Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. „Bajkał – w krainie lodu” spotkanie online

17 grudnia 2020 roku o godzinie 18:00 odbędzie się dwudzieste siódme – z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – po raz kolejny online, w formie transmisji na Facebooku Oświęcimskiego Centrum Kultury – spotkanie z Alicją i Jędrzejem Łukowskimi – pt. „Bajkał – w krainie lodu”.

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów.

Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów…

Zapraszamy na zimową podróż po „Świętym Morzu Syberii”, w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy niesamowite zjawiska lodowe i poznamy kilku niezwykłych ludzi.

„Nad Bajkał jeździmy od 2005 r. Na południe, na północ, latem, zimą, prywatnie i prowadząc grupy turystyczne. Byliśmy w wielu miejscach na świecie, ale jakoś tak jest, że najbardziej przyciąga nas Bajkał i to tam wracamy najczęściej.

Swego czasu spędziliśmy pół roku w Irkucku – studiując i zbierając materiały do naszej pierwszej książki o okolicach Syberyjskiego Morza. Przez lata pracowaliśmy jako piloci wycieczek, a teraz swoje zawodowe pasje realizujemy, prowadząc Biuro Podróży Szerokie Tory. Zajmujemy się organizacją wypraw przede wszystkim po rozległych przestrzeniach Syberii.

Przy okazji pandemii udało nam się wydać przewodnik po okolicach Bajkału, otworzyliśmy też wschodnio zorientowaną internetową księgarenkę i zaprojektowaliśmy skarpetki transsyberyjskie.”

Alicja i Jędrzej Łukowscy

OCK Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend