Informacje

KRAKÓW. Pielgrzymi z Małopolski sprawnie i bezpiecznie ewakuowani z Izraela

Samorząd Województwa Małopolskiego sprawnie i bezpiecznie ewakuuje naszych rodaków do Ojczyzny z ogarniętego konfliktem zbrojnym Izraela. W miniony weekend z Bliskiego Wschodu wróciło prawie 200 rodaków. Kolejna grupa Polaków przyleciała dziś i wylądowała na lotnisku w Balicach.

Ksiadz Sebastian Kozyra wraz z pielgrzymami jako jedna z ostatnich grup Archidiecezja Krakowska ewakuowani z Izraela. Dziękujemy Premierowi Mateusz Morawiecki wraz z zaangażowanymi ministrami i służbami oraz Panu Prezesowi Lotniska im Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, oraz pani Iwona Gibas. Dziękuje wszystkim, którzy nieśli i niosą pomoc naszym pielgrzymom, szczególnie Wojsku Polskiemu bez którego to by się nie udało. Modlimy się o pokój szczególnie w Ziemi Świętej, ale nie zapominamy o Ukrainie oraz innych zakątkach świata, gdzie zło chciałoby zatriumfować. Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam! Bóg zapłać! – Podziękował w mediach społecznościowych Łukasz Michalczewski dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskie.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten szczególnie ważny proces. Wielkie słowa podziękowania kieruję do Wojska Polskiego- naszych pilotów i załóg lotniczych. Dzięki waszej odwadze polscy obywatele znów mogą poczuć się bezpiecznie, a to absolutny priorytet. Dziękuję pracownikom Ministerstwa Spraw Zagranicznych, biur podróży, a także Archidiecezji Krakowskiej, która koordynowała pielgrzymki do Ziemi Świętej, za pełną współpracę i zaangażowanie w tym trudnym i tragicznym momencie. Powiedziała Iwona Gibas – członek zarządu województwa.

Zdjęcia: Facebook.com

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Proszę księdza te uśmiechy na zdjęciach co najmniej nie na miejscu.
    Ja rozumiem że można cieszyć się z udanej ewakuacji i poczucia bezpieczeństwa dzięki sprawnemu działaniu polskich służb, ale nie wrzucałbym takich zdjęć do sieci. Robienie sobie uśmiechniętego selfie w tych okolicznościach gdzie tam na miejscu giną ludzie na niespotykaną dotąd skalę, m.in. do cywilów strzela się jak do kaczek, dzieciom są odcinane głowy, gdzie niszczone są zabytki kultury i miejsca mające dla nas Chrześcijan duże znaczenie jako związanych z czasami biblijnymi to nie powód do radości i dumy.
    Bez wzgledu na nasz stosunek do nacji żydowskiej zalecam większą rozwagę i empatię bo tu nie ma się z czego cieszyć i z wiarygodnością naszej postawy katolickiej wobec tych wydarzeń może być słabo… no chyba że kogoś cieszy fakt, że ludzie setkami idą do nieba lub piekła

  2. Jak widać na zdjęciach to głównie dzięki Iwonie Gibas ewakuacja mogła mieć miejsce. Tylko dlaczego nie ma na sobie kreacji stylizowanej na mundur pilota wojsk lotniczych?

    Co ona ma na sobie? Kolejna pamiątka z Białorusi?

  3. A pani Gibas znowu w akcji wszędzie ją pełno byle być na ustach Polaków ale przede wszystkim Lans, Lans , lans wyborczy .żeby się załapać na kolejną kadencję.

Send this to a friend