Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Spektakl „Frida. Życie, sztuka, rewolucja”

15 stycznia 2022 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl teatralny w wykonaniu Martyny Kaliszewskiej pt. „Frida. Życie, sztuka, rewolucja”.

„Frida. Życie, sztuka, rewolucja” – pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, której 110. rocznicę urodzin obchodzono na całym świecie w 2017 roku to wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność – wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej.

Martyna Kaliszewska – aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życia tej niezwykłej artystki.

Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki.

Poetycki zapis dramaturgiczny pomaga zrozumieć malarski świat Fridy Kahlo, w którym radość i szczęście stało w cieniu cierpienia, dając jednak nadzieję i siłę do walki o własną twórczość i pełne pasji życie.

tekst: Jakub Przebindowski
reżyseria: Jakub Przebindowski
scenografia: Witold Stefaniak
kostiumy i stylizacje: Martyna Kliszewska
muzyka: Ygor Przebindowski
choreografia: Anna Głogowska
zdjęcia do projekcji: Michał Jaskulski
obsada: Martyna Kliszewska

Biletów szukja na:

Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24
32-600 Oświęcim
(33) 842-57-82, 842-44-63
www.ock.org.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend