Informacje

OŚWIĘCIM. Rada powiatu zablokowała rezolucję ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II

Rezolucja ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II została zablokowana w radzie powiatu oświęcimskiego przez większość koalicyjną: PO, PLS i Lewicę. Radni PiS protestują.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

37 komentarzy

 1. do janetzki.
  A co ty człowieku chcesz od Trybuny Robotniczej? Było w niej 10-eć razy więcej prawdy niż w pisowski-ch propagandowych gazetach Nikodema Dyzmy z Orlenu. Jak w trybunie pisano że oddano 100 000 mieszkań to było faktycznie 100 000 tyś, a jak w gazecie Osrajtka piszą że oddano 10 tyś to znaczy że oddano 500-set

 2. Tak sobie czytam te artykuły i nie wiem dlaczego przypomina mi się czytanie Trybuny Ludy, Trybuny Robotniczej oraz Żołnierza Wolności. Może dlatego, że styl jest podobny.

 3. No to jak w końcu było z tym blokowaniem, bo z tego co wiem to uchwała została przyjęta? Rzetelność dziennikarska poszła w buraki.

 4. @obatel , jak masz wiedzę o rzekomych przekrętach to zawiadom odpowiednie służby . A jeśli konfabulujesz to zamilcz .

 5. Opinia. masz rację przekręt goni przekręt a urzędasy jak pany nie szanują mueszkańców.

 6. Do milicjant.
  Ciebie powinny bardziej martwić treści jakie maja na sztandarach skierowanych dla kleru: cyt. klerycy ręce precz od damskiej macicy!!!!. To dopiero dobra treść czyż nie?

 7. Powinno cie martwic, ze ta twoja „wyksztalcona mlodzież” ma JP na sztandarach i nie jest to skrot Jan Pawel… 😀

 8. Rada Powiatu składa się
  z osób bardzo głupich,
  o jej wyczynach już głośno w Polsce.

 9. Hotin leży pod figurą a diabła ma za skórą. Na dodatek nie zna dekalogu.

 10. Jurzak po wyborach skończy się ochronka Ziobry nad klerowymi pedofilami i nad hochsztaplerem- przywódcą sekty z Torunia. Pomniki Papy – twojego guru który zmienił prawo kanoniczne obniżając range przestępstw pedofilskich popełnianych przez klerowe kanalie do czynów mało-ważnych będą się walić jak domki w Kambodży czy ci się to podoba czy nie. Młodzież Polska jest na szczęście wykształcona i ma swoje własne zdanie na temat politycznej mafii klerowej A ty jak będziesz chciał się utrzymać przy korycie – zapytany o Pape będziesz wówczas mówił- Papa?? – nie znam gościa. Tak się stanie

 11. Cytaty na niedzielę. Pod rozwagę.

  „Nie mam srebra ani złota. Nie mam gotowych odpowiedzi na ważne pytania”. (Homilia, Lyon, 1986 r.)

  „Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. (Encyklika Centesimus annus, 1991 r.)

  Z pozdrowieniem dla wyborców jedynie słusznej opcji…

 12. Pisiora janetzki już ściska dupa. Proponuję wizytę u plebana to ci ją rozluźni. Szkoda, że nie interesuje was tak bardzo inflacja która przekroczyła już 18. Dla was najważniejsze jest dobre imię kremówki. Ale wcale mnie to nie dziwi. W końcu to czarna mafia pomaga wam w wygrywaniu wyborów.

 13. Do:KotJjaroslawa .Weż kij i po głupim łbie się bij ,może zmądrzejesz ale czy na pewno …kto to wie.

 14. Co za tragedia, kremówki nie wychwalają pod niebiosa. Ależ pisiorów muszą dupy boleć.

 15. O przepraszam, akurat panu autorowi to już skapneło wystarczy poszukac w sieci co to za delikwent i jaką robi karierę..no ale ma się za co podlizywać…

 16. Lokalne pisiorki się pocą w nadzieji, że zabłysną przed sołtysową i skapnie im jakaś fajna posadka,
  bardziej byście błysnęli proponując jakąś ulicę lub pomnik prezydenta wszechczasów…, a nie podpinali się po Jana Pawła.

 17. LOLEK .Nie każdy biskup jest po właściwej stronie i zależy dla kogo udziela głosu ,p.Franciszek też toleruje tęczowych a dzieli Polaków wasz wódz z Sopotu…i to by bylo na tyle.

 18. Hipokryci
  Zaprzańcy
  Sprzedawczyki
  Pokomuna
  Antypis

  A was jak z okazji nadchodzącego weekendu nazywają wyborcy PiS?

  PS. Naszej „najdroższej” inflacji „stuknęła” ostatnio 18-stka (dokładnie 18,4%). Ale co ja wam będę głowę zawracał. Przecież macie o czym gadać. Politycy PiS po raz kolejny skutecznie odwrócili uwagę swoich wyznawców od otaczającej ich rzeczywistości. Brawo PiS…

 19. Czy Jan Paweł II chciałby za obrońców takich co opluwają innych ?

 20. @JANECKI tak kilka dni temu powiedział biskup Muskus ; ,, należałoby również zaniechać ocierajcych o naiwność działań podejmowanych w obronie świętosci papieża , ani trzymanie w dłoni obrazka z jego wizerunkiem ani wieszanie go na ścianach nie odmieni oblicza tej ziemi …..przyczyni sie do coraz większej polaryzacji spoleczeństwa , przedłużania w nieskończoność dysput i rozniecania nowych konfliktów ,….. obecne spory uderzają tez w osoby skrzywdzone w Kościele które maja pełne prawo wołać o sprawiedłiwość i domagać się naprawienia wyrządzonych krzywd …. ,, . I biskup ten nie pochodzi z Oświęcimia, jest podwładnym Jędraszewskiego .

 21. Już niedługo ci którzy głosowali przeciw pójdą z koszyczkami do poświęcenia ,przypominam że J.P. II jest Honorowym Obywatelem ziemi Oświęcimskiej….zaprzańcy

 22. Niestety. Historycznie w Oświęcimiu i okolicach zawsze było pełno zepsutego lewactwa. Duża firma przemysłowa z czasów zbrodniczej komuny ma swoje konsekwencje. Przez z to rozwój tych terenów oraz dobry i spokojny żywot mieszkańców nigdy nie był na prawidłowym poziomie. Tak samo jest z wartościami, które trudno przyjąć resortowym dzieciom, nigdy nie nauczonym żyć i pracować dla niepodległego kraju i lokalnej społeczności. Funkcjonariusze aparatu represji nigdy nie wyleczyli się ze służalczego wobec Moskwy sposobu życia i pojmowania świata oraz najwyższych wartości. To niedorozwinięcie psychiczne jeszcze w dzisiejszych czasach funkcjonuje niestety wśród wielu.

 23. kiedyś w jednej fabryce oddział ZOMO zgłosił się na ochotnika, żeby uporządkować salę na sesję. Wszyscy zaczęli krzyczeć: prowokacja, prowokacja! A oni przyjechali, poustawiali krzesła, posprzątali i poszli. Także chyba trzeba by ostrożnie

 24. Radni koalicji nic nie blokowali . Kilku było przeciw , kilku wstrzymało się od głosu , kilku w ogóle w tej sprawie nie głosowało , dwóch było nieobecnych na sesji . Po prostu pismanom nie udało się uzyskać bezwzględnej większości koniecznej do zmiany porządku obrad tj. 14 głosów w 27 osobowej Radzie bo jest ich 12 . Warto rozmawiać , podyskutować a nie działać metodą faktów dokonanych jak w Sejmie gdzie ma się większość . Ale przecież chodzi o wykorzystywanie osoby Jana Pawła II w walce politycznej i rozpoczętej w praktyce kampanii wyborczej na co nie ma zgody w antypisie .

 25. Anty, jak to u was w zwyczaju, wszystkie swe braki zastępujecie znieważaniem i wulgaryzmami – właśnie się w to wpisałeś.

 26. PO-KOmuna zawsze razem ale przy najbliższych wyborach oświecimianie zagłosują odpowiednio.PS. A niech tylko zobaczę was w Kościele w pierwszym rzędzie,wy zaprzańce i hiPOkryci!

Send this to a friend