Informacje

KRAKÓW. Siatka połączeń LATO 2023 w Kraków Airport

Już od niedzieli 26 marca pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 144 połączeń #PROSTOzKRAKOWA, w tym z 9 nowych. W sezonie LATO 2023 pasażerowie będą  mieli okazję odwiedzić 106 miast w 33 krajach. Powitamy też dwóch nowych przewoźników: Turkish Airlines i Air Serbia.

„Przełom marca i kwietnia to czas, gdy zaczynamy myśleć o wakacjach i letnim wypoczynku, a branża lotnicza rozpoczyna sezon LATO2023.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

 „Jestem pewien, że każdy pasażer znajdzie wymarzone połączenie #PROSTOzKRAKOWA, a turyści z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków i Małopolskę. Już w czerwcu rozpoczną się też Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, podczas których sportowcy zawitają do Polski, a potem  powrócą do swoich krajów z wspaniałymi wrażeniami z pobytu w naszym regionie.” –  dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nowości w Kraków Airport

Nowością w sezonie Lato 2023 będzie uruchomienie trasy Kraków – Stambuł. 27 kwietnia wystartuje połączenie do Stambułu oferowane przez PLL LOT, a od 01 maja na tej samej trasie polecimy z Turkish Arlines – naszym nowym przewoźnikiem. Połączenie do Stambułu oferuje pasażerom Kraków Airport szereg możliwości przesiadkowych na dalsze loty, a podróż ułatwia operowanie przewoźników na zasadach codeshare.

Linia lotnicza Ryanair proponuje nowe połączenia do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny.

Od sezonu letniego 2023 roku także Wizz Air uruchomi nowe połączenie do Lyonu, a także do Malagii.

LATO 2023 to także powitanie drugiej nowej linii lotniczej – Air Serbia – która zacznie operować na trasie Kraków – Belgrad.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. I po co to wszystko, skoro Balice – gdy powstanie cudowne megalotnisko CPK pod Łodzią – pójdą do likwidacji.

Send this to a friend