Informacje

OŚWIĘCIM. Pomagać i chronić. Powiatowe uroczystości z okazji Święta Policji

Przed Oświęcimskim Centrum Kultury zorganizowano dziś powiatowe uroczystości z okazji Święta Policji. Były okazją do uhonorowania wyróżniających się funkcjonariuszy i wręczenia kilku z nich Nagród Starosty Oświęcimskiego. Nagrodzono także pracowników cywilnych Policji. W imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu życzenia policjantom złożył wicestarosta Paweł Kobielusz.

W dzisiejszym wydarzeniu z okazji 104. rocznicy utworzenia Policji Państwowej, uczestniczyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek i instytucji, mieszkańcy stolicy powiatu. Obecni byli także posłowie na Sejm – posłanka Dorota Niedziela i poseł Marek Sowa oraz senator Andrzej Pająk. Władze Powiatu oprócz wicestarosty reprezentowali członkowie zarządu Teresa JankowskaGrażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak oraz wiceprzewodniczący rady powiatu Wojciech Kajdas.

W liście gratulacyjnym starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, wręczonym przez wicestarostę na ręce komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, insp. Roberta Chowańca czytamy:

„24 lipca 1919 r. Sejm II RP uchwalił Ustawę powołującą do życia Policję Państwową. W nawiązaniu do tej daty, od 1995 r. obchodzone jest w Polsce Święto Policji.

Z tej okazji składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym Policji z terenu powiatu oświęcimskiego.

Wasza troska o bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej budzi szacunek i uznanie w społeczeństwie, a rzetelna służba i odpowiedzialne pełnienie obowiązków jest gwarantem praworządności i stabilności pozwalającej na spokojną pracę i rozwój naszej Ojczyzny. Obecne czasy niosą trudności i różnorodne problemy, przed którymi stają codziennie Stróże Prawa. Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb społecznych. W zapewnieniu spokoju obywatelom kluczowa rola przypada obchodzącym dziś swoje święto Policjantom.

Dla władz samorządowych to także okazja do złożenia gratulacji i wyrażenia deklaracji współpracy w realizacji wspólnej misji, jaką jest pomyślność i rozwój naszej Małej Ojczyzny. Gratuluję wyróżnionym odznaczeniami oraz awansami na kolejne stopnie służbowe i dziękuję za Wasz trud oraz ofiarną i profesjonalną służbę, zapewniającą bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatu.

Życzę wszystkim pracownikom Policji i ich rodzinom spokojnej i bezpiecznej służby oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym”.

Podczas uroczystości Nagrody Starosty Oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, które wręczył wicestarosta Paweł Kobielusz otrzymali:

– sierż. Adrian Chowaniec, dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,

– mł. asp. Paweł Mrozik, asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,

– asp. szt. Dariusz Jakubowski, kierownik Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 To dla mnie bardzo duże wyróżnienie, że w imieniu swoim, Zarządu Powiatu w Oświęcimiu i samorządowców ziemi oświęcimskiej oraz myślę także mieszkańców mogę Wam podziękować za wykonywaną pracę, pełnioną służbę, która powoduje, że mieszkańcy tej ziemi każdego dnia mogą czuć się bezpiecznie – powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz.

– Chciałem złożyć życzenia wszystkim wyróżnionym i awansowanym. Również podziękować waszym rodzinom za wytrwałość i zrozumienie. Życzyć bezpiecznych powrotów ze służby każdego dnia. Życzę Wam, aby ta praca jak najczęściej miała charakter prewencyjny i dawała dużo satysfakcji – dodał wicestarosta.

Powiat Oświęcimski wsparł finansowo organizację dzisiejszego wydarzenia.

Fot. RL (Więcej zdjęć na profilu Powiatu na Facebooku).

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Każdy powinien dostać nie po czajniku a po granatniku:) Teraz do służby biorą chyba wszystkich….

  2. „warto być przyzwoitym” – taki tekst w ustach pisiora to już czysta bezczelność.

    Mam nadzieję, że starosta zapewnił policjantów, że w razie czego dofinansuje im czajniki elektryczne.

  3. Czy Marek Sowa i Dorota Niedziela zapytali komendanta o podstawy prawne działań policji ws. pani Joanny?

Send this to a friend