Informacje

KRAKÓW. Już 5 milionów pasażerów na lotnisku Kraków Airport

W sobotę 22 lipca powitaliśmy symbolicznie 5 milionowego pasażera. Sezon Lato 2023 na krakowskim lotnisku pokazuje dynamikę odbudowującej się siatki połączeń, a skala ruchu pasażerskiego wraca do czasów sprzed pandemii. Poziom 5 milionów obsłużonych pasażerów odnotowaliśmy po raz piąty w historii lotniska, a wynik ten został osiągnięty najszybciej w skali danego roku. Zapraszamy do Krakowa i Małopolski.” – powiedział Radosław Włoszek ,prezes zarządu Kraków Airport.

5 MLN PASAŻERÓW Kraków Airport

2017 – listopad – 5 335 501

2018 – wrzesień – 5 054 365

2019 – sierpień – 5 416 467

2022 – wrzesień – 5 430 331

2023 – 22 lipiec – 5 000 000 pasażer

 

ODZNAKA „DZIELNY PASAŻER” DLA NAJMŁODSDZYCH PASAŻERÓW KRAKÓW AIRPORT

 

Kraków Airport wyróżnia najlepiej przygotowanych do podroży najmłodszych pasażerów odznaką „Dzielny pasażer”.

Taką odznakę można zdobyć podczas kontroli bezpieczeństwa, dokonywanej przed odlotem z krakowskiego lotniska. To wyraz naszego uznania za świadome i odpowiedzialne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Inicjatorem projektu jest Służba Ochrony Lotniska, a realizacją zajął się Zespół Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Celem inicjatywy jest edukacja najmłodszych pasażerów w zakresie lotniskowych procedur, a także usprawnienie pracy służb lotniskowych.

„Nasze lotnisko dynamicznie się rozwija, a liczba pasażerów stale wzrasta. W tych warunkach bezpieczeństwo pozostaje dla nas priorytetem. Zaangażowanie naszych najmłodszych pasażerów,  świadomie podróżujących, wpływa nie tylko na sprawność przepływu pasażerów podczas dokonywanej kontroli bezpieczeństwa, ale także pozwala na bezstresowe i przyjemne podróżowanie.” –  mówi Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport”.

Dlatego przypominamy najważniejsze zasady,  które pozwolą przygotować się rodzinom do kontroli,  co również usprawni pracę naszej Służby Ochrony Lotniska:

– Przed wizytą na lotnisku warto porozmawiać z dziećmi i uprzedzić je o tym, jak będzie przebiegała kontrola i że na przykład kontrolujący może poprosić o zdjęcie butów, okazanie zawartości plecaka czy ulubionej zabawki.

– Zachęćmy dziecko do  samodzielnego przechodzenia przez kontrolę;  zwróćmy uwagę na potrzebę szybkiego poruszania się i słuchania instrukcji pracowników ochrony.

– Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, poproś je, aby samo umieściło własny bagaż podręczny na taśmie, włożyło dodatkowe przedmioty do pojemnika (np. buty, kurtkę, smartfon, tablet, itp.) i odebrało je po dokonaniu kontroli, sprawdzając, czy nic nie pozostawiło.

– Naucz dziecko, by zapamiętało swoje imię, nazwisko i numer telefonu do rodzica. Możesz też przygotować karteczkę lub opaskę z takimi informacjami.

– Pomóż dziecku spakować samodzielnie bagaż, informując, jakie rzeczy są zabronione w bagażu podręcznym.

– Przygotuj ulubione przekąski; warto spakować do bagażu pusty pojemnik na napoje i napełnić go po kontroli bezpieczeństwa. Na naszym lotnisku dostępne są bezpłatne punkty z wodą pitną.

Przypominamy o możliwości skorzystania ze „Special Service Line”! To dodatkowe przejście, skracające czas oczekiwania na kontrolę, z którego mogą skorzystać: osoby z niepełnosprawnościami, kobiety w zaawansowanej ciąży, a także rodziny z dziećmi do lat 2.

Więcej porad dla rodzin z dziećmi znajdziecie na stronie naszego lotniska:

https://www.krakowairport.pl/pl/pasazer/podroz/specjalne-potrzeby/podroz-z-dzieckiem

Życzymy przyjemnych i bezpiecznych podróży!

Kraków Airport

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Cześć ,Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : bit.ly/profil-moni89-pl

 2. Pisiurku – a zamach Tuska w Smoleńsku? Tu przynajmniej mamy samolot, więc wiąże się jakoś z tematem lotnisk.

 3. Mnie się wydaje ,że ta propaganda z lotniskiem w Balicach ma tylko jeden cel wylansować Włoszka na wybory prezydenckie z Chwierutem.

 4. Wiem pisiurku – Tusk chciał sprzedać LOT Niemcom. Klasyka. Nie mówiąc też o PKP, PKS i innych takich. Które też Tusk chciał sprzedać Niemcom.

 5. Ale rząd na pewno ma plan jak zrobić, żeby do Radomia latało mnóstwo samolotów, a nie tylko dwa dziennie. Można to uzyskać w dziecinnie prosty sposób. Na przykład: LOTowski bilet z Warszawy (Chopina) do Paryża kosztuje obecnie ok. 1700 złotych, a bilet z Radomia do Paryża na najbliższy rejs tylko 670 zł. To zdecydowanie za dużo. Ja myślę, że Radom można zapełnić oferując podróżnym bilety po minus 200 zł złotych (rząd LOTowi dopłaci).

  Oczywiście cholerna unia pewnie zaraz nam wpakuje karę w ramach przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ale co z tego? Mało już tych kar płacimy? Najwyżej zapłacimy więcej, pieniądze się pożyczy, się dodrukuje albo przywali ludziom jakiś nowy podatek i będzie spoko 🙂

 6. OK Gucio, chcesz – to masz.
  Lotnisko Warszawa – Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku (RDO) to znajdujący się w pobliżu Warszawy najnowszy port lotniczy w Polsce (tekst reklamowy)

  Dzisiaj, 24 lipca
  13:45 PRZYLATUJE Z Antalia (AYT) LO6606
  22:00 PRZYLATUJE Z Paryż (CDG) LO2202

  25 lipca
  12:30 PRZYLATUJE Z Warna (VAR) LO2212
  18:50 PRZYLATUJE Z Rzym Fiumicino (FCO) LO2206

  26 lipca
  10:00 PRZYLATUJE Z Antalia (AYT) LO 6102
  14:00 PRZYLATUJE Z Antalia (AYT) ENT7176

  To lotnisko znacznie przyjemniejsze od Balic, przestronne i niezbyt zatłoczone, ponieważ obsługuje tylko 2 loty dziennie. Kosztowało co prawda polskiego podatnika ponad miliard złotych i mnóstwo trzeba będzie jeszcze dopłacać na jego bieżące utrzymanie, ale Polacy, kiedy tylko zorientują się jak ważne patriotycznie ono jest, na pewno zaczną tam walić drzwiami i oknami.

 7. Nas mieszkańców Oświęcimia nie interesują Krakowskie artykuły o lotnisku Balice.Zmiencie płytę bo ta już się dawno zmarła.Skończcie z tą propagandą.

Send this to a friend