Informacje

KĘTY. Proponował 13-latce spotkanie w celach seksualnych

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach postawili zarzuty 31–letniemu mieszkańcowi Kęt podejrzanemu o nakłanianie małoletniej poniżej 15. roku życia za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego do wykonywania innych czynności seksualnych. W tej sprawie na ślad sprawcy trafiła grupa osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofilii w Internecie.

W sobotę (18.12.2021) dyżurny komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie od kolejnej grupy osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie, dotyczące ujęcia mężczyzny, który za pośrednictwem komunikatora internetowego usiłował nakłaniać 13–letnią dziewczynkę do wykonywania innych czynności seksualnych, a także proponował małoletniej spotkanie w celach seksualnych. Policjanci natychmiast pojechali na teren jednej z posesji w Kętach, gdzie miało dojść do obywatelskiego ujęcia sprawcy. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwoje zgłaszających. Wskazali oni mężczyznę, którego zlokalizowali jako podejrzanego. Funkcjonariusze po ustaleniu okoliczności sprawy zatrzymali 31–latka. Mężczyzna trafił do kęckiego komisariatu Policji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy należący do zatrzymanego. Sprzęt ten zostanie poddany ekspertyzie przez biegłych.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany od początku grudnia br., wykorzystując popularny komunikator internetowy, prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z internautką podającą się 13-latkę. Pomimo tego, że dziewczyna kilkukrotnie informowała mężczyznę, że ma 13 lat, jego propozycje nie ustawały. Ponadto, kiedy jak mu się wydawało, zdobył zaufanie nastolatki, zaczął namawiać ją na spotkanie w celach seksualnych.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do innych czynności seksualnych. Podejrzany w październiku ub.r. był notowany za popełnienie podobnego przestępstwa.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

W listopadzie br. na terenie powiatu oświęcimskiego w podobny sposób zostali zatrzymani dwaj inni mężczyźni, podejrzani o podobne czyny.

Policjanci apelują do rodziców o czujność oraz uświadamianie dzieci i młodzieży o zagrożeniach czyhających w Internecie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. TVP Bis, TVP Bis, TVP Bis, TVP Bis, TVP Bis, TVP Bis, TVP Bis, TVP Bis, TVP Bis.

Send this to a friend