Informacje

Kuligi Zakopane, tradycyjne sanie, regionalna kuchnia – szybko znikają kolejne terminy

Możliwość rezerwacji biletów online sprawia, że wielu turystów wcześniej kupuje miejsca na kulig. Co oferują różni organizatorzy kuligów w Zakopanem? Gdzie są najpiękniejsze trasy?

Dla wielu turystów najlepsza atrakcja w Zakopanem. Piękne widoki, dużo śmiechu, dobre jedzenie i muzyka na żywo po przejażdżce. Nie dziwi więc, że tak zapełnione popołudnie jest świetną alternatywą dla spaceru po Krupówkach i kolacji w karczmie. Na kulig może wybrać się każdy, kto ma ochotę, od najmłodszych do najstarszych. Oferty różnią się pod wieloma względami. Jak wybrać, by nie żałować?

Oferta kuligów w Zakopanem

Jest to już nie tylko zimowa, ale i letnia atrakcja. Na stronie jednego z organizatorów, sanie.pl więcej przeczytasz o kuligach letnich. Oferty różnią się ceną, lecz ona nie powinna być głównym wyznacznikiem. Często za niską ceną, idzie kiepski program. Najtańsze kuligi to godzinna przejażdżka. Najdroższe łączą się z biesiadą i ogniskiem po kuligu. Cena zależy od wielu czynników:

  • trasy,
  • transferu w miejsce, w którym zaczyna się kulig,
  • serwowanych przekąsek, dań,
  • czasu przeznaczonego na kulig i biesiadę.

Gdzie rezerwować miejsca?

Oferta jest bogata, na tyle, że sprzedawców biletów spotkamy choćby na Krupówkach. Nikogo chyba nie dziwi już widok stojących ludzi z kartkami przewieszonymi z napisem: kuligi czy wolne pokoje albo bilety na Gubałówkę. Kupując na ulicy zawsze ponosisz ryzyko. Oferta nie musi być zgodna z tym, co przekaże ‘sprzedawca’. Bilety najlepiej kupować w stacjonarnych punktach firm, które zajmują się profesjonalną organizacją tego typu atrakcji. Inną opcją jest internet, który dziś wykorzystujemy do różnego rodzaju zakupów. A rezerwacja biletów online na stronie oferującej Kulig Zakopane jest banalnie prosta.

Najlepsze trasy

To te miejsca na Podhalu, które oddalone są od centrum. Gwarantują ciszę, przeplataną śmiechem uczestników i żartami woźnicy. Piękne widoki i niesamowite wrażenia. To przede wszystkim doceniana przez turystów, rodaków i obcokrajowców, Dolina Chochołowska. Prawdziwa zima, mroźne powietrze i jeśli pogoda nam sprzyja to piękne słońce. Tatry w pełnej okazałości mamy na wyciągnięcie ręki. Dolina Chochołowska jest najdłuższa z tatrzańskich dolin i jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Kuligi organizowane w jej obszarze cieszą się pozytywnymi opiniami.

Popularne terminy w grudniu i w przyszłym roku szybko znikają. Dlatego, jeśli planujesz kulig, sprawdź czy jeszcze są wolne miejsca na takim w prawdziwym, góralskim stylu.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend