Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Anna Kot jedzie na zimową olimpiadę

Trzy Polki i trzech Polaków wystąpi w turnieju hokeja 3 na 3 podczas styczniowych III Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w szwajcarskiej Lozannie. Wśród nich jest zawodniczka UKH Unia Oświęcim – Anna Kot.

– To dla mnie ogromny zaszczyt. Zrobię wszystko, aby pokazać się tam z jak najlepszej strony – mówi reprezentantka Polski do lat 18 – Podczas zgrupowania Kadry Narodowej Kobiet  U18  w Opolu trenerzy przeprowadzili  test, który miał zadecydować kto zakwalifikuje się na igrzyska olimpijskie. Nasze przejazdy zostały nagrane i wysłane do komisji. Informacja o tym, że się zakwalifikowałam bardzo mnie ucieszyła i dodała motywacji. Udział w olimpiadzie jest dla mnie możliwością pokazania swoich umiejętności na tak dużym wydarzeniu. Chciałabym  nabierać doświadczenia, poznawać nowych ludzi oraz dać z siebie jak najwięcej – dodaje Anna Kot.

Polskę w Lozannie reprezentować będzie w sumie 45 sportowców (22 kobiety i 23 mężczyzn), urodzonych w 2004 i 2005 roku. Biało-czerwoni wystartują w ośmiu dyscyplinach w tym w hokeju na lodzie.

Oprócz normalnego turnieju z udziałem sześciu najlepszych męskich i żeńskich reprezentacji rankingu IIHF, odbędą się też zmagania w turnieju 3 na 3. W nim zaprezentują się Anna Kot, Alicja Mota i Alicja Sowa oraz Aleks Menc, Jakub Michalski i Jakub Trzebunia.

Warto zaznaczyć, że te zmagania będą on miały niecodzienną formę, bo reprezentanci każdego z krajów zostali rozdzieleni i drogą losową przydzieleni do ośmiu poszczególnych zespołów. Młoda oświęcimianka trafiła do zespołu niebieskich.

– Organizatorom zależało przede wszystkim na tym, aby w tej formule jak najwięcej państw miało swoje reprezentacje. Zasady będą takie same jak w mini hokeju, czyli gra toczyć się będzie w jednej tercji, otoczonej bandami. Meczom ma towarzyszyć show z oprawą muzyczną i świetlną – informuje Tobiasz Bigos, który wspólnie z Sebastianem Owczarkiem będą trenerami naszej szóstki.

Warto też wspomnieć, że polskich szefem Polskiej Misji Olimpijskiej Lozanna 2020 jest były znakomity łyżwiarz szybki Konrad Niedźwiedzki, wielokrotny mistrz Polski i brązowy medalista z Soczi (2014). Wspierać go będzie Luiza Złotkowska, srebrna (Soczi) i brązowa medalistka (Vancouver 2010) w łyżwiarskie szybkim.

UKH Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend