Informacje

KRAKÓW. W Małopolsce powstanie szpital tymczasowy do leczenia chorych na COVID-19

Hala Expo w Krakowie

Hala Expo w Krakowie najprawdopodobniej będzie kolejną lokalizacją szpitala tymczasowego, gdzie zaraz po Warszawie ma powstać miejsce do leczenia chorych na COVID-19, podało Polskie Radio.

Według nieoficjalnych informacji, Hala Expo w Krakowie posiada najlepszą logistykę pod względem dojazdu, wyposażenia, infrastruktury, dostępu wody, kanalizacji. W Krakowie dodatkowe łóżka dla pacjentów z koronawirusem mają powstać w dawnym budynku tak zwanej „Czerwonej Chirurgii” oraz Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof. Oba budynki kilka miesięcy temu opuścił Szpital Uniwersytecki, który przeniósł się do nowej siedziby. „Równolegle trwają starania, aby poszerzyć bazę łóżek w szpitalach już leczących pacjentów na COVID-19” – mówi Joanna Paździo z urzędu wojewódzkiego w Krakowie.

Poza Krakowem główną rolę w leczeniu zakażonych w Małopolsce przejmują miejscowe szpitale w Zakopanem, Tarnowie, Limanowej i Oświęcimiu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Tak i będą leczyć nieistniejących pacjentów. Albo jak to fachowo nazywają bezobjawowych. Ale kasa poleci. 530 zł za pacjenta z dodatnim testem zajmujący łóżko. I to za każda dobę. A pacjenci którzy naprawdę potrzebują pilnej pomocy będą umierać.

Send this to a friend