Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. 50 tys. zł. za logo powiatu na koszulkach, bandach i social mediach

14 września zarząd powiatu oświęcimskiego podpisał umowę o dalszej współpracy z drużyną Re-Plast Unia Oświęcim. W zamian za promocję powiatu na koszulkach drużyny Re-Plast Unia Oświęcim, na stronie internetowej klubu, social mediach i na lodowisku (logo na tafli i bandach), oświęcimski klub hokejowy otrzyma do końca br. 50 tys. zł.

– Ten sezon hokejowy będzie stał pod znakiem wyrównanej walki, bo wszystkie zespoły, także oczywiście i nasz, poczyniły wzmocnienia. Cieszy nas, że kolejny rok możemy liczyć na pomoc Powiatu Oświęcimskiego. Mam nadzieję, że emocji w tym sezonie nie zabraknie i końcem sezonu będziemy się cieszyć z wywalczonego wymarzonego tytułu – podkreślił prezes Paweł Kram.

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. Panie B – ja tylko proponuję, aby odważną decyzję zaprzestania finansowania z publicznych pieniędzy tzw. sportu zawodowego podjął najpierw rząd pis. Na początek sugeruję zrobić tak z naszą ukochaną reprezentacją graczy w piłkę kopaną, którą dziesiątkami milionów sponsoruje państwowy Orlen prezesa Obajtka. Niech da przykład! A w jego ślady pójdą inni.

 2. Oo, widzę że i do gróźb się posuwamy. Prawda jest taka, że finansowanie zawodowego sportu z miejskich pieniędzy to patologia z którą należy walczyć. To, że to problem ogólnopolski to jedno, a że prawda boli to drugie.

 3. Panie wredny – 24 września, czyli za pięć dni o 17:00 – Unia gra z Cracowią. Proponuję aby w ramach eksperymentu wybrał się pan wtedy na lodowisko i rozwiesił transparent z napisem: „Precz z Unią, precz z hokejem w Oświęcimiu”.
  Informuję też pana, że oświęcimskie apteki oferują pełną gamę leków, maści i bandaży na siniaki, otarcia i skaleczenia.

 4. Zgadzam się z Tobą kara musi być 70mln wybory kopertowe Sasin, afera respiratorowa Szumowski willa + Czarnek , afera wizowa Kowalczyk , afera zbożowa itd.

 5. Gdyby władze miasta i powiatu (wszelkich opcji) bardziej troszczyły się o jego rozwój gospodarczy i społeczny to wytworzony potencjał finansowy i ludnościowy sam adresowałby te problemy (sponsorzy, widownia) – dykteryjka o przypływie co to podnosi wszystkie łodzie. Miasto się demograficznie kurczy (zaraz wpadnie tu MS i skwapliwie przypomni, że „przecież cała Polska się wyludnia” a tak w ogóle to się nie kurczy, bo wszyscy się przenieśli do Gminy ;)), ekonomicznie zwija, funkcjonalnie degeneruje. Sorry, dobrze już było.

  A tak pół żartem – wszystkie problemy Oświęcimia biorą się z tego, że ludzie, w tym rządzący, nie czytają książek. Gdyby oświęcimscy liberałowie czytali swojego klasyka Adama Smitha to by wiedzieli, że miasta dobrze zarządzane się zaludniają a źle zarządzane – wyludniają.

  Oświęcimski hokej to takie wypasione okno wystawowe sklepu, który już dawno zbankrutował.

 6. Odpowiedź jest prosta: po wycofaniu się ZCHO z finansowania hokeistów (ile to, 20-30 lat temu?) każda opcja rządząca w Oświęcimiu zdawała sobie sprawę, że miasta na utrzymanie lodowiska i drużyny hokejowej po prostu nie stać. Ale mimo to każda pakowała w hokej jakieś tam pieniądze, nie za dużo, aby tylko drużynę nie wycofano z rozgrywek i aby lodowisko się nie rozsypało. Robiła tak dlatego, ponieważ ogłoszenie końca hokeja w Oświęcimiu stanowiłoby „ogromny skandal”, a głosy 2 – 3 tysięcy kibiców mogłyby w następnych wyborach przeważyć szalę.

  Te same pisowskie trolle, domagające się tutaj zamknięcia lodowiska – to gdyby samorząd miasta i powiatu tak zrobił, natychmiast zawyłyby donośnie: „peło niszczy dorobek 50-lat i ogromną tradycję hokeja w Oświęcimiu”, „pan Waldemar ze łzami w oczach wspomina dawne sukcesy Unii”, „gdzie teraz oświęcimska młodzież ma uprawiać sport”? I tak dalej.

  Dlatego lokalna peło daje hokejowi w mieście kroplówkę na przetrwanie następnych kilku lat. Co będzie później, to się zobaczy.

 7. Badania sondażowe pokazują, że polscy kibice to głównie elektorat konfederacji. Sorry Paweł, nie udało się.

 8. Co do rzeczy mają nicki użytkowników, skoro nie odpowiedziałeś gdzie powiat będzie promowany?

 9. Zawsze można wydać kasę na willa+, spędy patologi 800+ kilkaset milionów zł. A kto bogatemu zabroni wydawać nie swoje pieniądze.

 10. A gdzie ten powiat będzie promowany!? Ja prdl, naprawdę nie ma innych wydatków niż zagraniczne grajki w hokeja?

 11. Panie Kobielusz, dróg powiatowych nie brakuje do remontu. Może trochę więcej pokory?

 12. A gdzie i komu oni promują ten powiat? Chyba tylko na śląsku. Znikoma liczba kibiców w Polsce nie gwarantuje nawet minimalnego zwrotu poniesionych przez mieszkańców powiatu kosztów. Poprostu dali zarobić swoim zamiast np. wyremontować jakiś plac zabaw na wsi.

Send this to a friend