘCIM. Ujęcia wody pitnej dla mieszkańców Oświęcimia niezagrożone

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. @ @
  kiedy ty charakterologicznie odmienny oszczędzisz nam głupkowatych wymiotów swojego yntelektu?

 2. „Oszczędzanie powinno stać się naszym codziennym stylem życia” – radzi dziś niepisowskim Polakom minister Moskwa.
  Więc oszczędź nam Leonie swoich głupich komentarzy, plis.

 3. Gdyby prezydent i jego otoczenie nie uwierzyli w swoją nieomylność, to na etapie projektu (oczym chwali się prezes Homa), uzgodnili u z zielonymi wszystkie najważniejsze kwestie. Wystarczy zadać pytanie ile razy prezydent spotkał się z TnZ w temacie budowy S1?

  Ps najczęściej prezydenta spotkasz, ale w wiadomościach z ratusza.

 4. Nie wiem ile p.Homa zarabia i szczerze mnie to nie obchodzi.Ważne jest ze robi swoje. W przeciwieństwie np.do p. Przewożnika pobierajacego diety za wypisywanie paszkwili z których i tak nic nie wynika,a pobierane przez owego pana wynagrodzenie to zdecydowanie wyrzucone pieniądze.

 5. Tu nie chodzi o ochronę przyrody, tylko (w najlepszym razie) o pieniactwo pana R i jego ludzi. Woda dla Oświęcimia pobierana jest ze studni głębinowych. Miejsce ujęcia zostało w projekcie uwzględnione i zabezpieczone przed ewentualnymi wyciekami paliwa w taki sposób, że oba mosty będą miały zamknięty układ odprowadzania wody, poza strefę ochronną.
  Jeżeli wodociągi miejskie nie widzą żadnego niebezpieczeństwa dla ich własnego przecież ujęcia – to o co tu kaman?
  Czy Towarzystwo poza ciągłymi protestami przeciwko inwestycjom ma w ogóle jakieś proekologiczne inicjatywy – stworzenia parków, sadzenia lasu, itp, czy tez potrafi tylko blokować, rozpychać się w sądach i wskazywać na formalne uchybienia w decyzji urzędników z GDOŚ (choć jednak takie – jak ćwierkają wróble – rzeczywiście były)?

 6. Jeśli miałbym poczekać kilka miesięcy dłużej na tę inwestycję i przyczynić się do ochrony przyrody, to zdecydowanie popieram działania TnZ. W Oświęcimiu od lat stoi się w korkach, ludzie już się do tego przyzwyczaili.

  PS Rozumiem, że radnemu Kazimierzowi Homie potrzebny jest sukces przed wyborami samorządowymi, aby móc kontynuować prezesurę w miejskich wodociągach za 180 tys. zł rocznie?

 7. prof. dr hab. Pieter Rymarowski stowarzyszenie na rzecz tworzenia korków i smogu w mieście i gminie Oświęcim pisze:

  Zgodnie z tymi bredniami zielonych to powinno się rozebrać też ulicę Legionów. Przecież z niej zanieczyszczenia też mogą zagrażać ujęciom wody.

 8. to jest opracowanie ogólne , równie dobrze można napisać że ujęcie wody jest zagrożone ewentualną falą tsunami.

 9. A tu piszą, że może zagrozić: seidel-przywecki.eu/2020/04/27/2314/

 10. ma jednak moc informacyjną . Opinia ta jest kluczowa w podjęciu właściwej decyzji w postępowaniu administracyjnym.

 11. No jak to nie zagrozi? Zaraz napiszemy rękoma Rafaua Czaskowskiego wniosek do PE,a potem skierujemy go do TSUE. Przecież tam sądzą nasi,koledzy sędziego Żurka z kryminalnej organizacji Justicjii.PS.DO BOJU POLSKO Z TĄ BANDA POKOMUCHÓW!

Send this to a friend