Informacje

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez Policję w Brzeszczach

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Jawiszowic. Sprawdź szczegóły zdarzenia i apel policji.

Policja Brzeszcze interwencja
Policja Brzeszcze interwencja

Nietrzeźwy Kierowca Zatrzymany przez Policję w Brzeszczach

Zatrzymanie Nietrzeźwego Kierowcy

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Brzeszcze, podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości w Jawiszowicach. Zatrzymanie było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadków zdarzenia.

Przebieg Zdarzenia

Do incydentu doszło 4 maja 2024 roku na ulicy Białej w Jawiszowicach. Około godziny 14, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy samochodu marki Chrysler, który uszkodził ogrodzenie jednej z posesji, a następnie wjechał w krzewy znajdujące się na terenie ogrodu. Świadkowie zdarzenia, widząc nietrzeźwego kierowcę, zabrali mu kluczyki od pojazdu. Mężczyzna uciekł pieszo z miejsca zdarzenia, ale dzielnicowi szybko go zatrzymali na sąsiedniej ulicy. Badanie wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy Brzeszcze
Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy Brzeszcze

Konsekwencje Prawne

45-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze został zatrzymany i przewieziony do oświęcimskiej komendy Policji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu, jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże co najmniej 1,5 promila alkoholu. W tym przypadku, jako jedyny właściciel pojazdu, jego samochód został zabezpieczony na poczet przyszłej kary.

Podziękowania dla Mieszkańców Jawiszowic

Policja składa podziękowania mieszkańcom Jawiszowic za prawidłową reakcję na zdarzenie oraz za powiadomienie służb i zabranie kluczyków nietrzeźwemu kierowcy.

Apel do Społeczeństwa: Reaguj na Przestępstwa

Policja apeluje do społeczeństwa, aby zawsze reagować na nieracjonalne zachowanie kierowców na drodze czy parkingu. W takich przypadkach należy zadzwonić pod numer alarmowy 112, podając operatorowi miejscowość, ulicę, kierunek jazdy, markę i kolor pojazdu oraz, jeśli to możliwe, numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa, należy zawsze mieć na względzie własne bezpieczeństwo.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend