Informacje

OSIEK. Poszukiwany alimenciarz wpadł z narkotykami

Oświęcimscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego  36  – letniego mieszkańca Oświęcimia.  Mężczyzna ukrywał się w związku z grożącą mu  karą więzienia za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości od kilku miesięcy prowadzili czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu 36  – letniego mieszkańca Oświęcimia.  Mężczyzna był poszukiwany przez oświęcimski Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

W efekcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany ukrywa się w jednym z mieszkań na terenie Osiedla Chemików w Oświęcimiu. W piątek (26.11.2021) rano poszukiwany został zatrzymany. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli woreczek z niewielką ilością amfetaminy.

Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Jeszcze tego samego dnia wprost z pomieszczeń dla zatrzymanych trafił do jednego z zakładów karnych w którym spędzi następne 14 miesięcy. Za posiadanie środków odurzających dodatkowo grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

 

Przeciszów. Pijany motorowerzysta wyeliminowany z drogi przez dzielnicowych

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Przeciszowa, który wsiadł na motorower mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Wczoraj (28.11.2021) tuż po godzinie 17.00 podczas obchodu rejonu służbowego na ulicy Podlesie w Przeciszowie policjanci zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę.  W związku z powyższym dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas czynności dzielnicowi potwierdzili, że przyczyną z powodu której 37 – letni kierowca skutera nie trzymał prostego toru jazdy był alkohol.  Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwo grozi  kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Nie macie wrażenia czytając newsy o zatrzymaniach z dwóch ostatnich lat, że Oświęcim jest mocno znarkotyzowany? Co słyszę to kogoś przypadkiem z prochami złapano. W Oświęcimiu ten proceder ma się aż tak dobrze?

Send this to a friend