Informacje

OŚWIĘCIM. Amator narkotyków w rękach policji

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 34 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych podczas interwencji dotyczącej uszkodzenia mienia.

W poniedziałek (23.11.2020) tuż po godzinie 20.00 policjanci zostali zaalarmowani o mężczyźnie, który w jednym z mieszkań na Osiedlu Stare Stawy wyważył drzwi i zaczął wynosić sprzęty domowe. Pod wskazany adres natychmiast ruszył jeden z patroli. Policjanci szybko zlokalizowali sprawcę. Okazał się nim były konkubent właścicielki mieszkania. Mundurowi ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna, chcąc dostać się do mieszkania pod nieobecność byłej konkubiny, postanowił wyważyć drzwi.

Podczas przeszukania zatrzymanego policjanci ujawnili przy nim woreczek z białą substancją oraz lufkę do palenia marihuany. 34 – latek trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1,50 promila alkoholu. Natomiast przeprowadzone badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend