Informacje

KĘTY. Po starym moście nie ma już śladu

Stary most na Drodze Wojewódzkie nr 949 zniknął już z drogowej mapy. Konstrukcja podczas jednej z powodzi została uszkodzona, co skutkowało wprowadzeniem ruchu wahadłowego i ograniczeniem tonażu. Konieczny był remont lub budowa nowej przeprawy, ponieważ to jeden z kluczowych elementów infrastruktury drogowej w powiecie oświęcimskim łączący Brzeszcze z Kętami. Na szczęście w miejscu tym powstaje nowy most, którego budowa jest zaawansowana i idzie zgodnie z planem. Stara konstrukcja została wyburzona kilka tygodni temu.

Zarząd Dróg Wojewódzki w Krakowie podaje, że most będzie posiadał długość 157 metrów nad korytem rzeki Soły, a wraz z drogami dojazdowymi (których budowę zakłada plan inwestycji) jego długość będzie wynosiła około 750 metrów.

– Most będzie posiadał klasę obciążenia A, czyli najwyższą z możliwych, a to oznacza, że nie będzie tu żadnych ograniczeń tonażowych – wyjaśnia Arkadiusz Belter, kierownik budowy. – Będą również szerokie chodniki po obu stronach przeprawy – dodaje.

Inwestycja jest realizowana w systemie zaprojektuj – wybuduj. Wartość robót budowlanych wraz z opracowaniem projektu i uzyskaniem decyzji ZRID na przedmiotowy zakres wynosi około 14,5 mln zł brutto. Zakończenie prac planowane jest na październik 2020 r.,  a oddanie do użytku na koniec listopada 2020 r.

Źródło: Kęty.pl


Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Od miesiąca nie padał deszcz. Nie mówiąc już o śniegu. Jak tak dalej pójdzie – most nie będzie potrzebny.

Send this to a friend