Informacje

OŚWIĘCIM. Billboardowy „szach mat” posła Rafała Bochenka?

Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia przyzwyczaił mieszkańców do uprawiania polityki na miejskich billboardach. Poseł Rafał Bochenek odpowiedział mocną ripostą.

Na terenie miasta Oświęcim znajduje się kilka miejskich powierzchni reklamowych, które głównie służą do informowania o wydarzeniach kulturalnych. Nowe nieformalne zasady i zmiany w ich użytkowaniu wprowadził obecny prezydent Oświęcimia, używając tych nośników do uprawiania polityki.

Prezydenckie billboardy charakteryzują się czarnym tłem i białymi napisami. W ostatniej wersji Janusz Chwierut informował, że rząd PiS czterokrotnie odmówił dofinansowania budowy żłobka i przedszkola w tym mieście. Ostatecznie miasto wybuduje inwestycję tylko z własnych środków.

Antyrządowe billboardy Janusza Chwieruta

Poseł Rafał Bochenek postanowił odpowiedzieć w podobnym stylu. Na komercyjnych billboardach na terenie miasta Oświęcim pojawiły się plakaty, informujące że długo oczekiwana inwestycja znana, jako południowa obwodnica miasta wraz z nowym mostem na rzece Sole nie została dofinansowana przez  Janusza Chwieruta prezydenta Oświęcimia.

Nowe billboardy Rafała Bochenka

Dla przypomnienia należy podkreślić, że budowa północnej obwodnicy Oświęcimia, zwanej Drogą Współpracy Regionalnej, która została otwarta w 2018 r. uzyskała dofinansowanie od samorządów miasta Oświęcim, gminy Chełmek, powiatu oświęcimskiego i województwa małopolskiego.

 

Otwarcie mostu na DWR, Oświęcim 14 marca 2018 r. / foto: UG Chełmek

Czy możemy przypuszczać, że to już oficjalna, nowa strategia współpracy władz miasta Oświęcimia ze stroną rządową? Czy jest ryzyko, że antyrządowe billboardy Janusza Chwieruta, zrażą w końcu przedstawicieli rządu do współpracy z mieszkańcami Oświęcimia? Miejmy nadzieję, że rozpoczęta budowa drogi S1 wraz z nową obwodnicą Oświęcimia są tego zaprzeczeniem.

 

Antyrządowe billboardy Janusza Chwieruta

red.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

85 komentarzy

 1. Co cię boli Psie Szczekający? Interpunkcji w podstawówce pisiurka nie nauczyli?

 2. Boli małpa Oj boli trzeba się było uczyć bawił byś sie długopisem a nie łopatą!

 3. Skala złodziejstwa i nepotyzmu pis jest wielokroć większa, niż za czasów nieboszczki komuny. Wtedy była afera, jak działacz partyjny dostał talon na małego fiata poza kolejką, albo jak wysłał rodzinę na wczasy do Bułgarii. Dziś pisuary kradną, przywłaszczają sobie miliony, a lud ciemny jeszcze się z tego cieszy i brawo pisuarom bije. Co za czasy.

 4. Przyzwyczaiłeś się do darmochy , też uważam ze PIS jest dla was komuchy i popłuczyny za dobry wszystko bym poobcinał i czekał na lepsze czasy!

 5. Gierka zbrodnie to pikuś. Prawdziwa zbrodnia to przekazanie hohsztaplerowi z Torunia 360 mln. Złotych w czasie gdy blisko 2 mln obywateli żyje w skrajnym ubóstwie. To jest zbrodnia idioto i napewno zostanie rozliczona.

 6. Jaka próba odwrócenia kota ogonem. Porównaj sobie chociaż głupcze jak była rozwinięta służba zdrowia za komuny a jaka jest za Pis-u. 470 tyś. Zgonów w 2021r. Rekord światowy. A o budownictwie mieszkaniowym nawet nie ma co przyrównywać.

 7. Zomowcu – Jaka piękna próba odwrócenia kota ogonem!
  Ale nic dziwnego, wszyscy wiedzą, że esbecy i zomowcy są teraz w pis.

 8. Za komuny był Gierek któremu Duda z resztą bandy nieudaczników do pięt nie dorasta więc jest za czym tęsknić

 9. A Komisja UE zaakceptowała dzisiaj plan przedstawiony przez Węgry i w ciągu kilku dni do Orbana popłynie strumień miliardów Euro z KPO. Tylko Polska zostanie bez pieniędzy z KPO przez takie barachło jak ten z plakatu oraz jego patokatolickich fanatyków Pinokia, Dudę. Kaczyńskiego i Zibre.

 10. Prokuratura zajmuje się sędziami oraz prokuratorami i nie ma czasu na zajmowanie się takimi rzeczami. Zresztą nie wiem czy to podlega pod paragraf, ale na pewno jest moralnie naganne. Tym bardziej, że TW Pątnik został generałem, a potem Sąd uznał go za kłamcę lustracyjnego. Mówią, że politycy mają być czyści jak żona Cezara. Zapomnieli tylko dodać, że nie dotyczy to Polski.

 11. Jak to możliwe, że kryształowemu premierowi zakup działki za bezcen umożliwił TW SB Pątnik? Zresztą została ona zaraz przepisana na żonę. Co ciekawe, Pątnik został generałem po objęciu teki premiera przez kupującego.

 12. Szach mat to będzie jak sąd przyzna rację Zielonym i uchyli decyzję zezwalającą na budowę drogi na terenie ujęcia wody.

 13. Myślałem ,że w Polsce mamy,, rząd polski „ale jak twierdzi na bilbordzie pisowski aparatczyk mamy już ,, rząd Prawa i Sprawiedliwości ” . Pieniądze w budżecie to też już pieniądze PiS , Telewizja Polska jest PiS ,policja i wojsko jest PiS , hierarchia kościelna jest PiS , spółki skarbu państwa , ZUS, ARiMR , Poczta Polska , Wody Polskie,LOT , itd .Już nawet nie ,, Narodowe ” tylko ,, PiS ” . Zawłaszczyli nam to państwo dla swoich .

 14. A najgorsze jest to, że idąc po bułki muszę na te bilbordy patrzeć. To nic, że nie oglądam telewizji i nie słucham radia, żeby mieć głowę spokojną od polityki. Musieli jeszcze – te ćmy – wywlekać ten syf na ulicę!

 15. A tym, którzy narzekali, że na miejskich bilbordach są miejskie plakaty, przez co Oświęcim ponosi rzekomo jakieś koszty, informuję uprzejmie, że rząd pis wniósł właśnie o zwiększenie budżetu TVPiss na przyszły rok o kolejny prawie miliard złotych.
  Zupełnie przypadkowo to rok wyborczy.
  Zupełnie przypadkowo tvpiss będzie zapraszać do studia wyłącznie polityków pis.
  Zupełnie przypadkowo 100% newsów będzie o tym, jak Tusk für Deutschland
  A paski grozy zajmą już cały ekran.
  Na to pójdą te trzy miliardy.

 16. No właśnie xyz, jeśli – co całkiem prawdopodobne – rząd pis przerżnie kolejne wybory i – co już mam nadzieję skrajnie nieprawdopodobne – prezydentem Oświęcimia zostanie hotin, to taki nowy rząd będzie się mścił na mieszkańcach miasta? No nie będzie. Na tym właśnie polega różnica między peło a pisuarami.

 17. Powtarzam już po raz 113, że władze lokalne mają pracować dla społeczności lokalnej – więc ich obowiązkiem jest dobra współpraca z każdym rządem. Przy okazji – każdy rząd wybiera jakaś część ludzi także z Oświęcimia, a prezydent do nich plecami. Prezydent i rada preferencje partyjne mogą mieć na mankietach ale najlepiej od wewnątrz. Jak by przypadkiem sytuacja się odwróciła w wyniku wyborów to czeka nas kolejna błazenada?

 18. @
  A Chwirut nie utyty? Porównaj zdjęcia z 2012 roku a teraz. Troszkę pożyło się w dobrobycie. Po powrocie z Aten też pewnie parę kilo przybędzie.

 19. @. Przy Pisowski-m korycie nikt nie głoduje. Więc gruby Bochen będzie wkrótce jeszcze grubszy. Tłuste koty stają się jeszcze tłustsze. Wystarczy spojrzeć na kierowych wyżeraczy jak wyglądają na na procesjach. Ledwo od własnego ciężaru nogami powłóczą. Już im wielkie gnuśniejące brzuchy zasłaniają małego przy sikaniu. A co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze ? Ciągle im mało. mało i mało!!!!. Doić naiwny motłoch to ich życiowe motto!!

 20. „Dla przypomnienia należy podkreślić, że budowa północnej obwodnicy Oświęcimia, zwanej Drogą Współpracy Regionalnej, która została otwarta w 2018 r. uzyskała dofinansowanie od samorządów miasta Oświęcim, gminy Chełmek, powiatu oświęcimskiego i województwa małopolskiego”.
  Czyli: do budowy drogi S-1 dołożyły się samorządy Bojszów, Bierunia, Brzeszcz, Dankowic, itd Tak? Tylko Oświęcim nie chciał? No jaka piękna pisowska insynuacja. Więc ja bym dodał jeszcze zarzut, że Chwierut nie dorzucił się do remontu linii kolejowej do Trzebini i Czechowic Dziedzic. A powinien.

 21. „Poseł Rafał Bochenek odpowiedział mocną ripostą” – to standardowa pozycja ze słownika agitatora pis: pisowskie teksty są zawsze „ripostami” i zawsze są „mocne”. Tak jak pisowskie „zmiany” są „dobre”.
  „Czy jest ryzyko, że antyrządowe billboardy Janusza Chwieruta zrażą w końcu przedstawicieli rządu do współpracy z mieszkańcami Oświęcimia?” – taaa, bowiem przedstawiciele rządu z całych sił chcieli „współpracować” do tej pory „z mieszkańcami Oświęcimia”, ale Chwierut im nie pozwalał. Ta „współpraca” polegała na odebraniu miastu kilkunastu milionów złotych z tegorocznego budżetu i obdarowaniu nimi burmistrzów i wójtów tych gmin, w których rządzi pis (tak się zupełnie przypadkowo stało). Więc nie podskakuj Chwierucie i nie pyszczcie mieszkańcy Oświęcimia, bo jeszcze bardziej się na was obrazimy i zabierzemy wam dalszych ileś tam milionów, tak, że się nie pozbieracie. No.

 22. I dlatego Obywatel hotin powinien zostać prezydentem Oświęcimia. Nie wątpię, że to on właśnie stanie się tajna bronią pis w trakcie nadchodzących wyborów.

 23. I taki ma koniec Wieśniak w swoich Kłamliwych reklamach dla swoich P O i Sowy siedzi w UM i zmniejsza wydajność Chwieruta proponuje Ukarać za prywatę i partyjniactwa. 50% wynagrodzenia.

 24. Chwierut to nowa jakość w polskiej polityce! Z rządem rozmawia przez bilbordy, a z pracownikami przez media. To jest gość! Może jakaś porada psychologiczna jak nie umie rozmawiać z drugim człowiekiem w cztery oczy?

 25. Czy używanie słów wulgarnych w przestrzeni publicznej nie jest karane? Jak widać adminowi to nie przeszkadza. A ja nadal zbieram zrzuty z ekranu. Może trzeba będzie je wysłać do organu nadzorującego media.

 26. Rząd PiS przekazał pieniądze podatników na budowę obwodnicy. I żadnej łaski przy tym nie zrobił, bo to należy do ich obowiązków.

 27. @ Może i pójdzie do piekła ale wcześniej chce go widzieć w pasiakach w pudle za to że kilka pokoleń Polaków będzie odrabiać ten syf którego narobił wraz z Dudą i Pinokiem. A jego przydupas Szydło która jeszcze teraz bezczelnie kłamie że brak środków KPO to wina Tuska będzie mogła go tam odwiedzać i zapewniać go że jak wyjdzie do „dadzą w szyje”

 28. @Droga droga
  Oczywiście że sobie jaka robię.
  Jedni i drudzy jaja sobie robią tymi bilbordami to mi nie wolno?
  Moja zabawa w przeciwieństwie do ich nikogo nic nie kosztuje. Jedni jadą na drugich a są tacy sami.

 29. Ponieważ Zenonie dotacje unijne, choć wielkie, nie były niewyczerpalne. Najpierw więc PO zabrało się za najważniejsze drogi w Polsce, łączące północ z południem i zachód ze wschodem kraju. S-1 jako wschodnia obwodnica Górnego Śląska jest ich logicznym dopełnieniem.

 30. ta obwodnica, w takim wariancie wam bokiem wyjdzie. oswiecim jeszcze bardziej sie zakorkuje

 31. Nie jest prawdą, że za PiS notujemy same spadki. Np. Zadłużenie wzrosło kilkukrotnie…

 32. @ droga droga
  To PiS już w 2012 rządził?
  To w tedy powstała z tego co pamiętam koncepcja tej drogi wraz z wariantami jej przebiegu.

 33. ten bochenek to istny geniusz. moim marzeniem jest żeby w przyszłości rządzi łPolską tfu co ja mówię Europą, a nawet światem, w powiecie ma twardogłowych graczy, da radę

 34. @Zrenon

  Doczytaj od kiedy ciągnęła się sprawa S1. PiS już kiedyś rządził…

 35. @@
  A Chwierut podpina się pod inwestycje drogowe starostwa nawet ostatnio lansował się na dworcu PKP to chyba też mijanie się z prawdą. Co do kasy na obwodnicę: PiS mógł ale nie musiał rozpoczynać tej inwestycji a kasę mogli przeznaczyć na coś innego. Jak to wszystko takie proste to dlaczego za PO ta inwestycja nie powstała?

 36. A ja wierzę, że członkowie pisu poczynając od naszych radnych po najwybitniejszą córkę naszej ziemi Panìą Beatę są uczciwi i bezinteresowni, brzydzą się wszelkimi przekrętami i poświęcają się bez reszty dla dobra nas wszystkich, a wszelkie oskarżenia to oszczerstwa i pomówienia wrogów ojczyzny..

 37. Eh, czego Zenon nie rozumie? Bochenek twierdzi, że to rząd pis „dał” ponad 400 milionów na obwodnicę Oświęcimia. Więc Bochenek zwyczajnie kłamie. Ponieważ to pieniądze unijne są, nie „rządowe” z budżetu państwa.

 38. @@
  Proszę nie odbiegać od pytania bo mnie wasze popisowskie wojenki nie interesują. Dlaczego jedni mogą się szczycić inwestycjami za nie swoje pieniądze a innym się tego prawa odmawia? I po co ta durna wojenka na bilbordy, którą rozpoczął wiadomo kto a Oświęcimianie za to płacą?

 39. Tusk przeprowadził Polskę w miarę bezboleśnie przez wielki światowy kryzys gospodarczy po upadku Lehman Brothers ze szczytem w latach 2008-2010. Nie zadłużył przy tym jak PiS kraju na setki miliardów dolarów, zdusił inflację prawie do zera. Rządził spokojnie, mądrze i ostrożnie, bez szaleństw, stawiając na zrównoważony rozwój. Nudno było, prawda? Więc potem w 2015 władzę przejął Kaczyński i od razu w Polsce zrobiło się wesoło. Co trwa do dziś.

 40. Nie udawaj. Unia ma pieniądze ze składek państw członkowskich, ale fundusze strukturalne na inwestycje Polska dostaje trzy razy większe od czynionych wpłat. Czyli na budowę S-1 zrzucił się głównie podatnik niemiecki, francuski, holenderski … A przy okazji: odrzucenie przez pis niemieckiej oferty zainstalowania w Polsce patriotów to oczywista zdrada stanu. Kaczyński pójdzie za to do piekła!!!

 41. @Rafau
  Właśnie w tym sęk. Kto i czego by nie zrobił to nie za swoje tylko nasze. A tu czytam że to pieniądze z UE. A Unia to skąd ma te pieniądze jak nie od swoich obywateli czyli nas?

 42. @Zenon

  Oklaskiwać polityka za nową drogę, szkołę to jak oklaskiwać bankomat za to, że wypłacił Ci twoje pieniądze…

 43. Z lubelskiego salonu fryzjerskiego prosto do Centralnego Ośrodka Sportu, tak nagrodziła swojego znajomego minister Mucha.
  POPiSie Nikogo nie jesteście w stanie przekonać, że wy to jakaś odmiana stylu czy arogancji władzy.

 44. Chwileczkę, państwo zwolennicy PO piszą że to nie PiS dał kasę na obwodnicę tylko UE i ok. Więc w takim razie mam pytanie, które z inwestycji w naszym mieście,którymi od lat tak szczyci się nasz prezydent zrobił za swoje? Bo przecież za cudzą kasę to nie sztuka…

 45. Od prezentera pogody ze Strumian przez ciepłą posadkę w PGNiG po stołek rzecznika.
  Zawrotna kariera w stylu PiS…

 46. Bilbordy sugerują, że to dzięki takim „bohaterom” są pieniądze na obwodnicę, więc co tam te parę drobniaków z diet przy tych 467 milionach… Może jakiś lokalny pisiorek otworzy nam oczy jakąś „publicystyką” i wyprowadzi z błędu..

 47. No i co? Bochenek oddał te pieniądze? Został jakoś sądownie za ten szwindel ukarany?

 48. Takie tam o uczciwych ludziach, było w natemat:
  „Rzecznik rządku otrzymał swoje stanowisko, gdy był już radnym Wieliczki. Obiecywał, że uda mu się pogodzić ze sobą obie funkcje. Na obietnicy się skończyło, na sesje rady Wieliczki nie chodzi. Ale diety pobiera.
  Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, radny Bochenek na sesji nie pojawił się ani razu między lutym, a majem. Później czasem się udawało przyjechać, sporadycznie. Bo warto. Gdy radny przyjdzie na sesję dostanie 2 tysiące złotych, jeśli się nie pojawi – tylko 800 zł miesięcznie. Gra warta świeczki.

  – Nie chcę rezygnować ze spraw lokalnych, będę umiał pogodzić te zadania – twierdził jeszcze w styczniu Bochenek. Nie wychodzi mu to najlepiej, jednak mimo wielu nieobecności na sesjach rady gminy władze gminy nie zamierzają go odwoływać ze stanowiska. Co więcej, robią co mogą, by dostosować harmonogram prac do kalendarza rzecznika rządu.
  Rafał Bochenek to człowiek o wielu talentach. Był pogodynkiem w telewizji, konferansjerem na konwencjach PiS. Potrafi poprowadzić każdą imprezę, łącznie z dożynkami i zlotem Koła Gospodyń Wiejskich. Potrafi łączyć funkcję rzecznika i radnego, Choć odległość dzieląca Warszawę od Wieliczki mała nie jest. I pewnie tym można tłumaczyć wpadki rzecznika rządu Beaty Szydło.”

 49. Psie Szczekający – ustalono już nas posiedzeniu rady miasta przyszłe stawki za korzystanie z parkingu: 2 złote za godzinę postoju i 500 złotych za miesięczny abonament. Pięć stów to dość dużo i wątpię aby opłacało się tyle wydawać komuś na stałe. Ale słusznie prawisz – okaże się.
  Gdyby jednak znaleźli się chętni na wywalanie co miesiąc takiej kasy i przez to blokowali miejsca parkingowe dla innych zwykłych samochodziarzy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stawki tych opłat podwyższyć. .

 50. Trollu @@@@@. W twoim zasranym TFŁenie tej informacji nie pokażą,bo to sa wasze POwskie ,,Wolne Media”

 51. Wybacz hotinie, że to powiem – ale nikt tu nie bierze twoich bredni na poważnie. Co najwyżej budzą zniesmaczenie i złość. Dotarło?

 52. No i PO-zamiatane,trollu @@@ . PO=samo zło,a kłamstwa to oni mają wypisane w statucie i na czole!

 53. Te informacje są ważne dla ludzi czy dla was?! Może nie chcemy oglądać waszych przepychanek?

 54. Tak Psie Szczekający, ale kłamstwo o budowaniu przez Chwieruta parkingu dla właścicieli mieszkań w sąsiednim apartamentowcu trzeba będzie jeszcze z tysiąc razy powtórzyć, aby pisowski lud ciemny dobrze je zapamiętał.

 55. Smolarek za pieniądze OSPR buduje przedszkole i przebudowuje szkołę w Brzezince. Chwierut za pieniądze OSPR buduje parking, który pomoże rozwiązać problemy z parkingiem mieszkańcom apartamentów nad Sołą.

 56. Ciekawy jestem czy ten „bilbordowy szach mat” zrobili z wlasnych pieniedzy, bo na Chwieruta kwiczeli jak to mozna wydawac na takie glupoty publiczna kase…

 57. Czyżby to ten sam Pan, który pobierał diety i nie uczestniczył w sesjach rady powiatu wielickiego za co zresztą stracił mandat kilka lat temu? Wrócił do łask bo w PiS dba o swoich…

 58. Bochenek taki kit to możesz wciskać swojej rodzinie oszuście. To nie Pis przekazał tylko pieniądze dała UE. Bez pieniędzy z UE dzięki takim jak ty i reszcie Pisowskie-j bandy Polska byłaby bankrutem juz 3 lata temu!!!

 59. Od kiedy pisiory przeznaczają własne pieniądze, chyba raczej pieniądze podatników.

 60. Jaki szach-mat? Co najwyżej początek kampanii wyborczej. Kasa z Europy chyba celowo pominięta na billboardzie…

Send this to a friend