Kultura

OŚWIĘCIM. 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości [ZDJĘCIA]

W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wielu miejscowościach naszego powiatu trwają uroczyste obchody i imprezy towarzyszące świętu. W Oświęcimiu delegacja Powiatu Oświęcimskiego uczestniczyła wraz z innymi delegacjami w patriotycznej paradzie oraz złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości i na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Foto: RafLor / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

20 komentarzy

 1. Największy Lump RP naczelnik dzisiaj w swojej loży poselskiej spał.Totalny obciach.Tacy ludzie zasiadają w ławkach poselskich.

 2. Bundeswehra już obsadziła sejm. Tylko dla niepoznaki przebrali się w mundury straży marszałkowskiej! Dziennikarze Suwerennej na własne uszy słyszeli, jak Tusk wydawał im rozkazy po niemiecku.

  Zdrada jasna i oczywista!

 3. Zaczyna się. Tusk podpalił główny magazyn Orlenu w rafinerii w Płocku. Teraz Polska będzie musiała sprowadzać benzynę z Niemiec.

  Potworna zdrada!

 4. Wreszcie Żoliborz będzie wolny zniknie zamknięta strefa prezesa.Mieszkańcy odetchną świeżym powietrzem.A sam prezes pewnie już zamówił kontener pampersów Dada, strach przed zamachem będzie to paraliżował .

 5. Przypomnę: Kaczyński stwierdził w piątek i sobotę, że jeśli pis nie uda się powstrzymać powstania rządu Tuska, Polskę czeka anihilacja. Rząd koalicji zostanie „zaimplementowany” przez siły zewnętrzne. Zacznie rządzić partia niemiecka, przez którą Polska utraci nie tylko suwerenność, ale i państwowość. Polska stanie się terenem, gdzie co prawda będzie mieszkać polska ludność, lecz decyzje będzie tu podejmowała Unia Europejska, a właściwie Niemcy. Polska zostanie zatruta, sterroryzowana przez mafie śmieciowe, zmieniające kraj w wielkie wysypisko.

  Sugerowałbym Nervomix Forte. Albo coś jeszcze mocniejszego.

 6. Poza tym chciałem zauważyć, że w ostatnich dniach Kaczyńskiemu coś ewidentnie i już całkiem na mózg się rzuciło. Bredzi chłop od rzeczy.

 7. A jak niby Polska ma stracić niepodległość? Czyżby Niemcy w porozumieniu z Tuskiem chciały na nas napaść? Prawdopodobnie tak, skoro fregata rakietowa Schleswig-Holstein wpłynęła już do Gdańska, witana tam kwiatami przez miejscowy aktyw peło. A francuski lotniskowiec de Gaulle zbliża się do Szczecina. To na pewno zorganizowana akcja.

  Na szczęście Największy Prawdziwy Polski Patriota i Prezes Tysiąclecia do tego nie dopuści. Padnie w drzwiach do sali sejmowej, koszulę od Armaniego rozedrze i zakrzyknie: „Nie pozwalam! Liberum veto! A opozycyjna targowica wycofa się jak niepyszna.

 8. Przedstawiciele jeszcze obecnej opozycji świętują niepodległość Polski jednocześnie robiąc wszystko by tą niepodległość Polska utraciła. Hipokryzja nie zna granic.

 9. Ostatnio Prezes Wszystkich Polaków wskazał też drugiego poza Niemcami wroga – Francję. Żabojady razem ze Szwabami będą knuć w Brukseli przeciwko Polsce, chcąc ja pozbawić suwerenności i niepodległości. I w dodatku zatruwać śmieciami.

  To straszne!

  Dlatego trzeba walczyć! Przeciwstawiać się ich dyktatowi i kreciej robocie rodzimych zdrajców, tusków, i takich innych …

  Poszerzenie grona wrogów Polski daje lokalnym działaczom pis większe pole manewru. Jak dotąd nie udało się powiązać Chwieruta z opcja niemiecką, więc może z francuzami się uda?

 10. Macie rację. Nikt poza PiS-em nie ma prawa świętować Święta Niepodległości. Reszta to niemiecka banda i zdradzieckie mordy jak mawia klasyk, których miejsce jest w Niemczech.

 11. Oni wszyscy tam byli, bo musieli, żeby się pokazać wyborcom, że są wielkimi patriotami, którzy ponad wszystko kochają naród i ojczyznę. W ten smutny, zimny, deszczowy, listopadowy dzień.

 12. Jak mamy bronić Polski, skoro tow. Błaszczak zdradza tajemnice wojskowe? Znowu ujawnił gdzie powstanie nowa jednostka wojskowa. Podał również informacje na temat liczebności jednostki, rodzaju wyposażenia oraz warunków zakwaterowania. Ciekaw jestem czy informacje te wysłał też do Moskwy?

 13. Poland celebrates its Independence Day today.

  As every year, tens of thousands of patriotic Poles took part in the Polish Independence Day March.

  0 violence, 0 vandalism and 0 Hamas-supporting banners.

  Just love for 🇵🇱

Send this to a friend