Informacje

OŚWIĘCIM. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku po raz dwudziesty ósmy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasłem finału będzie „Wiatr w żagle”. Zebrane środki posłużą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Oświęcimski sztab – nr 146 – będzie działał tradycyjnie w Oświęcimskim Centrum Kultury, który podczas 27. Finału w 2019 roku zebrał 140.019,53.

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierane środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Główny nacisk będzie położony na takie dziedziny medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia.

Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Podczas finału w oświęcimskim sztabie – na ulicach miasta i gminy – będzie kwestowało ponad 170 wolontariuszy.

W budynku OCK od godziny 10:00 będzie działał sklepik oraz kawiarenka oferująca, między innymi domowe ciasto, drożdżówki i ciepłe napoje, piernikowe serca oraz losy, między innymi na orkiestrowy tort, zaproszenia, vouchery oraz upominki, które zostaną wylosowane przed „Światełkiem do nieba” – o godzinie 19:15. Osoby chcące zakupić słodkości – w trosce o środowisko – zapraszamy z własnymi opakowaniami.

Dzieci będą mogły pomalować twarze (do godziny 16:00) i spróbować szczęścia w kole fortuny, a wszyscy skorzystać z Fotobudki Fotoziombek.pl, która zapewni niepowtarzalne finałowe zdjęcia.

Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu
 pokaże jak udzielać pierwszej pomocy i będzie można nauczyć się tej bardzo ważnej i przydatnej  umiejętności.

Przez finałowy dzień – w Oświęcimskim Centrum Kultury – będą się odbywały akcje/happeningi: „Wiatr w żagle”„Serce dla Wielkiej Orkiestry”„Mierzymy wysoko”„Marzenia do spełnienia”„Dzieci dzieciom”.

Udział w tych akcjach – poza jedną z nich – nie wymaga przygotowań.

Do włączenia się do akcji „Dzieci dzieciom” zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcą podarować orkiestrze wykonane własnoręcznie artystyczne dzieła sztuki – malarstwo, rysunek, rękodzieło z papieru, gliny, itp. – do sprzedaży w orkiestrowym salonie sztuki „Do serca serce”.

Podczas tegorocznego finału odbędą się trzy koncerty międzypokoleniowe.

godz. 15:30 „Seniorzy łapią wiatr w żagle” – wspólny występ Kabaretu „Czarna Rękawiczka” i Zespołu wokalnego „Ballada” z Uniwersytetu Trzeciego w Wieku z Oświęcimskiego Centrum Kultury

godz. 17:00 „Serce od serca” – koncert w wykonaniu dzieci – uczestników zajęć wokalnych prowadzonych w Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury Zasole, młodzieży z formacji tanecznych „Elita Lejdis” i „Contra” oraz seniorów z formacji „Pretty Woman” z Oświęcimskiego Centrum Kultury i dzieci ze Studia Baletowego „Classica”

godz. 18:45 koncert zespołu „Snow” 

Podczas koncertów oraz w przerwach pomiędzy nimi prowadzone będą licytacje, między innymi gadżetów orkiestrowych.

O godzinie 19:15 odbędzie się losowanie upominków, a o godzinie 20:00 w niebo wystrzelą sztuczne ognie – rozbłyśnie „Światełko do nieba”.

sponsorzy finału:
Plantpol Zaborze, Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Składowisko Odpadów Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zakład Usług Komunalnych

OCK Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

46 komentarzy

 1. Wielki szacun dla darczyńców i wolontariuszy za zebrane wśród mieszkańców naszego powiatu 450 000 złotych. To znowu więcej niż w latach ubiegłych.

 2. Dla tego kogos kto kpi z oddawania krwi, to moze kiedys z braku laku beda mu chcieli przetoczyc swinska.Ciekawe czy wtedy cwaniaczek bedzie taki madry inaczej!

 3. A robię sobie tak, pracuje,wychowuje,chodzę do kościoła,cieszę się życiem,i ma jeszcze ochotę podzielić się z WOSP i Caritas

 4. hotin, nazwałeś ludzi tępymi lemingami, i ty chcesz mieć szacunek? ale co tam ,partia rządząca też tak ma ,mówiąc że ci inni to gorszy sort…

 5. A kim ty chłystku jesteś żeby go oceniać.Zrobileś chociaż promil tego co On osiągnął w kwestii pomocy innym że tak ochoczo rzucasz kamieniem?Pewnie masz sie jeszcze za katolika:)Jesteś tylko małym bezzębnym ratlerkiem ujadającym i gryzącym wieżę Eiffla po kostkach w nadziei że się przewroci albo przynajmniej to zauważy:)Nie zauważy.Szkoda mi więcej czasu na taką żałosną egzystencje jak twoja. Bez odbioru.

