Informacje

OSIEK. Poszkodowany kierowca zbieg z miejsca wypadku

W nocy z soboty na niedzielę 9/10 lipca o godzinie 22.40 służby ratunkowe interweniowały w Osieku na skrzyżowaniu Plac Tarniówka, gdzie doszło do wypadku drogowego.

Jak ustalili policjanci 27 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego kierując samochodem marki Pugeot skręcając w lewo w ulicę Główną nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka kierowcy samochodu marki Audi w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Tuż po zderzeniu mieszkaniec gminy Kęty, który kierował audi zbiegł z miejsca zdarzenia. Z kolei badanie stanu trzeźwości kierowcy peugeota nie wykazało alkoholu lecz tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykazał środki odurzające z grupy metaamfetamin. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania.
Do szpitala na leczenie Pogotowie Ratunkowe przewiozło troje pasażerów peugeota tj. dwie kobiety i mężczyznę.

Aktualnie funkcjonariusze ustalają miejsce pobytu kierowcy audi oraz przyczynę jego ucieczki z miejsca zdarzenia. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Na ogromne podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują świadkowie. Natychmiast powiadomili służby ratunkowe, a następnie zaczęli udzielać pierwszej pomocy uczestnikom wypadku drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend