Informacje

OŚWIĘCIM. 15 bojek ratowniczych dla policji

15 bojek ratowniczych przekazanych przez woprowców oświecimskim policjantom będzie wykorzystywanych w akcjach ratujących życie osób tonących.

W piątek (09.07.2021) w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  odbyło się spotkanie podczas którego Prezes Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Oświęcimiu, Pan Przemysław Dziedzic oraz Skarbnik WOPR , Pan Wojciech Kulak,  na ręce insp. Roberta Chowańca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu,  przekazali 15 bojek ratowniczych.

Sprzęt ratownictwa wodnego trafi do radiowozów i będzie wykorzystywany  przez policjantów podczas ratowania życia osób tonących.  W przypadku, gdy policjanci podejmą interwencję wobec osoby tonącej, użycie bojki ratowniczej w znaczny sposób usprawni podjęcie osoby z wody.

Zarówno policjantom jak i ratownikom oświęcimskiego WOPR bardzo zależy na poprawie bezpieczeństwa osób, które przebywają nad wodą w różnych miejscach powiatu. Dlatego też przypominają, że podczas wypoczynku nad wodą najważniejszy jest zdrowy rozsądek i trzeźwość, a także świadomość zagrożenia i odpowiedzialność rodziców lub opiekunów dzieci. Ponadto policjanci i ratownicy przypominają, że na miejsce  wypoczynku należy wybierać  wyłącznie miejsca, gdzie nie ma zakazu kąpieli. Natomiast, w chwili gdy zauważymy, że ktoś tonie niezwłocznie udzielamy pomocy. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie przeprowadzić czynności ratunkowych lub podjęcie ich zagrażałoby naszemu bezpieczeństwu, natychmiast informujemy służby ratunkowe pod numer alarmowy 112.

KPP Policja

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. No to światowa czołówka. Ale dlaczego telewizję o tym nie mówią?

  2. Strzeżcie się ratowników, którzy boją się nawet swobodnie oddychać.

  3. Sezon ogórkowy na całego.

    Czekam na info, że nowa dostawa papieru toaletowego do urzędu miasta jest w drodze.

Send this to a friend