Informacje

Biznes e-commerce – jaki serwer www wybrać dla sklepu internetowego?

Prowadzenie własnego biznesu e-commerce zajmuje sporo czasu, a dodatkowo wymaga inwestycji w optymalizację procesów logistycznych oraz zbudowania funkcjonalnej i szybkiej strony internetowej. Zobacz, jaki serwer www wybrać dla swojego biznesu i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z usługodawcą.

Podstawą prawidłowego działania sklepu internetowego jest stabilny i szybki serwer.
Ten powinien udźwignąć pełną infrastrukturę serwisu, która obejmuje: ładowanie treści, przełączanie poszczególnych stron oraz tworzenie kopii zapasowych danych. Warto
też wiedzieć, że serwer www przechowuje też dane użytkowników.

Serwer www dla sklepu online – jak wybrać odpowiedni?

Na etapie poszukiwania hostingu dla swojej strony internetowej warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Musisz przede wszystkim ustalić, ile produktów zamierzasz wrzucić do oferty sklepu internetowego, jakiej jakości zdjęcia wrzucisz na stronę oraz maksymalny budżet do przeznaczenia na utrzymanie strony.

Podczas przeglądania ofert usługodawców w ramach hostingu strony i sklepu internetowego, weź też pod uwagę:

  • pojemność dysku dostępną do dyspozycji sklepu,
  • roczne koszty subskrypcji serwera wraz z dodatkowymi usługami,
  • limity transferu,
  • dostęp do wsparcia technicznego,
  • możliwość utworzenia skrzynek e-mail,
  • protokoły wdrażane po stronie serwera.

Jeśli planujesz prowadzić niewielki sklepik online sprzedający do 100 produktów, możesz postawić na serwer współdzielony. W przypadku większego biznesu możesz wybrać serwer VPS. Dla obszernego biznesu e-commerce działającego na arenie międzynarodowej warto pomyśleć nad serwerem dedykowanym.

Dlaczego dobry serwer www to podstawa w e-commerce?

Odpowiednio szybki, pojemny i wydajny serwer www jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania sklepu internetowego, niezależnie od rozmiarów serwisu. Jeśli chodzi
o kwestie techniczne, dobry hosting przekłada się na:

  • krótki czas ładowania strony internetowej,
  • wysoki poziom zabezpieczeń przechowywanych danych na stronie,
  • możliwość przywrócenia serwisu po atakach hakerskich – dzięki automatycznym kopiom zapasowym.

Decydując się na profesjonalny serwer www dla sklepu online, możesz też otrzymać
w pakiecie całodobowy support, możliwość uczestniczenia w programach partnerskich oraz preinstalowane certyfikaty SSL i HTTP na stronie.

Ile kosztuje profesjonalny serwer www dla sklepu internetowego?

Niestety wskazanie całkowitych kosztów rocznych związanych z utrzymaniem serwera dla sklepu internetowego nie jest możliwe. W tym przypadku koszty abonamentowe
za użytkowanie przestrzeni dyskowej na serwerze mogą wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Zależność jest prosta: im większy sklep internetowy i więcej zajmowanego miejsca
na serwerze, tym wyższa cena korzystania z zasobów serwerowych. Wydatki można ograniczyć, wybierając firmę, która proponuje najtańszy hosting. Niemniej jednak zawsze podczas wyboru warto kierować się rozsądkiem i wybierać serwer www, który będzie bezpieczny, funkcjonalny i stabilny.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend