Informacje

KRAKÓW. Wspólne stanowisko polskich lotnisk na Forum Routes World

Działamy wspólnie! Po raz pierwszy w historii, na jednym z najważniejszych wydarzeń w branży lotniczej – Forum Routes World – powstało jedno, wspólne stanowisko polskich lotnisk wsparte przez Polską Organizację Turystyczną. Wspólne stoisko promocyjne na tegorocznych Forum Routes 2022 wykazało synergię Lotniska Chopina w Warszawie i lotnisk regionalnych, które faktycznie przyczyniło się do zainteresowania nowych przewoźników lotniczych włączeniem Polski w swoją ofertę.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w branży lotniczej oraz turystycznej, wspólne działanie połączone z aktywną promocją Polski ma kluczowe znaczenie dla wszystkich zaangażowanych w ten projekt.

Starania mają na celu po-pandemiczną odbudowę ruchu lotniczego i doprowadzenie do rozszerzania siatki połączeń do i z Polski bez konieczności korzystania z zagranicznych portów przesiadkowych. Chcemy zapewnić bardziej komfortowe podróżowanie po świecie zarówno Polakom, jak i zagranicznym podróżnym wybierającym się do nas.

W tym celu wraz z Kraków Airport oraz Liniami Lotniczymi LOT poza wspólnym udziałem w Forum ROUTES 2022, zorganizowaliśmy również w Los Angeles round table m.in. z amerykańskimi touroperatorami C&H International, Picasso Travel, Direct Travel, Downtown Travel, Helena Modjeska Art and Culture Club, aby omówić kwestie, które ograniczają ofertowanie Polski wśród kierunków turystycznych. Touroperatorzy zostali podzieleni na trzy sekcje: ofertujący Polskę do dzisiaj, ofertowali do 2019 a dzisiaj już nie, oraz nigdy nie ofertowali Polski. We wsparcie dialogu włączyła się również Pani Konsul Dobrosława Siemianowska – Konsulat RP w Los Angeles.

Dodatkowym wsparciem dla zespołowego działania lotnisk było rozszerzenie współpracy na Routes 2022 o Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Chicago. POT jest jednym z kluczowych partnerów przy działaniach mających promować nasz kraj, jako atrakcyjną destynację dla podróży turystycznych. Dlatego dołączenie Ośrodka do wspólnych działań lotnisk – w taki sposób, po raz pierwszy w historii – można uznać za bardzo ważny krok znacznie zwiększający nasz potencjał i szanse na sukces.

Samo Forum Routes World jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży lotniczej. Jest miejscem inicjowania wielu kontaktów, które później skutkują uruchomieniem nowych połączeń przez przewoźników lotniczych – potwierdzeniem tego jest fakt, że w ciągu ostatnich trzech lat ponad połowa nowych usług lotniczych na świecie została zainicjowana właśnie na Forum Routes. O znaczeniu tego wydarzenia świadczy dodatkowo fakt, że odbywa się ono od prawie trzech dekad i jego znaczenie – wyrażane choćby w zainteresowaniu partnerów z całego świata stale rośnie. Na miejscu obecni są przedstawiciele z branży lotniczej – zarówno linii lotniczych jak i lotnisk oraz np. producentów samolotów. Oprócz ogólnoświatowego Forum Routes dynamicznie rozwijają się regionalne edycje tego wydarzenia, takie jak Routes Europe, Routes Asia, Routes Americas oraz Routes North America.

Kraków Airport

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend