Informacje

OŚWIĘCIM. Na Starych Stawach powstanie supermarket

Sklep sieci Delfin

Na Osiedlu Stare Stawy w Oświęcimiu powstanie pierwszy supermarket. Inwestorem jest spółka z polskim kapitałem.

Na 60 arowej działce znajdującej się u zbiegu ulic 11 Listopada i Zagrodowej trwa już budowa supermarketu sieci Delfin. Będzie to kolejny sklep tej sieci w powiecie oświęcimskim.

Supermarekt to firma z polskim kapitałem, która już od blisko 20 lat zaspokaja potrzeby pierwszego rzędu dla małych społeczności lokalnych. Naszym znakiem rozpoznawczym jest zamiłowanie do małej ojczyzny i działania na rzecz społeczności lokalnych.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. W Oświęcimiu sklepy powstają, a potem szybko znikają. Dużo zależy od lokalizacji. Ciekaw jestem jak długo przetrwa ten sklep w obecnych warunkach ekonomicznych. Na Starych Stawach nie ma zbyt wielu ludzi zamożnych. Do tego inflacja i koszty energii dają znać o sobie.

  2. Na starych stawach dawno powstałby jakiś większy sklep, ale plan miejscowy jest nastawiony na różne formy mieszkalnictwa, brakuje usług i innych. Jedynie ten fragment udało się zagospodarować na sklep. To też świadczy o poziomie wyobraźni w UM.

  3. Pewnie ma ich kijem naganiać. Przedsiębiorca pójdzie tam gdzie są odpowiednie warunki ekonomiczne i logistyczne oraz duża liczba klientów. Na Starych Stawach zwiększyła się liczba mieszkańców to i znalazł się przedsiębiorca, który chce tam otworzyć sklep. Wcześnie tego typy sklep był nieopłacalny. W Brzeszczach postawiono hipermarket i teraz wiatr po nim hula. To samo jest przy OCK-u. Kioski ruchu też przestały być opłacalne i ajencji z nich zrezygnowali. No ale skąd taki hotin ma o tym wiedzieć, skoro za młodu mu szkołę spalili.

  4. @. Przecież ściąganie inwestorów to nie jest przypadkiem zadaniem PJCh? A może on nic nie może😂?

  5. Oczywiście. Chwierut powinien też budować supermarkety. Na głowę upadłeś?

  6. Ile to wody w rzece Sole musiało upłynąć,by wreszcie blisko PJCH powstał długo oczekiwany sklep. Czyżby rzadzacy zapomnieli,że Osiedla Stare Stawy się rozrasta i ludzi przybywa? A może teraz tutaj wybudują kolejny już park zwany PO-koju? Czas najwyższy!

  7. Dobrze, że tym razem to polski duży handel wykończy mały polski, bo Niemców i Portugalczyków bym nie zniosł

Send this to a friend