Informacje

POWIAT. Mężczyzna wpadł do lodowatej wody

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach oraz mieszkaniec Kobiernic interweniowali wobec wychłodzonego mężczyzny. 53 – latek wpadł do lodowatej wody ponieważ zamiast przez most wybrał drogę na skróty bezpośrednio przez rzekę.

Do zdarzenia doszło w Boże Narodzenie (25.12.2021) tuż przed godziną 14. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od mieszkańca Kobiernic  woj. śląskie  o mężczyźnie leżącym w zaroślach na drugim brzegu rzeki Soły.  Najbliżej wskazanego miejsca byli policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach. Mundurowi w kilka chwil razem ze zgłaszającym dotarli nad brzeg rzeki, gdzie odnaleźli wychłodzonego mężczyznę. Natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Z uwagi na trudno dostępny teren razem ze zgłaszającym przenieśli mężczyznę kilkaset metrów dalej w miejsce do którego dotarli już ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Pod opieką ratowników wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzną, którego życie zostało ocalone jest 53 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu postanowił na skróty, po kamieniach przejść przez rzekę Sołę. Tuż przy brzegu pośliznął się i wpadł do lodowatej wody. Zdołał jedynie wyjść na brzeg, gdzie stracił przytomność.

Na ogromne podziękowania zasługuje pan Janusz z Kobiernic. Będąc na spacerze z psem zauważył leżącego na drugim brzegu rzeki mężczyznę. Dzięki jego spostrzegawczości, a następnie błyskawicznej interwencji mundurowych wychłodzony mężczyzna w porę trafił pod opiekę medyków.

W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

 KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend