Sport, Wideo

POWIAT. Promocja powiatu poprzez sport

– To już kolejny rok, gdy Powiat Oświęcimski wspiera seniorską drużynę hokejową Unii Oświęcim. Z prostej przyczyny, gdyż jest to niesamowita promocja zarówno Miasta Oświęcim, jak i całej ziemi oświęcimskiej – mówi wicestarosta Paweł Kobielusz.

Powiat Oświęcimski wsparł w fazie play off hokejową drużynę Tauron Re-Plast Unia Oświęcim dotacją w wysokości 50 tys. zł. To forma promocji poprzez ekspozycję logo Powiatu na koszulkach hokeistów, na oświęcimskim lodowisku, na stronie internetowej klubu z ul. Chemików 4 i w jego mediach społecznościowych.

Uroczyste podpisanie umowy przez reprezentującego Zarząd Powiatu w Oświęcimiu wicestarostę Pawła Kobielusza i prezesa zarządu spółki Oświęcimski Sport Pawła Krama miało miejsce 17 marca. Obu panom towarzyszyła członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska.

– Mimo, że jest to symboliczny gest, te pieniądze z pewnością pomogą nam realizować te zadania, które postawiliśmy sobie w tym sezonie hokejowym. Każdy sponsor i partner jest dla naszego klubu na wagę złota, szczególnie w tych ciężkich czasach – nie ukrywa Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport dziękując władzom Powiatu Oświęcimski za ten gest.

– Życzymy samych sportowych sukcesów w imieniu Zarządu Powiatu. Myślę że dotacja, którą przekazuje Powiat Oświęcimski w jakieś mierze przyczyni się do prawidłowego, profesjonalnego funkcjonowania klubu – dodaje wicestarosta Paweł Kobielusz.

I choć w tym sezonie nie udało się biało-niebieskim awansować do ścisłego finału rozgrywek, pozostaje walka o brązowy medal z Cracovią. Trzymamy mocno kciuki za nasz zespół, wierząc, że w przyszłym sezonie, w 20. rocznicę zdobycia przez Unię póki co ostatniego mistrzostwa, złoto powróci do grodu nad Sołą.

Powiat Oświęcimski w całym sezonie wsparł klub z ul. Chemików kwotą 100 tys. zł – odpowiednio po 50 tys. zł na sezon zasadniczy i fazę play off.

ART. ZLECONY

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend