Informacje

Kuligi Zakopane – najlepsze oferty

Wybierasz się do Zakopanego? Planujesz wyjazd zimową porą? Kulig to jedna z najlepszych atrakcji. Jak wybrać ofertę? Czym różnią się kuligi? Ile kosztuje atrakcja w prawdziwie góralskim stylu? Dlaczego miejsca warto zarezerwować przed wyjazdem?

Zakopane to ten punkt na mapie Polski, gdzie zima jest biała. Rzadko się zdarza, by na Podhalu nie sypnęło porządnie śniegiem. Jednak i na takie sytuacje są przygotowani górale organizujący kuligi. Oferta ofercie nierówna. Warto kierować się kilkoma elementami przy wyborze. Jakimi?

Czym różnią się kuligi w Zakopanem?

Kulig zimową porą to najbardziej charakterystyczna atrakcja zimowej stolicy Polski, dlatego chętnych, którzy je organizują nie brakuje. Bilety kupisz online, na miejscu w punktach sprzedaży i na ulicy. Ta ostatnia opcja jest najbardziej ryzykowna. Kuligi organizowane są nie tylko zimą, ale i latem, a o różnicach przeczytasz na stronie www.goral.pl.

Oferty kuligów w Zakopanem różnią się:

  • ceną,
  • zakresem atrakcji: może być sam kulig albo z ogniskiem, albo z biesiadą,
  • czasem: jednogodzinne, dwugodzinne bądź kilkugodzinne,
  • trasą przejazdu: krótsze i dłuższe, z piękniejszymi widokami i mniej atrakcyjne pod tym względem.

Poza tym albo z góralami, albo z ceprami udającymi górali.

Cena za osobę

Koszt zabawy determinuje kilka czynników. Dobra zabawa pod postacią kuligu i biesiadowania przy ognisku z domowymi, typowymi dla regionu rarytasami oraz z zabawianiem przez prawdziwych górali musi kosztować. Jeśli kulig obejmuje wyłącznie samą przejażdżkę z milczącym woźnicą bądź ewentualnie również ognisko z kiełbasą z marketu, bez kapeli a muzyką z płyty, to koszt spada w dół. Jednak czy taka atrakcja dostarczy tyle przyjemności co zabawa z góralami i słuchanie ich opowieści, tańce oraz kapela na żywo? Najlepsza kapela w Zakopanem, najpiękniejsze trasy, prawdziwe, domowe, góralskie jodło znajdziesz u organizatorów z dwudziestoletnim doświadczeniem na stronie oferującej najlepsze kuligi Zakopane – goral.pl.

Rezerwuj online

Zainteresowanie tradycyjnymi kuligami jest tak duże, że możesz zdziwić się po przyjeździe do Zakopanego brakiem wolnych miejsc. Rezerwacja online cieszy się dużą popularnością, dlatego nie czekaj, kalendarz wypełnia się bardzo szybko. Co sprawdzisz na podanej powyżej stronie. Rezerwacji dokonasz online, a bilety zostaną wysłane na podany adres mail.

Mile widziane rodziny z dziećmi, maluchy do lat dwóch nie płacą, a dzieci do 14 lat maja bilet ulgowy.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend