Informacje

KRAKÓW. Inauguracja połączenia PLL LOT na trasie Kraków –  Zielonej Góra

W środę 7 czerwca w Kraków Airport odbyła się uroczysta inauguracja połączenia PLL LOT na trasie Kraków –  Zielonej Góra – Kraków. Do  miasta w województwie lubuskim będziemy mogli polecieć z Krakowa dwa razy w tygodniu. W konferencji prasowej oraz uroczystej inauguracji  wzięli udział: Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport, Grzegorz Biedroń prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Dawid Gleń rzecznik prasowy spółki Igrzyska Europejskie 2023, Justyna Szajner PLL LOT oraz goście z Zielonej Góry: Mariusz Stokłosa prezes spółki Lotnisko Zielona Góra- Babimost,  Michał Anczykowski dyrektor Portu Lotniczego w Zielonej Górze  -Babimost, Hubert Haegenbarth – z-ca dyrektora Portu Lotniczego  Zielona Góra  -Babimost, Sławomir Kotylak dyrektor Departamentu Infrastruktury i komunikacji Urzędu Marszałkowskiego woj. Lubuskiego.

Jesteśmy dumni z krajowych połączeń #PROSTOzKRAKOWA stanowiących część siatki połączeń Lato 2023. Zielona Góra to kolejne atrakcyjne połączenie w ofercie PLL LOT, znakomite na choćby  kilkudniowy odpoczynek.”- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Turyści z województwa lubuskiego też będą mieli okazje w szybki sposób podróżować do Krakowa
i Małopolski i dzięki temu podziwiać uroki miasta i regionu.” – dodał
Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Michał Anczykowski, dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost powiedział:

„Bardzo cieszymy się z uruchomienia połączenia do Krakowa. To ogromna szansa na zwiększenie współpracy pomiędzy naszymi regionami, zwłaszcza tuż przed rozpoczęciem III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w stolicy Małopolski. Jestem przekonany, że rejsy do Zielonej Góry będą również doskonałym impulsem dla mieszkańców południowej Polski do wyjazdów turystycznych i poznawania uroków województwa lubuskiego.”


Spotkanie z biegło się także z oddaniem  do operacyjnego użytkowania pierwszego fragmentu nowo wykonanej nawierzchni płyty postojowej samolotów w części zachodniej.

Dzięki oddanej części nawierzchni Kraków Airport zyskał 6 nowych stanowisk postojowych. Zmiana organizacji ruchu wynikająca z organizacji prac w kolejnym etapie rozbudowy PPS równocześnie wymagała czasowego zamknięcia 3 istniejących stanowisk zatem w wyniku uruchomienia nowej części Kraków Airport w sezonie letnim 2023 będzie dysponował 3 dodatkowymi stanowiskami postojowymi kodu C.

Prace budowlane realizowane przez firmę Max Boegl Polska Sp. z o.o. rozpoczęły się w III kwartale 2021 roku, a dotychczas ukończono ok. 90% nawierzchni betonowej.

Zakończenie robót i oddanie do operacyjnego użytkowania całości nawierzchni przewidywane jest w pierwszym kwartale 2024 roku.

W wyniku realizacji całości rozbudowy płaszczyzny Kraków Airport zwiększy o 15 liczbę dostępnych stanowisk postojowych dla samolotów kodu C.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Wygląda jak pajac w tych białych adidaskach biały podkoszulek , i to ma być prezez prestiżowego lotniska.Kto go tak śmiesznie ubiera, pewnie jakiś salon mody z Paryża.

  2. Pytanie po ile bilety. Z Krakowa do Gdańska u konkurencji kosztuje 118 zł, a LOT kasuje 381 zł. Na dodatek trzeba się nieraz przesiadać w Warszawie.

  3. Dzień bez ormowca, i milicjanta Hotina dniem straconym.Rosyjski troll opłacany przez Putina

  4. Tydzień bez Włoszka, i Balic tydzień stracony.Nas Oświęcimian to nie interesuje.

  5. Wieszczę ogromną frekwencję tego połączenia.
    LOT ma fajnie: każą mu latać do Radomia – to lata, do Zielonej góry też, a jak będzie miał ileś tam milionów straty, dostanie dotację z budżetu państwa i po kłopocie.

  6. Spoko. Zaraz nam UE i tego zakarze,bo za blisko. Za to ,,emigrantów” o śniadej cerze nam przyjąć nakazała,albo kary po 22000 jełro płacić. A na Ukraińców UE dała po 200 jeuro. Wotlewackie myślenie!

Send this to a friend