Informacje

BRZESZCZE. Seryjny 24-letni włamywacz już w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 23 – letniego włamywacza.  Mężczyźnie przedstawiono łącznie 10 zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów oraz uszkodzenia mienia.

Pod koniec sierpnia br. w Brzeszczach doszło do 10 włamań do samochodów osobowych, dokonanych w identyczny sposób. Włamywacz rozbijał szybę w bocznych drzwiach auta, a następnie kradł różnego rodzaju przedmioty pozostawione przez kierowców. W kilku przypadkach sprawca dostał się do pojazdu, lecz niczego nie skradł, ponieważ przezorni kierowcy niczego ruchomego w samochodzie nie pozostawili.

W ciągu kilku dni prowadzący sprawę policjanci natrafili na ślad i zebrali dowody wskazujące, że związek z włamaniami ma 23 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili kilka miejsc, w których mógł przebywać. W poniedziałek (4.09.2023) mężczyzna został zatrzymany na terenie Brzeszcz. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu 10 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. O seryjnych mordercach słyszałem, ale nie o seryjnych włamywaczach. No ale człowiek codziennie dowiaduje się o czymś nowym.

Send this to a friend