Kultura

Kolejny Marsz dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu

Marsz dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu odbędzie się 16 czerwca 2024 r. Wydarzenie pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!” obejmuje Mszę św., przemarsz ulicami miasta oraz Piknik Rodzinny. Dołącz do manifestacji wartości rodzinnych i ochrony życia!

Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu
Zdjęcie przedstawiające tłum uczestników marszu z transparentami, maszerujących ulicami Oświęcimia

Kolejny Marsz dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu

Oświęcim, 16 czerwca 2024 r. – W niedzielę, 16 czerwca, ulice Oświęcimia ponownie zapełnią się uczestnikami Marszu dla Życia i Rodziny. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!” i przyciągnie mieszkańców miasta oraz gości z okolicznych miejscowości.

Program wydarzenia

Rozpoczęcie: 13:15 – Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Św. Maksymiliana Męczennika. Uroczystość religijna będzie okazją do wspólnej modlitwy oraz refleksji nad wartościami, które przyświecają organizatorom marszu.

Wyjście: 14:30 – Po zakończeniu Mszy, uczestnicy zgromadzą się na placu przed kościołem, skąd wyruszą w przemarsz ulicami Oświęcimia. Trasa marszu została zaplanowana tak, aby każdy mógł wziąć w nim udział bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Przemarsz będzie okazją do publicznego wyrażenia poparcia dla wartości rodzinnych i ochrony życia.

Piknik Rodzinny: 15:30-19:00 – Finałem wydarzenia będzie Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 4, ul. J. Śniadeckiego 26. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla całych rodzin, w tym gry i zabawy dla dzieci, stoiska z jedzeniem oraz występy lokalnych artystów. Piknik będzie doskonałą okazją do integracji i spędzenia czasu w miłej, rodzinnej atmosferze.

Cel Marszu

Marsz dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez. Organizatorzy podkreślają, że celem marszu jest manifestowanie przywiązania do wartości rodzinnych oraz budowanie społeczności opartej na wzajemnym szacunku i jedności. Zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego udziału i pokazania, że wartości takie jak życie, rodzina i ojczyzna są nadal żywe w sercach Polaków.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. AS-ie czy już wsparłeś niepełnosprawne dzieci? Tak krzyczycie o ochronie życia, ale tylko do narodzin. Potem rodziny są pozostawione same sobie. Żadnego wsparcia ze strony obrońców życia. Rodzice niepełnosprawnych dzieci muszą w mediach żebrać o pomoc, co jest dla nich upokorzeniem.

  2. Ktoś wam zabrania: męża, żony, dziecka, konkubina, konkubiny, ślubu, związku, ulg i dodatków wszystkich, adopcji, wizytacji w szpitalu, dziedziczenia i wielu innych co WY zabraniacie innym?
    Jesteście skończonymi hipokrytami! Poziom maksymalny

    Ale widać na czele dwóch naczelnych pisowskich ba…..w i średnia wieku 60+

  3. Na dzisiejszym marszu była garstka ludzi. Nie mogło zabraknąć dwóch muszkieterów.

  4. Przypominam „organizatorom” tego antytolerancyjnego marszu, że Miasto reprezentując jego mieszkańców, odrzuciło wszelkie uchwały dyskryminujące mniejszości. Po co więc te prowokacyjne i ideologiczne marsze? Ktoś was morduje?

Send this to a friend