Informacje

OŚWIĘCIM. 51-latek utonął w miejskim basenie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności w jakich doszło do utonięcia 51 – letniego mieszkańca Oświęcimia.

Wczoraj (27.12.2021) tuż po godzinie 21.00 ratownicy basenu miejskiego w Oświęcimiu wyciągnęli z wody mężczyznę, który zasłabł podczas pływania. Ratownicy natychmiast na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe i podjęli resuscytację mężczyzny, którą kontynuowali ratownicy medyczni. Mężczyzna w stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Prokurator nadzorujący czynności polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji. Na podstawie wyników sekcji zwłok będzie możliwe ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Przyjacielu, choć Cię nie poznałem, spokojnego odpoczywania 🙁 też byłem takim świrem że mnie najbardziej rajcowało nurkowanie na bezdechu, teraz też, ale mam 50+ i po drodze już byłem z drugiej strony, więc staram się uważać, znam to uczucie, najpierw lekkie niedotlenienie, później jakiś odlot, Tobie nie udało się tego przerwać 🙁 .

 2. Jest taki dobry zwyczaj na niektórych portalach, że wyłącza się komentarze w sprawach dotyczących podobnych tej sprawy. Jest to zwyczaj.

 3. Basen był otwarty ? Nikogo z obsługi basenu nie było by człowieka ratować—- sam był na obiekcie?

 4. Jedyne sensowne wypowiedzi to p. Stefana i Roberta. A Ko chyba nie rozumie tytułu w powiązaniu z tekstem. Rzeczywiście ciężko to zrozumieć.

 5. Prokuratura zbada przebieg zdarzenia ,a wszelkie dywagacje na ten temat w tej chwili są po prostu przedwczesne.
  Tak czy inaczej R.I.P.

 6. Komentujący – przeczytajcie: „ratownicy wyciagneli z wody mężczyzne i podjęli resuscytację (…) mężczyzna zmarł w szpitalu”.
  A więc:
  1-ratownicy byli na miejscu
  2-ratownicy podjeli akcje
  3-ratownicy wyciagneli mężczyznę
  4-ratownicy podjeli resuscytacje
  5-ratownicy wezwali zespół PRM, który kontynuował resuscytacje i przewiózł mężczyznę do szpitala.
  Po przeczytaniu komentujcie – bez hejtu, bez nienawiści, bez głupoty, a jeśli jesteście chrześcijanami ( w co watpię), to przypominam wam, że niedawno mieliscie święta, zdaje sie, że dość ważne w waszej religii…

 7. Gdzie byli ratownicy??? Przecież są zatrudnieni w takich miejscach po to, żeby pilnować bezpieczeństwa kąpiących się!!!
  Nie rozumiem tego i nie pojmuję.
  Mam nadzieję, że winni zaniedbań poniosą za to odpowiedzialność. Bo nawet gdyby ktoś miał zawał, wylew, to po są są ratownicy na basenie, żeby w takich sytuacjach odpowiednio szybko zareagowali.

 8. A czy miał odpowiednie spodenki, przepraszam, obcisłe kąpielówki do pływania jakie życzy sobie dyrekcja tegoż obiektu?

  Czy ratownicy od razu zauważyli zdarzenie, czy byli zajęci obserwowaniem odpowiednio opinających krocze kąpielówek pływaczy?

 9. @@pytek
  To, że akurat PJCh przyszedł ci do głowy w tym kontekście jest symptomatyczne…

 10. Kto się nie nadaje na stanowisko? Ratownik? Aaaa, pytuniu, z pewnością Chwierut. To ewidentnie jego wina. I gradobicia też.
  Wcale w tym materiale nie powiedziano, że człowiek utonął. A może miał zawał?

 11. Co musi się jeszcze wydarzyć by zrozumiał, że nie nadaje się na to stanowisko ?

Send this to a friend