 6. Nie chcesz – nie dawaj, wydaje się takie proste. Ale nie w tym naszym chorym kraju gdzie trzeba zohydzić i zgnoić każdego/wszystko co danemu osobnikowi nie pasuje …
  Jest mi wstyd za tych polaków (na duże 'P’ nie zasługują ani odrobinę) którzy tak wiele energii poświęcają na obrzucanie szlachetnych i zaangażowanych w czynienie dobra ludzi fekaliami. Kiedyś, gdy będziecie robić rachunek swojego mizernego życia może to sobie uzmysłowicie. Albo inaczej – karma wraca (oby).

 7. Do krytyków tak z gruntu szlachetnej rzeczy jak pomaganie chorym dzieciom mam cytat mistrza Tuwima
  „Próżnoś repliki się spodziewał Nie dam ci prztyczka ani klapsa Nie powiem nawet „Pies cię je*ał”, bo to mezalians byłby dla psa” . Nie pozdrawiam.

 8. O 20 „swiatełko do nieba” wystrzelą sztuczne ognie. A co ze zwierzętami!!! Jak tak można!! Witanie nowego roku odbylo sie bez petard, a na Owsiakowej imprezie juz mozna!!! I teraz to bedzie zgodne z natura i takie zachodnioeuropejskie!! Oto właśnie równość według wielkich, walecznych członków opozycji!!

 9. Możecie tu sobie pluć do woli , dla Orkiestry nie ma to żadnego znaczenia. Podobnie jak wasze porąbane poglądy. O ile je w ogóle macie…

 10. Twoje argumenty brzmia jak kompleksy.Nie place na zloty melon I mrowke cala oraz wycieczki jureczka po swiecie,chyba jasne nie te????

 11. Fundacja Wielkiej Orkiestry jest bezustannie kontrolowana na tysiąc sposobów przez policję, ABW, CBA, CBŚ, ŻW, Inspekcję Skarbową, Inspekcję Drogową, Straż Graniczną i Pożarną. Wszystkie możliwe literki i służby państwa pis. Gdyby udało im się znaleźć jakiekolwiek nieprawidłowości, tvpiss grzmiałaby o tym od rana do nocy. Chyba jasne?
  Więc szansa na to, że pieniądze wrzucone do puszek zostaną przeznaczone na ratowanie zdrowia dzieci sięga 100%. Natomiast nie mam pewności czy wpłacając na Caritas nie dokładam się np. do biskupich limuzyn.

 12. Ja natomiast oddałem dziesięć litrów krwi białoczerwonej i do przeszczepu ślepą kiszkę.

 13. W ostatnich 12 miesiacach wsparlem:
  Fundacje na ratunek dzieciom z choroba nowotworowa
  Fundacje sw.Mikolaja
  Sie pomaga
  Caritas
  3-razy oddalem krew
  1%podatku
  Pisze to nie po to by sie chwalic,ale po to by uprzytomic ,ze nie jest tylko wosp I fundacja owsiaka,kazdy ma wybor wazne by pomagac innym w miare swoich mozliwosci ,nie koniecznie tym co za bardzo szczekaja I ujadaja.

 14. to jest taki sam gest , jak szlachetna paczka , MAGNATA finansowego owsiaka …. ,

 15. Oczywiście. Całkowicie się zgadzam. Na sprzęt medyczny dla leczenia chorych dzieci nie zbierać.
  Natomiast nowa inicjatywa jest godna najwyższego poparcia: „Ojciec Rydzyk zbiera na nowy wóz transmisyjny dla TV Trwam. Apel do wiernych: ofiary w podpisanych kopertach. Potrzebne jest 5 milionów złotych”.

 16. Złoty melon-jureczku tylko spokojnie bo ci żyłka strzeli
  wysłałeś już kasę do Torunia?

 17. Ja też nie dam,choć zazwyczaj nie mam problemòw z dawaniem🤗 to tu ,to tam.

 18. Dotacja budżetu na służbę zdrowia w 2019 roku wyniosła 0,54%, w przyszłym roku natomiast 0, 49%. Jednocześnie budżet da rekordowe 2 miliardy złotych na telewizję Kurskiego.

 19. Piszący poprzedni komentarz w życiu nawet nie stał koło Katolika. Wstyd.

 20. Lemingi beda dumnie paradowac z serduszkami od zlotego melono I wysylac dzieci na mroz by zebrac pod kosciolami,codziennie plujac na katolikow.Dlatego nie dam talaròw

 21. tow. Hotin nie będzie się leczył przy użyciu sprzętu zakupionego przez WOŚP, tow.Hotinowi pomoże pokropek pierwszego lepszego maga w czarnej sukni.

 22. a zamartwice jak były tak są , i produkcja kalek jak była tak jest , i mózgowe porażenia

 23. Hehe zbiòrka na pikaczanto I na kija pokaza£a ich postkomuszą impotencje umysłową. xd xd xd lol😂

 24. zróbcie ponowną zbiórkę na seicento i kijowskiego KOnDo.y jesteście chorzy z nienawiści tak wam namieszał w główkach mafioso donaldinio i totalna niemiecka opcja jesteście jak targowica tylko plujecie na ojczyzne

 25. niestety państwo jest pis silne wobec słabych i zaskakujaco słabe silnych .

  Najważniejszy (tu celowo pomijam pełnioną funkcję,z szacunku do Kraju) znowu pokazał że nie wyrósł z „krótkich spodenek” , majac jedną jedyną szansę na adekwatną odpowiedz temu wschodniemu aparatczykowi, woli schować się za „żyrandolem”.

  Zamiast tego łatwiej komuś dokopać na własnym podwórku.A i to tylko tym którzy się dadzą,bo jak się jest bezczelnym sk………m , to nawet pis nie daje rady ,jak wskazuje na to przykład głownego kontrolera pana B.

 26. Twoje panstwo komuchow pompowalo kase w esbekow I tych ktorzy kradli vat.,a teraz wam dupy sciska czerwoni.

 27. Nasze panstwo woli pompować NASZE pieniadze na niewydolną tvpis i Zenka niż wspomóc choćby jedno dziecko kwotą ktora poszla ne tego discopolowego grajka.

 28. Nie wiem, czy NFZ cokolwiek jeszcze finansuje. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zobowiązania samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej (SPZOZ) na koniec września tego roku wyniosły rekordowe 14,3 miliarda złotych.
  Podstawowa opieka zdrowotna funkcjonuje jeszcze tylko dzięki emerytom. Młodzi lekarze na apel posłanki pis Hrynkiewicz – wyjeżdżają.

 29. Oddział noworodków: pulsoksymetr, inkubator podstawowy, pulsoksymetr, inkubator zamknięty, wkładki uszne, końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu, urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych, dwie pompy strzykawkowe, inkubator ATOM, terminal do przesyłania danych, ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, urządzenie do screeningowego badania słuchu, kardiomonitor, bilirubinometr, stanowisko do resuscytacji noworodków, inkubator zamknięty, lampa do fototerapii, komputer, urządzenie do screeningowego badania słuchu, 2 fotele do kangurowania, 2 pompy infuzyjne, 4 strzykawkowe pompy infuzyjne, stacja dokująca, 2 ciepłe gniazdka, 2 pulsoksymetry stacjonarno – transportowe, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, 2 stanowiska do rezuscytacji, bilirubinometr, aparat KTG, 2 inkubatory zamknięte.
  Oddział dziecięcy – monitor nieinwazyjny, glukometr, pompa strzykawkowa, pulsoksymetr, waga dla niemowląt, ssak elektryczny, inkubator zamknięty, aparat usg, holter ciśnieniowy, inhalator, 2 łóżeczka niemowlęce, ultrasonograf, 4 pompy strzykawkowe, aparat EKG, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, holter ciśnieniowy, 2 kardiomonitory, 2 pulsoksymetry, 2 pompy strzykawkowe.
  Oddział chirurgii dziecięcej – 2 łóżka ortopedyczne małe, pulsoksymetr, 4 łóżeczka dziecięce ortopedyczne wyciągowe, 2 kardiomonitory, instrumentarium do prętów śródszpikowych, napęd ortopedyczny dla dzieci, 3 pulsoksymetry, 9 łóżek szpitalnych młodzieżowych
  i tak dalej

 30. producenci sprzętu są BARDZO ZADOWOLENI

 31. WOŚP to świetna i sprawdzona już od dawna inicjatywa i jakkolwiek będzie się ją próbowało obrzydzić , przetrwa.

 32. Dla pełnej wiarygodności hotin za chwilę z pewnością opublikuje oświadczenie, iż niniejszym rezygnuje z leczenia za pomocą sprzętu oraz aparatury zakupionej przez Orkiestrę dla szpitala w Oświęcimiu. Łatwo odróżnić, ma nalepione takie czerwone serduszka.

Send this to a friend