Informacje

OŚWIĘCIM. Pocisk z II wojny światowej na budowie nowej obwodnicy

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei przez ponad dobę strzegli miejsca, w którym odnaleziono niewybuch. Niebezpieczną pozostałość z czasów II wojny światowej zabrali krakowscy saperzy w celu neutralizacji.

W środę (19.07.2023) w Oświęcimiu przy ulicy Ostatni Etap podczas prac ziemnych przy budowie nowej obwodnicy Oświęcimia, pracownicy dostrzegli oblepiony metalowy przedmiot przypominający pocisk. Zadzwonili na numer alarmowy 112. Na miejsce niezwłocznie udał się policyjny pirotechnik, który potwierdził, że może być to pocisk panzerschreck, który może stanowić zagrożenie. W związku powyższym powiadomiono saperów. Miejsce znalezienia pocisku zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych poprzez wystawienie całodobowego posterunku.
W czwartek (20.07.2023) przed godziną 12 na miejsce przyjechali wojskowi saperzy, którzy zachowując zasady bezpieczeństwa zabrali pocisk w celu jego neutralizacji.

Znalazłeś niewypał czy niewybuch? Dzwoń na numer alarmowy 112. Przypominamy, że znalezionych przedmiotów przypominających amunicję pod żadnym pozorem nie wolno przenosić czy dotykać. Miejsce znalezienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. O odnalezieniu niewybuchu czy niewypału należy jak najszybciej powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Cześć ,Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : bit.ly/profil-moni89-pl

  2. Aż strach pomyśleć ile trzeba by było czekać na grupę w warunkach wojennych, skoro w czasach pokoju zabiera im to dobę. Czasem nawet trzy, bo i taki przypadek miał miejsce.

  3. Wystawić fakturę za akcje i wysłać Niemcom! Cały czas musimy po nich sprzątać.

Send this to a friend