Informacje

KĘTY. Mężczyzna miał uraz klaki piersiowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu,  prowadzą śledztwo, w sprawie ustalenia okoliczności i przyczyn śmierci 51 – letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11.07.2021) tuż po godzinie 23 policjanci otrzymali zgłoszenie od dyspozytora Pogotowia Ratunkowego, dotyczące zgonu 51 – letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania, który posiadał uraz klatki piersiowej.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 51 – latek kilkadziesiąt minut wcześniej, w rejonie ulicy Żwirki i Wigury w Kętach, spożywał alkohol z dwoma znajomymi: 24 i 42 – letnim,  również nie posiadającymi stałego miejsca zamieszkania.

W trakcie tego spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, podczas której 51 – latek  przez jednego z mężczyzn został uderzony ręką, a przez drugiego kopnięty,  po czym stracił przytomność. Mężczyźni widząc, że ich znajomy nie odzyskuje świadomości zaczęli jego resuscytację, a także zwrócili się do przechodnia o wezwanie Pogotowia Ratunkowego. Kiedy na miejsce przyjechali ratownicy  medyczni obaj mężczyźni uciekli.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 51 – latka, natomiast prokurator polecił zabezpieczyć jego zwłoki do sekcji, w celu określenia bezpośredniej przyczyny śmierci.

Policjanci niezwłocznie wszczęli poszukiwania uczestników zdarzenia. Zostali oni zatrzymani na terenie Kęt jeszcze tej samej nocy.  Następnie trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Ze wstępnej opinii uzyskanej od biegłych sądowych z zakresu medycyny sądowej wynikało, że 51 – latek posiadał wielonarządowe zmiany chorobowe oraz  ślady pobicia, które jednak jak wstępnie określono, nie stanowiły bezpośredniej przyczyny jego zgonu.

Śledztwo w tej sprawie trwa nadal.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend